SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 11-09-2006   #61
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Da.. i nemojte se svadjati o čovjeku koji se još nije ohladio. Nije civilizirano, nije ljudski, nije muslimanski... Allaha mi svi smo izgubli kad je pala ta žrtva, niko nije dobio.
__________________
''Tudju zemlju nećemo, svoje zemlje ne damo, Sand�ak ucijelo hoćemo!
Mi smo narod i bićemo i na drugo pristat nećemo''
(Sulejman Tabaković)
Talino is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 11-09-2006   #62
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Talino ja kad citam sta ti pises imam utisak da pise Dzemail i on tako kad drzi govor prica 2 sata,ali sta??Prica o Sandzaku a sa kim je uzeo da trazi Sanzak(autonomiju) sa radikalima,sto se mene tice covek je pao na prvom ispitu,kao i Fevzija.Kako kazu izborni rezultati dosta ljudi dijeli moje misljenje.......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #63
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Talino,ne predlazem ja pokornost,vec borbu ali demokratsku borbu u institucijama sistema a ne u shumu.Nama treba politicar sa realnim ciljevima i koji oseca vrijeme i trenutak u kojem zivi.

Dzemajil je izgleda dobro proucio radikalnu stranku koja "prodaje maglu "srpskome narodu i od takve prodaje lijepo zivi.Pa bi i on nama malo o otcepljenju,rascepljenju,drzavi....

Talino, dali ti stvarno smatras da je ,Sandzak drzava,realan politicki cilj i da je ta ideja ostvarljiva u ovome trenutku?I zasto smatras da nam Bosna nije maticna drzava?
joku is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #64
Sadik
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ala si Resko navalio sa tom sda i sa suljom ugljaninom a on je spasio vas da ne idete u vojsku e hrabar momak nema sta a pobeze ko ker sa klanice a ja necu da maknem GOS. RASIMA LJAICA makni ga ti ako te samo nije sramota. Vidis da ti sulja pisem sa malim slovima jer nije zasluzio da pisem sa vecim. A ti se ljuti koliko hoces i sa svakim se zakaci ko je protiv sda.
  Reply With Quote
Old 12-09-2006   #65
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Poslednji se put oglašavam,što se politike tiče,vezano za Sandžak!

Reško,ti u SDA,NEMAŠ NIKAKVU FUNKCIJU,A U ALLAHA SE NADAM,DA JE NEĆEŠ NI IMATI! Ti bi,s obzirom da potičeš iz ugledne i poštovane porodice(lično,mnogo poštujem tvog Hilma i veliki je prijatelj sa kompletno mojom porodicom,amidžama,tetkama),mogao manje da se eksponiraš,da razmisliš da li ćeš nekog da uvrediš sa tvojom izjavom,tvojim postom!Ne brani ti niko da se baviš politikom,ali nemoj da budeš toliko ekstreman u tvojim izjavama!Za jednu znaš da sam te napao kad si pisao o Jevrejima i ciganima!

Pokaži da,ako nemaš poštovanja prema drugim strankama,da imaš poštovanja,prema ljudima koji posećuju ovaj forum i prema našim godinama!I to poštovanje od tebe,samo kao od administratora ovog foruma!Mislim da trebaš,da dobro izvagaš i odmerič tvoje izjave,pa onda da ih uputiš na forum!

Ovaj forum,ne postoji zbog tebe,mene,Sulja,Rasima,nego zbog Sjeničaka i prijatelja Sjenice!

Mogao sam da ti pošaljem PM,ali sam hteo da ti javno ukažem na greške!

Na kraju,bilo kojoj opciji da pripadam,bilo koja partija da pobedi na narednim izborima,a biće ih bože zdravlja,JAVNO SE ODRIČEM SVAKE DISKUSIJE SA TOBOM,ne to što si ti superiorniji od mene,nego što neću sebi da dozvolim da nasedam na tvoje provokacije i nerazumne stavove!

Ostaviću te u ubeđenju,da Vama niko nije ravan,da oni koji ne pripadaju Vama su radikali,a ne Bošnjaci,da i dalje za drugima vidite DLAKU a za sobom ne vidite VLAKU!

