SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Bosne i Hercegovine dosta zastupljena država kod nas... nešto zanimljivo smestite ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 28-05-2009   #81
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

duhovito nema sta ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 04-06-2009   #82
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Šokantna priča jedne Sarajke

Šokantna priča jedne Sarajke
"Ubica moga sina sada je slobodan čovjek"

Nevzeta Čehajić iz Sarajeva prvi maj 2009. godine nikada neće zaboraviti. Kada je toga kobnog dana ispratila svoga sina, 28-godišnjeg Amera, inače uzornog mladića i sportistu, nije ni slutila veliku tragediju koja će se desiti u njenom životu. Amera je sljedećeg dana pronašla mrtvog u njegovoj sobi, a preminuo je od posljedice udarca zadobijenog za 1. maj. Jučer je osumnjičeni za njegovo ubistvo Sanjin Teparić pušten nakon jednomjesečnog pritvora i sada se nalazi na slobodi.

Amer Čehajić
Očajna majka, nakon njegovog puštanja na slobodu, obratila se našoj redakciji, a njenu ispovijest o smrti sina prenosimo vam u cjelosti:

"Amer je poslijepodne 1. maja sa prijateljima iz srednje škole Farukom i Edisom otišao Trebević na roštiljanje. Prema njihovoj kasnijoj priči, gore su ostali do osam sati, gdje su roštiljali i navodno popili po dva piva. U povratku su prolazili pored kuće Jasmina Bjelonje. Navodno su tu zastali i Jasmin ih je pozvao da se pridruže njegovom društvu. Tu su bili i braća Teparić, Sanjin i Sandi.

Kasnije njihove priče se razlikuju, Faruk i Edis su rekli da nisu htjeli tu da sjede i da su otišli u grad i da je moj sin Amer ostao, a Jasmin tvrdi da su i oni bili tu do 22 sata. Ja sam pokušavala dobiti Amera na mobilni, ali je bio nedostupan. Ne znam tačno koliko je bilo sati, možda oko 23 ili 24, kad je neko pozvonio na vrata.

Ja sam izašla i zatekla Amera kako sjedi ispred vrata kuće ispruženih nogu i pognute glave. Bio je mokar i blatnjav. Dovela su ga neka trojica i za jednog ću kasnije saznati da je Jasmin Bjelonja, drugi mi je bio odranije poznat, a trećeg ne znam nikako. Na moje pitanje 'šta ste mu to uradili', Bjelonja je rekao 'nisam, gospođo, ja ništa kriv, Amer se prepio i pao'. Time nas je šokirao i blokirao u daljnjem razmišljanju.

Kad je Amer legao i kada sam mu pokušala pomoći da se presvuče, rekao mi je ga ostavim na miru. Kasnije je povratio tri puta. Pošto nemam iskustva u takvim prilikama, jer nikada nije popio u tolikoj mjeri, mislila sam da je dobro da povrati taj alkohol. Pošto se smirio i zaspao i nas je san prevario. Kad sam se ujutro probudila oko devet sati, odmah sam otišla u Amerovu sobu, ali je već bilo kasno...

Obdukcijom je ustanovljeno da je umro od izljeva krvi u mozak, hematoma koji je uzrokovan udarcem u glavu.

Policija je kasnije privela i ispitala desetak osoba koje su bile na mjestu događaja, a iz tužilaštva sam dobila informaciju da je jedan od braće Teparić zadržan u pritvoru mjesec dana.

Ta dva brata Teparić nisu poznavali moga Amera odranije. Oni su inače problematični: majka im se prije nekoliko godina objesila zato što se ovaj što je ubio mog sina drogirao.

Kasnije je tužiteljica meni rekla: 'Gospođo, budite ponosni kakvog ste sina imali, on ničim nije prouzrokovao i zaslužio ovo što mu se dogodilo'.

