SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 2.00 average.
 
Old 12-09-2009   #901
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Po prirodi ja licno nikada nisam ravnodusna osoba,kod mene je uvek izrazen osecaj ili mi se nesto dopada ili ne,ili je bijelo ili crno,ta linija tj.ravna crta kod mene zaista u zivotu ne postoji[Sem ako se neradi o ljudima koji su zaboravljeni u mom zivotu...].
Ne volim ljude koji su po prirodi ravnodusni,koji jednostavno nemaju svoj izrazeni osjecaj.Koliko god hocu te ljude da razumijem,nemogu......

Kazu da ljudima treba pristupati s fleksibilnim procentualnim odnosom vjerovanja/povjerenja i prostora za razocarenje. Da treba npr. 50% se oslanjati na prijatelja, dati mu sebe, a 50% prostora ostaviti za razocarenje, i u tom slucaju necemo biti iznenadjeni i nespremni za ono sto nam priredi.

Bas kao sto nekome dajemo zivotni prostor na koji ne uticemo i koji nas se ne tice. Tako necemo biti povrijedjeni ako u tom zivotnom prostoru uocimo nesto sto nam ne odgovara ili s cim se ne slazemo. To je onaj dio njegovog/njenog zivota koji je samo njegov/njen i mi nemamo pravo na kritiku ili pohvalu.

Za mene licno ravnodusnost je odsustvo osjecanja......

E sada:
Covjek u vecini slucajeva ima vise hrabrosti prema drugom, nego prema sebi samom,obicno je tako..... Nekada se bojimo da pogledamo istini u oci,nepravdi koja nas okruzuje a ipak na sve to ili precutimo ili nadjemo neki drugi put da bi sve to zaobisli...

Koliko i da li ste emocionalno spremni kao osoba da podnesete "istinu" realnost i kako reagujete na kako negativne tako i te neke pozitivne situacije(cinjenice) kada vam se iznesu direktno u lice?
__________________
Nista nije vazno , kao vjestina nasih osjecaja kad primi boje ljubavi
i nista ne treba osporiti promjenama koje nastaju u vremenu cekanja


mersija is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 17-09-2009   #902
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by mersija View Post
Covjek u vecini slucajeva ima vise hrabrosti prema drugom, nego prema sebi samom,obicno je tako..... Nekada se bojimo da pogledamo istini u oci,nepravdi koja nas okruzuje a ipak na sve to ili precutimo ili nadjemo neki drugi put da bi sve to zaobisli...

Koliko i da li ste emocionalno spremni kao osoba da podnesete "istinu" realnost i kako reagujete na kako negativne tako i te neke pozitivne situacije(cinjenice) kada vam se iznesu direktno u lice?

Istinu, koja mi se iznese u lice, prihvatam mirno i bez burnih reagovanja koje dodju do izrazaja kada je nepravda u pitanju.
Nepravdu ne mogu da precutim niti da je zaobidjem, mada iskren da budem , nekad bih stvarno voleo da mogu ali to je jednostavno jace od mene. Kako reagujem na nepravdu, mislim da je vecina clanova upoznata

Prenosim pitanje
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009   #903
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

E A JA NAPROTIV TRPIM I IGNORIŠEM. A PONEKAD POŽELIM DA IMAM HUJU PA DA ŠTO KAŽE NAŠ NAROD SKREŠEM SVE U BRK ALI IPAK NA MOJU SREĆU "Mirna voda breg roni" - kaže narodna izreka, a postojan kvalitet ovog vodenog znaka kao da je potpuno opravdava. Škorpija je mirna, snažna, ...

KADA VAS I ZAŠTO UHVATI NOSTALGIJA?
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009   #904
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Zall za mladost,to je moja najvecja NASTALGIJA.....

Prenosim pitanje....????
__________________
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #905
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ihh, nostalgija mene hvata cesto a pogotovu u ove Mubarek dane


Covjek cesto pada u stane depresije, gubi samopouzdanje, osjeca tugu i razocarenje, osjeca neku krivicu pa nekad nema volje ni za cim.

Sta mislite, kako se boriti protiv depresije ?
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #906
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Zapamtite, EKO i svi ostali niste jedini koji se tako osjećaju - otprilike 25% ljudi

oko nas osjeća isto. Zato napravite prvi korak!

Može se činiti lako proživjeti naš život kroz zamišljene odnose iz filmova i knjiga ili čak veze

preko Interneta. NEGO, takvi odnosi nisu stvarni! Likovi iz filmova i knjiga se ne ponašaju i ne

razgovaraju kao stvarni ljudi! To je svijet mašte, vrlo različit od stvarnog svijeta.

Živite u stvarnom svijetu!

Nemojte čekati da neko drugi napiše pismo (e-mail ili telefonira) vama - vi prvi napravite korak.