Ipak,na kraju te pozdravljam,kao sjeničaka,Bošnjaka,čoveka kojeg poznajem,ali dok ne omekša svoje stavove prema drugim Bošnjacima,ne može biti moj prijatelj!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2006   #66
neno
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 52
Posts: 102
Default

TREBA OTVORITI STRANICU POLITICKA PREPUCAVANJA IZ CISTOG RAZLOGA DA NEBI KVARILI OSTALE TEME PA NEKA SE TAMO PREPUCAVA KO SA KIME HOCE
neno is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2006   #67
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Sadike necu ja nista brisati,to je tvoj izbor i neka ostane ako zelis.

Neno i ja sam za to.

Halilce

Cime sam ja to tebe licno uvrijedio???To sto sam ja administrator nema nikakve veze imam pravo na svoje misljenje i uvijek cu ga JASNO I GLASNO RECI na forumu u kafani,na ulici ma svugde.I ja tebe postujem a to sto nemamo isto politicko misljenje to je drugo,ni u jednom mom postu nisam imao nameru da kazem bilo sta lose vezano za tvoju licnost vec za tvoje politicko misljenje.Ti imas pravo da pripadas kojoj god zelis politickoj opciji,ali i ne pravo da mi govor kako ja treba da se ponasam tj.politicki eksponiram,ja sam punoletan i snosim sve moralne i zakonske posledice toga.Ne moram imati nikakvu funkciju u stranci a i ne treba mi,jednostavnom je volim i boricu se svim mogucim sredstvima za nju i uvijek davati punu podrsku.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2006   #68
Sadik
Gost
 
Posts: n/a
Default

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA bori se Resade i Savo Kovacevic se borio u ratu na Sutjesci pa poginu za koga za NIKOGA
  Reply With Quote
Old 13-09-2006   #69
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Covek je tako hteo,video je nesto u tome jednostavno ziveo kako mu je cejf,e tako i ja.
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2006   #70
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Zvanicki rezultati parlamentarnih izbora - Sjenica

Evo da postavim zvanicne rezultate poslednjeg glasanja,mozda neko zeli da vidi kako je glasao njegov kvart ili selo.......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2006   #71
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Lista za Sandzak - 17 odbornika

Sdp - G17+ - Ds - 13 odbornika

Nps - 4 odbornika

Dss-Ns - 3 odbornika

Srs - 2 odbornika..........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2006   #72
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

eto,za sta se gine....

a sve ce se ovo zaboravit vec sutra...

raduje me cinjenica da slabi radikalizacija tog prostora sto je verovatno slucaj i u regionu ma da dugo nemam statistiku po tom pitanju...

inace sve ostalo je menje vise ocekivano...

NPS-je podbacio totalno

LDP-zamalo da se docepa BODA,i steta sto nije...

kaolicija-ko zna kako ce ko podeliti glasove,videcemo ali svakako losiji rezultat od predhodnih za sviju..

DSS+NS-jacaju...i eto

SDA-opet dobija poverenje vecine,ali ne umeju da organizuju referundum,nego je i to dobro sto im se desilo pa su videli gde im skripi i konsolidovali redove da ovo sad ne izgube jer je ipak skupstina ZAKONODAVANA a uloga predsednika IZVRSNA vlast,to jes´ kako skupstina SVIRA tako predsednik IGRA...



i sto kazu poznavaoci politike za predsednike opstina-

-PITA SE KAO CAR U JAPANU...

ili kao jedan nas sugradjanin u kuci...

i eto sad,predpostavljam da ce skupstinsku vecinu ciniti SDA+DSS+NS

ako gresim ispravite me...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2006   #73
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

U si Stranac!

Večito je bilo i biće koalicija!I primerenih i neprimerenih!!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2006   #74
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Quote:
Originally Posted by joku
Talino, ne predlazem ja pokornost, vec borbu ali demokratsku borbu u institucijama sistema a ne u shumu.