Onaj ko je mog Amera jednom upoznao je i dan danas u šoku i nevjerici da se to njemu moglo dogoditi. Dijete koje je godinama treniralo fudbal, plivanje, zdravo se hranio, imao teretanu, imao krasnu djevojku, volio život i druženje, studirao pravo i ekonomiju uporedo, pomagao kome je stigao, nije zaslužilo da ovako završi. Još manje je zaslužio da osobe koje su mogle nekoga tako zvjerski tući do smrti prođu nekažnjeno, odnosno da se za kratko vrijeme ponovo nađu slobodni na ulici", stoji u pismu ožalošćene Nevzete Čehaijić, koje je stiglo na našu adresu.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2009   #83
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default Izgubio sam u režiranoj utakmici

Izgubio sam u režiranoj utakmici





Izgubio sam u jednoj izrežiranoj utakmici. Činjenica da sam i u takvim okolnostima dobio 40 posto glasova na Kongresu govori da u bazi SDA imam natpolovičnu većinu, izjavio je u intervjuu za "Dnevni avaz" šef Kluba poslanika SDA u Parlamentu BiH Bakir Izetbegović.

Iako je poražen na stranačkim izborima, Izetbegović kaže da nema namjeru praviti vlastitu stranku niti slabiti SDA. Ističe da će njegov angažman u vlasti i stranci biti reduciran samo na poslove vezane uz njegovu funkciju u Parlamentu BiH te da "od Tihićeve politike zavisi hoće li biti frakcija u SDA".

Prošlo je desetak dana od Kongresa SDA i izbora novog rukovodstva. Neki očekuju da ćete osnovati svoju političku partiju zajedno s ljudima iz SDA koji su Vas podržali. Imate li takve planove?

- Nemam. U politici se i dobiva i gubi, poraz treba prihvatiti džentlmenski. Život ide dalje. Pred nama je težak period, ekonomija je u teškoj krizi, reforme u zastoju. Nemam namjeru slabiti SDA, time i probosanski front, sebičnim nastavkom borbe za prevlast u stranci.

Ima mišljenja i da ovo nije Vaš posljednji pokušaj za preuzimanje SDA. Govori se da ćete pričekati izbore i, ako SDA ne ostvari pobjedu, tražiti vanredni kongres.

- Predsjednik SDA bira se na kongresu, a sljedeći kongres je za četiri godine. To je moj odgovor.

Veliki broj delegata ipak Vas je podržao. Hoćete li njima savjetovati da budu lojalni Tihiću, ostanu i slijede njegovu politiku, ili ćete nastaviti borbu unutar stranke?

- Zavisi od Tihićeve politike. Ako povede zrelu politiku, ako energiju usmjeri na poboljšanje prilika u zemlji, a ne na osvete ljudima koji su bili protiv njega, imat će podršku većine u stranci. I obratno, ako mu vlast i lični status budu preči od sudbine zemlje i naroda, ako kadrovsku politiku bude mjerio prema lojalnosti sebi, a ne prema sposobnosti, ako nastavi s potiskivanjem urbanog i intelektualnog elementa u stranci, tada će sam proizvesti otpor i frakciju unutar SDA. Bošnjaci su zreo narod, ne vole podjele, ne vole sebičnost, znaju prepoznati i jedno i drugo.

Vi ste šef Kluba SDA u Parlamentu BiH i po funkciji ćete biti član Predsjedništva SDA. Kakav ćete stav i poziciju od sada imati - u skladu sa stranačkom disciplinom ili ćete raditi po svojoj savjesti i političkim stavovima?

- Uvijek sam radio i govorio po svojoj savjesti, tako ću i nastaviti. A što se tiče pozicije predsjednika Kluba SDA, na nju su me izabrale kolege SDA-ovci u Parlamentu i ne vjerujem da žele promjenu. Jučer (srijeda, op. a.) vidio sam se i s predsjednikom Tihićem i on traži da ostanem na toj poziciji. Kazao sam mu da mogu ostati predsjednik Kluba, ali da neću učestvovati u radu rukovodstva SDA. Sjednicama Predsjedništva SDA prisustvovat ću isključivo kada se tačke dnevnog reda odnose na rad Parlamenta BiH.

Odnosi sa SBiH vrlo su loši. Šta ako Tihić ipak odluči ići u manjisku vladu i dogovor sa SDP-om, a SBiH izbaci iz koalicije?

- Tihić je dobio mandat da vodi SDA, a time i presudno utječe na budućnost zemlje. I Brankovićeva ostavka i moja apstinencija u rukovodstvu stranke mu je pomoć u tome. Treba imati odriješene ruke i podršku. Neka odabere novo rukovodstvo, koalicionog partnera, novog premijera, šta god želi. Ne treba mu ni na koji način otežavati dovoljno tešku poziciju.

Osjećate li da ste lično poraženi na Kongresu ili vidite neke druge razloge ovakvog rezultata?

