SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 16-10-2008   #741
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Resko ne ljuti se buraz...ja to vise onako figurativno.
Imas i ti pravo za neke stvari...nisam ja bas toliko iskljuciv da to ne primecujem.
Medjutim kada je u pitanju jedinstvo i nezavisnost IZ u Sandzaku ti nisi(po meni)objektivan,zato sto stvari posmatras kroz prizmu svoje politicke partije kojoj je opstanak na politickoj sceni u Sandzaku bio bitniji od nekih sustinskih interesa nas Bosnjaka.
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 16-10-2008   #742
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Ova tema je posvećena Islamskoj zajednici, pa nebih želio širiti svoj komentar na druge oblasti, ali nemoguće je posmatrati analitički probleme koji su se pojavili u vrhovnoj instituciji muslimana Sandžaka bez sagledavanja političkih, ekonomskih, vjerskih, istorijskih i drugih činilaca. Znači ovo je malo ozbiljniji posao i može ga raditi "nesvrstana" ličnost, sa puno memorisanog znanja iz ovih oblasti. Ovakve analize su potrebne da bi se stanje u islamskoj zajednici pa i u društvu moglo liječiti. Slažem se sa komentarom da stanje u Sjenici mogu popraviti sjeničaci koji tu žive, ali se ne smiju nikada odricati pomoći koju mogu dati intelektualci i biznismeni iz dijaspore, kao i pomoći vrhovniog poglavara Islamske zajednice iz Sarajeva. I samo još jedan savjet, kako za forumaše tako i za naše ljude (koji su tradicionalno tvrdoglavi) uvodimo u naše/vaše odnose jednu novu dimenziju odnosa u svim sverama života, a to je tolerancija. Isključivost je svojstvena diktatorskim sistemima a tolerancija demokratiji i prosperitetu.
homar is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2008   #743
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ma ne ljutim se ja, normalno diskutujemo o temi.
Prezivela je ta stranka i njeni aktivisti razne hitlere u poslednjih 18 godina, mnogi su je sapletali ali je i dalje ostala na nogama, i uz boziju pomoc opet je u Sjenici broj 1, dok oni sto su sustinske interese Bosnjaka hteli da brane sa srs jedva predjose cenzus (toliko o opstanku)....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008   #744
BahTO
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 7
Default

A UKOPNINA OD 600E KAKO KAZES POCELA SE PLACATI OD KADA JE TAJ ISTI POCEO DA SE BOGATI OD TE PLATE HEHEHHE...

altuna je u pravu, nema sta? Ukopnine su tada u Novoj Varosi iznosila 200e, sigirno zato sto je bila tamo SDA na vlasti?
Ja nikada nisam očekivao od glavnog muftije da mi donese pare u ruke "da me zaposli" ili da šeta po gradu na kamili. Da ga Allah nagradi što nije podrzao Sulja da proda zgradu "REKIĆ", kao ni parking prostore po NP. Više o tome 36310 u svome postu. Da li ti altuna plaćaš parking za svoj auto ili ti Suljo toleriše....?
nomare, svaka ti čast i ja kao i ti ponekad pogledam Sjenicu sa strane, odem makar do NP, NV, PR, i kada se vratim osećam isto što i ti. Ne posmatram Sjenicu samo iz zgrade opštine kao neki
36310, ado, dido, Dzigal i vama svaka cast.

Tahirovce bez ljutnje, osvrni se malo na ove druge ljude, pogledaj šta pišu Pa stvarno su dvije glave bile pametnije od jedne. I meni se čini da sam u pravu
BahTO is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008   #745
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by homar View Post
Ova tema je posvećena Islamskoj zajednici, pa nebih želio širiti svoj komentar na druge oblasti, ali nemoguće je posmatrati analitički probleme koji su se pojavili u vrhovnoj instituciji muslimana Sandžaka bez sagledavanja političkih, ekonomskih, vjerskih, istorijskih i drugih činilaca

