SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

View Poll Results: volite li drzavu u kojoj zivite?
da 19 57.58%
ne 7 21.21%
ravnodusan sam 7 21.21%
Voters: 33. You may not vote on this poll

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 19-03-2006   #41
Zara
Gost
 
Posts: n/a
Default

ja zivim vec od svoje 2 godine u njemacku, ovdje sam porasla, isla u skolu itd.

Mislim da je trenutno bolje ovdje, nego bilo gde u EX-YU zivet i zato haj da kazem da volim zemlju u kojoj zivim.
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 19-03-2006   #42
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Volim i ja zemlju u kojoj zivim a volim i zemlju u kojoj se nalazi sjenica. Jeste da nije sva kako treba, ipak je nasa i imam nas pasos!

Pozzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2006   #43
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Ja volim zemlju u kojoj živim i smatram je 100% svojom! Priče o Bosancima koji ne prihvataju Sandžaklije jednako su stereotipne kao priče o Sandžaklijama kao kriminalcima. Nažalost, pojedinci zaista stvaraju negativan imidž našeg naroda u Bosni, a mnogo se lakše sazna za trgovca drogom ili oružjem, nego za profesora ili intelektualca bilo koje vrste...
fraer is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2006   #44
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

tako je fraer_u :P
ado is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2006   #45
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Zemlju u kojoj zivim, hajde da kazem da volim. Ljude u njoj-manje. Ali sve u svemu nije lose, makar covek koji radi zna za sta radi, moze da obezbedi sebe i porodicu. To je to sto mi se svidja. Ali onaj nas narod.... Sjenica je jedna!!
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2006   #46
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Nažalost, pojedinci zaista stvaraju negativan imidž našeg naroda u Bosni, a mnogo se lakše sazna za trgovca drogom ili oružjem, nego za profesora ili intelektualca bilo koje vrste...
Cestitam na ovome Fraeeru.Ja sam upravo to i pokusao da kazem ranije.Generalizacija je najopasnija drustvena pojava(nazalost ona je uvijek negativna), pa je tako lakse generalizovati Sandzaklije kroz preprodavace droge i kriminalce nego kroz mnogobrojne intelektualce ili generalizovati Bosance kroz one koji sijele i drze se svojih "aksamluka" pa makar to bilo i u vrijeme Ramazana i Bajrama nego kroz one koji pune na hiljade Bosnskih dzamija. Matica je jedna i u nasem slucaju to moze biti Srbija ili Bosna pa bujrum kome se sta svidja,Sandzak je nazalost samo geografski pojam za jednu regiju koja je oteta silom od svoje matice.
  Reply With Quote
Old 20-03-2006   #47
mirsad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: Holandija
Godine: 47
Posts: 107
Default

Sve ce doc na svoje mjesto.Samo treba strpljenja i vremena.Sve sto je oteto to je i prokleto.Kako god doslo tako ce i da ode.Selam za komsiju Aljka.
mirsad is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2006   #48
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Quote:
generalizovati Bosance kroz one koji sijele i drze se svojih "aksamluka" pa makar to bilo i u vrijeme Ramazana i Bajrama nego kroz one koji pune na hiljade Bosnskih dzamija.


Selam Tandir, lijepo je da se složismo.

No, i ti si sad napravio jednu generalizaciju, govoreći o Bosancima koji pune džamije. Bosanci i njihov identitet su neodvojivi od Srba, Hrvata ili Jevreja (također Bosanaca) koji ni u kom slučaju ne pune džamije. Podsjetit ću te da su franjevci fojničkog samostana istinski čuvari bosanske tradicije, sa najstarijom bibliotekom na ovim prostorima. Bosnu je, također, nemoguće zamisliti bez Petra Kočića, Branka Ćopića, Ive Andrića (nekad) koji su se izjašnjavali kao Srbi.

Bosnu je zbog ovakvih generalizacija moguće shvatiti kao isključivo muslimansku, što nije ni blizu istine. Ljepota Bosne je upravo u njenoj multietničnosti i u činjenici da je niti jedan narod ne može prisvojiti samo za sebe. Džamije jesu pečat i dio bosanskog identiteta, ali su i crkve i katedrale i sinagoge i (ponajviše) stećci...

Selam.
fraer is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2006   #49
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

Pa....fino recheno
amlA is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2006   #50
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
No, i ti si sad napravio jednu generalizaciju, govoreći o Bosancima koji pune džamije
Alejkumu selam Fraeer!