- Ne osjećam se poraženim, cilj mi je bio preuzeti odgovornost u cijelosti ili je u cijelosti prepustiti drugima. Nisam više mogao podnositi sporost i neefikasnost, izostanak rezultata. Dobio sam podršku od ravno 40 posto u jednoj režiranoj utakmici, pa je sasvim jasno da imam natpolovičnu podršku u bazi SDA. Pokazali smo demokratsku snagu, a hoće li to voditi jačanju ili slabljenju stranke, to zavisi od naše pameti i zrelosti, prije svega od zrelosti i ponašanja novog rukovodstva SDA.

Hoćete li, recimo, podržati Tihića ako se u Parlamentu nađe prijedlog ustavnih promjena na prudskim temeljima sa, između ostalog, i odredbom o četiri regije?

- Podržat ću sve što je sadržano u rezolucijama i dokumentima s posljednjeg Kongresa SDA. I Tihić će se morati držati tih okvira. Konkretno, to je pet ili više multietničkih regija, baziranih na ekonomskim, saobraćajnim... pretpostavkama. Dakle, protiv sam četiri nedefinisane regije.

Branković je otišao i traži se novi premijer. Je li Vas Tihić kontaktirao i konsultirao, možda zatražio podršku za neko ime ili kandidata?

- Pričali smo i o tome. Žao nam je obojici što Fadil Novalić nije prihvatio ponudu. Mislim da ni Fuad Kasumović nije loše rješenje. Nedžad Branković učinio je koliko je mogao u okolnostima posvađanih koalicionih lidera, ekonomske krize, budžeta preopterećenih socijalnim davanjima. Isplatio je sve dugove, na računu ostavio oko 50 miliona KM. Treba ohrabriti i podržati njegovog nasljednika.


DNEVNI AVAZ
  Reply With Quote
Old 05-06-2009   #84
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Bakir je pogubna politika i crna rupa bosnjackog korpusa u BiH...
Nego,polako ide i on u zaborav...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 21-06-2009   #85
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

Juce je u Sarajevu odrzana manifestacija:'Trka protiv droge 2009'.Vec sedmu godinu zaredom udrzenje PROI i Opstina stari Grad organizuju tradicionalnu 8-kilometarsku trku i setnju ulicama starog grada.Trka je uvrstena u kalendar medjunarodnih atletskih takmicenja BiH.
Cilj trke bio je obiljezavanje Medjunarodnog dana borbe protiv droge,a prikupljena sredstva ce se usmjeriti za lijecenje ovisnika od droge u Terapijskoj zajednici PROI.
Ove godine,kao i prosle,u trci je ucestvovalo i oko 100 trkaca Oruzanih snaga BiH zajedno sa predstavnicima CSMI-a medjunarodne asocijacije za vojni sport,te predstavnici EUFOR-a,atletskih klubova i rekreativaci.
Za ucesnike je osigurana nagrada u muskoj i zenskoj kategoriji.Pored pehara,medalja i nagrada sponzora,bile su i novcane nagrade i to:1. mjesto 200KM,2. mjesto 100 KM a 4. i 5. mjesto po 50KM.
Imale su i specijalne nagrade za ucesnike starije od 60god. koji prvi prodje kroz cilj,kao i za najbrzeg ucesnika i ucesnicu ispod 12 god. starosti.
Najzanimljivji dijo je sa setacima.Od starta pa do cilja.Svo vrijeme ih je predvodio Sarajevo Drum Orkestar.Bila je to jako napeta 'utrka'
Nsto vise o ovome bit ce dok 'montiram materijal'.
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 21-06-2009   #86
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Svo vrijeme ih je predvodio Sarajevo Drum Orkestar.Bila je to jako napeta 'trka'

:napeto,napeto:smeh2 :
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #87
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

Manifestacija 'Trka protiv droge' docarana slikom!

ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #88
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #89
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #90
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default


Srartna pozicija!
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #91
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

Dok su jedni trcali drugi su setali!

ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #92
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #93
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

Grupa koja je pratila cijelu manifestaciju i predvodila setace-Drump Orkestar!


ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #94
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #95
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

Prvi koji je prosao kroz cilj.Predstavnik Srbije!
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #96
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

Prva koja je prosla kroz cilj!

ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #97
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #98
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default


Mora ona da se malo 'ogrebe'!
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #99
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #100
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

ursuljanka is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bosni, desavanja, hercegovini


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:22. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)