Homar, drago mi je da postoji jos jedna licnost koja posmatra stvari svojim ocima i zalazi u srz i sustinu problema. Nazalost, nas narod je takav , kao sto ti rece , jako tvrdoglav i nikako da se odrekne one tafre i ne vidi dalje od Sulja i Rasima koji su nas doveli ovdje gdje jesmo. A nalazimo se na samom dnu , moralnom , politickom , ekonomskom , duhovnom , kako god hocete.
Umjesto da se trazi neko trece resenje , ljudi okrivljuju jedni druge za razdor medju nama , prepisuju jedni drugima razne malverzacije , kradje , podmecivanja dok se Beograd smeska i zadovoljno trlja ruke.
Sve mu uzmi al tafru mu ne diraj, cudan smo mi narod moj homar
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008   #746
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

mudro Bahto, jako mudro ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008   #747
Dzigal
Dzigalce
Dobar
 
Dzigal's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,324
Default

Quote:
Originally Posted by BahTO View Post
A UKOPNINA OD 600E KAKO KAZES POCELA SE PLACATI OD KADA JE TAJ ISTI POCEO DA SE BOGATI OD TE PLATE HEHEHHE...
A ja sam doziveo da vidim u Prijepolju .Nisu imali da plate ljudi ukopninu i hodza nije hteo da dodze na Dzenazu dok se ne plati stvarno je to bila zalosno.Pa i kod nas u Sjenici toga sigurno ima .I sta nam je sad zasad donijela ta nasa Islamska zajednica sa Muamerom i Zilkicem. Kako ja vidim samo oni dvojica se bore ko ce doc na vlas a narod nek Placa dazbinu.Za mene su oni kako ja zakljuci i reko sveski lopovi i prevaranti kao i OVE STRANKE U SJENICI.Daj da podijelimo narod da ga zavadimo pa cemo mi vladat tako ce nam biti lakse.Jos nesto sam vido da rodzena braca ne govore zbog stranki .
Dzigal is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008   #748
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

. Da li ti altuna plaćaš parking za svoj auto ili ti Suljo toleriše....?:icon_cheesygri



sta mislis ti...posto si tako pametan
  Reply With Quote
Old 17-10-2008   #749
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

... ja nevidjeh nista naopako u homarovom pisanju ...
osim toga covjek ne podrzava ni jedne ni druge ... osudjuje obije strane - i ja
dali neko rijetko dolazi ili cesto ili je stalno tu - i to samo po sebi nista ne mijenja u svemu tome ... kada covjek slusa (cita) reska i edyja pomislio bi da ova dvojica zive na razlicitim planetama a ne u jednoj te istoj varosici ...
cesto sam se trudio da skontam ko li je u svemu tome u pravu (mozda sam "malkice" pristran) i ko je zasrao situaciju ali ne vrijedi ....
moje naravoucenije iz svega toga: mani se politike, ako ces u dzamiju haj ali him para ne daj (znaju i oni i mi kad ih moras dati), ono sto mi je duznost dati dajem onima kojima stvarno treba i svojom rukom (halalosum)
a ako nadjem hodzu koji nije ni za jednu stranu "igrac" bit ce mi drago .... (po mogucnosti islamske vjeroispovjesti )
stalno kazem necu ovdje napisat vise ni reda i opet slazem ...
mahsus sellam za one u i one van Sjenice podjednako il da i to podijelimo?
ps: dobro je sto bar pola izbrisem sam
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008   #750
BahTO
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 7
Default

Ako je altuna u Suljovu partiju, odnda sigurno ne placa parking.
Ada vole bih Tahirovce da je malo manje zaslijepljen njegovom strankom pa da nam se i on pridruzi u misljenjima. Pametan je decko ali mi je zao sto ne veruje da se ljudi pa i njegova stranka promijenila. Slazem se ja da je SDA nekada bila dobra sranka, ali nazalost vise nije.
Kada Zukorlicu nadjemo bolju zamenu ima da ga mijenjamo, posteno! Ima i on mana...
ps: Tahirovce procitaj tvoj potpis i videces da si se promijenio, a kamoli taj SDA. I posmatraj IZ sa strane, a ne iz prostorija SDA.
BahTO is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008   #751
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