I ja to isto tako vidim, ali mislim da se u toj borbi ne smije ići ISPOD minimuma naših nacionalnih interesa. A taj minimum jeste dvoje:



1. Bošnjaci u predstojećem ustavu treba da udju kao konstitutivan narod u Srbiji. (jer su i Srbi isto to u BiH).

2. Autonomnost sandžaka



Koliko ja vidim, prema izjavama njihovih lidera, SDA i SDP su odustali od tih ciljeva, koji su po meni legitimni.



Quote:
Originally Posted by joku
Nama treba politicar sa realnim ciljevima i koji oseca vrijeme i trenutak u kojem zivi. Dzemail je izgleda dobro proucio radikalnu stranku koja "prodaje maglu "srpskome narodu i od takve prodaje lijepo zivi. Pa bi i on nama malo o otcepljenju, rascepljenju, drzavi....


Ja zaista ne vidim puno sličnosti izmedju onoga što g. Suljević govori, i onoga što zastupaju čelnici radikalne stranke: Šešelj, Tomić, Vučić...



On se ne zalaže za ratove.. ne zalaže se za korist svog naroda na štetu nekog drugog! On je samo za reciprocitet! Zalaže se za autonomnost sandžaka, i da u ustav udjemo kao konstitutivan narod, a ne manjina (jer manjina je uvijek samo podstanar u tudjoj kući) ali gdje je tu sličnost za srpskim radikalima?!



Ovo treba razgraničiti. Rumuni u Srbiji jesu manjina, jer imaju svoju NACIONALNU državu, Rumuniju! Bugari u Srbiji jesu manjina, jer imaju svoju NACIONALNU državu, Bugarsku! Ali Bošnjaci nemaju svoju nacionalnu državu, jer Bosna nije konstituisana kao država Bošnjačkog naroda, a niti je unitarna država. Da je to tako, onda mi BISMO bili manjina! Ali, to nije tako, Joku! Sigurno si upoznat sa iskazima predsjednika srbije, Tadića, Premijera Srbije, V. Koštunice, kao i predsjednika tzv. RS, Dodika - o tome da ukoliko se kosovo odvoji, onda će oni ići na parčanje BiH i odvajanje tzv. RS u cilju prisajedinjenja Srbiji, kako bi se time namirio gubitak na Kosovu.



Ti ćeš se vjerujem složiti sa mnom u mišljenju da Kosovo i BiH nemaju sličnosti, jer su Srbi i na Kosovu i u BiH počinili zločine (u BiH čak genocid). Eto zato je dobro da u našem narodu, u Sandžaku, uvijek postoji ta tenzija, da, ukoliko su Srbi u BiH narod, onda bismo i mi u Srbiji to trebali biti, a ne manjina! I mislim da se za to trebamo izboriti svim demoktratskim sredstvima, a ako si upoznat - demokratskim sredstvom se smatraju i oblici gradjanske neposlušnosti (kao što su javni skupovi, štrajkovi, blokada saobraćajnica...). Naravno, ovo ne treba da je početna faza, već zadnja.. ako svi drugi načini zakažu! Ka ovome treba ići samo ako se Srbija odluči na represiju, ili ako bi ignorirala našu potražnju.



Uostalom, ako neko ignorira naša prava (koja je obavezan da ispuni prema svim medjunarodnim konvencijama) - onda ZAŠTO mi ne bismo bili JOŠ USTRAJNIJI u tome?



Quote:
Originally Posted by joku
Talino, dali ti stvarno smatras da je "Sandzak-drzava" realan politicki cilj i da je ta ideja ostvarljiva u ovome trenutku?I zasto smatras da nam Bosna nije maticna drzava?