Ako se oni čine prezauzeti, to ne znači da vas odbacuju. Pokušajete drugi put!

Možda se osjećate udaljenima od drugih ljudi zbog pogrešnih stvari koje su vam učinili ili rekli,

ili zbog stvari koje ste vi učinili ili rekli drugima. Ove stvari dižu zidove među nama ZATVARAU NAS I ČINE "DEPRESIVNIM".


Pronađite načina da ponovno budete prijatelji. Ne budite pre ponosni da tražite oproštenje,

čak i ako mislite da je to bila greška druge osobe!

Kroz pomaganje drugim ljudima mi stječemo prijatelje i napuštamo usamljenost i to stanje

bezizlaznosti, ne mogu reći depresije jer imaju razni vidovi depresije. Ponekad čovjek treba i

uraditi test da bi tačno utvrdio ako se ili ne radi o DEPRESIJI i o kojem vidu ili stupnju. Ako pronadjem neki

postaviću ga.

POZZZ


PRENOSIM PITANJE



Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #907
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Skorpija View Post
Zapamtite, EKO i svi ostali niste jedini koji se tako osjećaju -


Skorpija, hvala tebi na odgovoru i savjetima ali ko je rekao da se ja tako osjecam ???????
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #908
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Skorpija, hvala tebi na odgovoru i savjetima ali ko je rekao da se ja tako osjecam ???????
Pa stvarno bre Skorpija sto obijedi coveka bez ni te ni ove
  Reply With Quote
Old 18-09-2009   #909
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Eko pogrešno sam se mozda izrazila u uvodnom dijelu texta pošto si ti postavio to pitanje. Ne odnosi se na tebe, nego uopšte sam mislila a i navela samo jedan od razloga koji moze da se desi i kako se "depresija" ili neznam već kako da nazovem to stanje može izbeći i lakše prebroditi. A nedo bog da se ti tako osjećaš, ja te i ne poznajem toliko a ne da znam kako se osjećaš

HALALI I POZZZ

Last edited by Skorpija; 18-09-2009 at 17:12..
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #910
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Halalosum, sledeci put malo vise obrati paznju
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #911
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

HVALA EKO, sad mogu i na drugi svijet. ETO IPAK SE PRIDRZAVAMO SAVJETA I OPRAŠTAMO. HAJMO NEŠTO VESELIJE KAKVA DEPRESIJA.

Šta biste uradili kada biste "ne daj bože" dobili na LOTO MILION EURA? SAMO NEMOJ DA ZAPADNETE U DEPRESIJU ILI ŠOK
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #912
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ma sta je milion eurica???Ma sa tim ne bi mogao covak posteno ni autobusku u Sjenici da zavrsi

Nego digni malo dobitak @Skorpija pa onda da pricamo.....
  Reply With Quote
Old 18-09-2009   #913
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

U REDU "NEKE OGROMNE PARE"

BUJRUM!
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009   #914
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

E to je vec bolje...

Otvorio bih sirotiste.

Prenosim....
  Reply With Quote
Old 19-09-2009   #915
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Da dobijem neke velike pare proputovala bih ceo svet uzduz i popreko,samo od stvari bih ponela lichne stvar ako bi mi shta zatrebalo ja bih kupila uzgred,jedino gde bih se zadrzalala mesec dana a to je Rim,moj sivotni san,ja bih tako a VI....????

Prenosim pitanje....))))
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2009   #916
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Pitanje za lepsi deo foruma:

-Dali su svekrve bas za sve-krive???
  Reply With Quote
Old 26-09-2009   #917
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Svekrve uobičavaju da kažu : -Eh, krive smo što smo žive.

A i ja ću to dočekati, ako bog da


isto pitanje...
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2009   #918
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

To da li su krive,zavisi od osobe do osobe,nismo mi sve iste,ali zavisi i od snahe.....no nebitno po meni ako ima netrpeljivosti izmedju svekrve i snahe jedini krivac sin i ujedno i muz,on je taj koji treba da postavi sve na svom nestu,ja lichno nemam taj problem te prirode,pa nekako ne bih umela ni da vam odgovorim,najbolje to zanju zene koje se nose sa tim problemo.Pravo da vam kazem ja lichno ne bih dozvolila da me niko zajebava,uvek sam ja u pravu i kad nisam......
Prenosim pitanje....???
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2009   #919
sabahudin
Registrovan
Prijatelj
 
sabahudin's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Svedska
Godine: 64
Posts: 2,400
Default

teshko toj tvojoj snahi
__________________
chovek se uchi dok je ziv...
sabahudin is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2009   #920
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

Mah,sve zavisi kako insan gleda na stvari.Neka velika srdacnost je retka,ko je bolji politicar taj bolje i prodje
Kad pomislim da cu i ja (inshAllah)nekad biti svekrva....nije mi svejedno...
amlA is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
pitam


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:47. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)