HA HA HA
BahTO ponavljamo se i okrecemo u krug, tj pisemo jedno te isto.
samo VI nadjite zamenu Zukorlicu bilo koju i ja cu vas podrzati, do tada selam ces mu ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008   #752
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by nc.biber View Post
...osim toga covjek ne podrzava ni jedne ni druge ... osudjuje obije strane
Nemoguce je osuditi obe strane...jednostavno nemoguce!!!
Osuditi obe strane znacilo bi izjednaciti dve potpuno razlicite stvari,dva antagonizma,patriotizam i izdaju,sagovornike i poslusnike,Sarajevo i Beograd,Cerica i Jusufspahica...
Situacija u Sandzaku je teska ali stvarno nije komplikovana za razumijevanje...naravno razumijem i one kojima je dosta podjela i sukoba pa bi ,beznjem u indiferentnost,zeleli da se ograde od svih tih nemilih dogadjaja.
Ali dali nakon nametnute podele unutar IZ mozemo i trebamo ostati ravnodusni,nesvrstani i indiferentni???
Ja mislim da NE!!!
  Reply With Quote
Old 17-10-2008   #753
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by BahTO View Post
Ako je altuna u Suljovu partiju, odnda sigurno ne placa parking.


za tvoju informaciju,Altuna nije clan ni SDA ni SDP stranke...jedina stranka u kojoj sam bila uclanjena bila je DS,dok je Djinjic bio na celu...ali nisam bas toliko slepa da ne razlikujem svetlost od tame...
  Reply With Quote
Old 17-10-2008   #754
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,501
Default

Ljudi radite sta hocete, ali molim vas kad vec nekoga citirate, nemojte brisati zagrade, neka ostanu, jer posle je sve izmijesano... Samo trcim i ispravljam, da bi bilo razumljivo...
Znaci ako nekoga citirate izbrisite samo tekst koji ne zelite da bude u citatu a ostavite zagrade, svaki dan bar 10 puta ispravljam to...

[qoute zlatko]tekst za citiranje[/quote]

Ovo mora da ostane... Hvala

Sto se tice stranki i svega u sjenici. Ne slazem se sa 36310 da nisu obe stranke krive... JESU i najvise bi voleo da obe propadnu... Da se krene iznova sa novim vodjama, pametnim i inteligentnim...
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008   #755
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Sto se tice stranki i svega u sjenici. Ne slazem se sa 36310 da nisu obe stranke krive... JESU i najvise bi voleo da obe propadnu... Da se krene iznova sa novim vodjama, pametnim i inteligentnim...
Do tad... poslusaj ovo:




  Reply With Quote
Old 17-10-2008   #756
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post

Sto se tice stranki i svega u sjenici. Ne slazem se sa 36310 da nisu obe stranke krive... JESU i najvise bi voleo da obe propadnu... Da se krene iznova sa novim vodjama, pametnim i inteligentnim...
znam da ovo nije tvoja "tema" ali u mislim da si u pravu
a slicnog smo misljenja
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008   #757
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Eh da su baki jaja, bila bi deda ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008   #758
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Eh da su baki jaja, bila bi deda ...
ne bi! bila bi baba sa jajima!
... i ne bi bila jedina ima ih dosta sto jaja nose a ....
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008   #759
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,501
Default

eh da je resko, malo manje zagrizen u stranku... mozda bi se ova tema i diskusija mogla vodit... ovako ....
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008   #760
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

banuj ga
nc.biber is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
mešihat, novi, osnovan, sandzaka


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Novi clanovi borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 90 12-06-2012 22:37
Predlog Himne Sandžaka Talino Politika Sjenice 17 27-02-2009 21:25
Novi Internet Cafe Emotivni_Razbijac Sjenički lokali 12 21-06-2008 23:54
Novi programi za mobilne uređaje Tahirovce Hardware - Software - Mobilna telefonija 7 10-03-2008 10:23
Novi BMW serije 5 iSelektor Automobili 0 17-01-2008 03:02


All times are GMT +2. The time now is 03:25. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)