Ovdje mi imamo jednu nenormalnu situaciju, Joku, koja je izvor svih kriza, a to je: iako Srbi imaju svoju matičnu državu, Srbiju, oni su ipak i tamo u BiH narod a ne manjina! I to im daje za pravo da ucjenjuju medjunarodnu zajednicu, time što će PREKO LEDJA NAS, BOŠNJAKA, NAMIRIVATI VLASTITE PORAZE NA KOSUVU SA KOJIMA MI, BOŠNJACI NEMAMO NIKAKVE VEZE! A za koje su i sami krivi, što im je nedavno g. Arhtisari i rekao otvoreno! (nadam se da si upoznat)



Zato je dobro da mi ustrajemo u našem zahtjevu za autonomnošću Sandžaka i da u ustav udjemo kao konstitutivan narod. Dobro je i zbog Sandžaka, i dobro je posebno zbog Bosne, a bogami i zbog Srbije! Jer oni trebaju da nauče da ne mogu od drugih tražiti ono što drugima nisu spremni dati.



Drugo, treba da znaš da je koncept "čvrste države" (kakvome još uvijek besciljno teži Srbija) u modernom svijetu ODAVNO prevazidjen. Uzmi primjer SAD. To je savezna država sastavljena od 52. države.



52 države, svaka sa svojim zakonima, samoupravom, novcem... a dio jedne savezne države, gdje jedna država drugoj ne krade bogatstva, novac, mladost... Gdje jedna savezna država ne stavlja drugu u nezavidam položaj, ili prema njoj ne vrši tihi kulturni genocid, kao što ga prema nama neprestano sprovodi Beograd.



Da se vratim na Ameriku, sastavljenu iz 52. države.. I fali li im šta, Joku? Žive kao bubreg u loju, jel tako? Zašto Srbija ne bi bila savezna država, po sličnom principu, gdje bi Beograd bio jedna od saveznih država, a i sandžak isto tako jedna od saveznih država?! Da smo mi Bošnjaci skupa ka tome cilju i da nismo podijeljeni, ovo ne bi mogao niko da spriječi. Misliš da srbija ima snage za nova ratovanja i genocide? A koliko znam, g. Džemail čak ni to ne traži, nego samo autonomnost Sandžaka u okvirima Srbije. Nadam se da sam ti ovim barem nešto objasnio, a ti razmisli o ovome. Ako dolaziš u Novi Pazar, možemo se čak i sresti da o tome promuhabetimo prijateljski. poz.
Talino is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2006   #75
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

I ja tebe Talino saljem selam i vrlo rado cu se odazvati tvome pozivu da se sretnemo i promuhabetimo.

Sto se tice teme,necu vise diskutovati jer sam sebi oduzeo pravo da ucestvujem u temama o politici,a sve u zelji da dam jedan mali doprinos u smirivanju situacije ovdje na forumu.Smatram da smo presli granicu jedne normalne i konstruktivne diskusije.
joku is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2006   #76
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Ok, Joku, drago mi je! Kontaktiraću te na "private" radi dogovora.

A što se tiče diskusija, možda si u pravu. Zaista nam svima treba da malo dahnemo.

Sve najbolje!
Talino is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2006   #77
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default



Elem...odmoriste li se vi?
amlA is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2006   #78
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hahahhaha, evo je ona Alma koju svi prepoznajemo i koja nam je svima nedostajala.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2006   #79
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by amlA


Elem...odmoriste li se vi?




ti nam ne das ni malo da apstiniramo od politike...

ljudi zar ne primecujete da ni ja vise ne komentarisem politiku...

a tako sam ima svasta nesto da napisem tamo dje je ono o muftiji i to sve iz prve ruke,ali se uzdrzah,jer

pomislih da sam lepsi kad cutim

i da je vreme da malo odmorim od politike
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2006   #80
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

Mudro zborish druze
amlA is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
2006, izbori, lokalni


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Izbori Daki. Politika Sjenice 115 09-07-2008 10:55
Lokalni izbori 2008 - Sjenica Tahirovce Politika Sjenice 279 18-06-2008 18:12
PoniŠteni Lokalni Izbori U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 170 17-06-2008 00:30
Lokalni Izbori U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 13 10-06-2008 22:36
PARLAMENTARNI IZBORI 2007 sema_bosnia Politika Sjenice 123 13-05-2007 20:43


All times are GMT +2. The time now is 17:50. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)