Ovo je bio lapsus sa moje strane jer generalno nisam mislio na Bosance vec Bosnjake u Bosni, sva kritika je upucena na njihovu adresu. Ja se slazem sa tobom o Bosanskoj multieticnosti kao kulturno historijskom bogatstvu ali se na ovom forumu kritikuju Bosanski Bosnjaci generalizujuci se kroz pojedince koji su takvi kakvi su, isto kao i pojedinci iz Sandzaka.Uopsteno ne volim da pricam ili pisem o ovome jer ovu vrstu rasprave smatram totalnim idiotizmom.

Quote:
Džamije jesu pečat i dio bosanskog identiteta, ali su i crkve i katedrale i sinagoge i (ponajviše) stećci...
Kada smo kod stecaka i tu postoji dokaz da je Sandzak bio dio Bosne jer stecke imamo i u Priboju ali o tome se nikada nije pisalo u onoj "nasoj" historiji koju smo mi kroz skole ucili.

Za kraj veliki selam za Mirsa komsiju kao i za Almu koja nikako da se javi (ja sam stariji).
  Reply With Quote
Old 21-03-2006   #51
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Quote:
Sandzak bio dio Bosne
Nema sumnje. Nažalost, više nije tako...
fraer is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2006   #52
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

Alejkumu selam Aljko,poslala sam goluba pismonoshu...nadam se da si dobio pismo
amlA is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2006   #53
mirsad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: Holandija
Godine: 47
Posts: 107
Default

Bice frajeru ako bog da.Samo kad dodje to vrijeme jedini problem su nam takvi kao ti.Sto snjima.Hrvati vas nece,srbi ni da cuju.Moracete kod nas ili bojim se kasno,tad vas ni mi necemo htjeti.I zapamti bosanac to ne postoji- zaboravi.Pitaj crbina iz bosne sto je ili hrvata,nijedan nece reci da je bosanac,bosanac ne postoiji.Bosnjak to je bosanska realnost.Slijedite Aliju ako mislite imati drzavu,sve drugo je izdaja.
mirsad is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2006   #54
mirsad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: Holandija
Godine: 47
Posts: 107
Default

I upamti jedno,Bosna je bila i bice sandzadzka kolonija.Aljko ne mozemo mi nikoga dozvati pameti dok se on sam ne dozove.Ne dovede bosnu pameti ni 42,ni 92 a bojimse ni neka sljedeca. Selam za tebe.
mirsad is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2006   #55
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Bogami Frajer ima svoju drzavu i Naciju i vidim da je to odlicno shvatio i razgranicio ove pojmove, sto mnogi imaju problema pa svoje religijsko opredjeljenje mijesaju sa Nacijom. (Musliman nije nacija a ni Sandzaklija) Znaci, njegova sudbina nije sudbina Kurda ili Cigana.



Svako se jednom za..be, rece Jez i sidje sa ribace cetke.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2006   #56
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Mirsade, selam.

Nek ti bude, zaista nemam komentar na tvoj post. Zapravo, imam, ali mi se stvarno ne da ulaziti u bespredmetnu raspravu. Nisi u pravu iz temelja, pa bi valjalo sve demontirati, a ne da mi se jer je uzaludno. I to zato što govoriš iz pozicije ideologija a ne činjenica. Kakav Alija? Čija država? I kakve tačno veze ima to što se jedni zovu Hrvatima, jedni Srbima a jedni Bošnjacima? Čim zamaknu 100 kilometara od granice, odmah postaju isti, i to je bitno (a i ovdje su isti, čim popiju dvije, svi jednako seru). Teško nama ako na VAS budemo upućeni...
fraer is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2006   #57
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
poslala sam goluba pismonoshu...nadam se da si dobio pismo
Nema goluba a ni pisma sigurno je uginuo od pticije gripe

Sta ima kod vas u Becu, sa Ekom se dopisujem pa sam malo upoznat sa stanjem kod vas.

Selami sve!
  Reply With Quote
Old 22-03-2006   #58
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

Pa nisi dobio mail?Sad cu opet poslat'....fakat sam pogreshnu pticu poslala
amlA is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2006   #59
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Fraeru mozda ne misle neki koji se borili kao ti,(konkretno na to KAKAV ALIJA)....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2006   #60
mirsad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: Holandija
Godine: 47
Posts: 107
Default

Da nebi nas fraeru ne bi ni vas.Lako vam je sad pricati.
mirsad is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
kojoj, volite, zemlju, živite


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Slike necega sta volite.. borichi Predstavljanje članova 185 28-02-2010 01:05
Mehdi - Ispunit Će Zemlju Pravdom ISLAM_NP Religija 0 14-04-2009 21:06
Slike mesta u kojem zivite Tahirovce Predstavljanje članova 5 22-02-2009 22:45
u kojoj bi drzavi(zemlji) voleli da zivite? liliput Ovo i ono 73 11-11-2008 18:58
Kako volite da Vam tepa? :D Prijepoljka Ovo i ono 11 12-05-2008 23:54


All times are GMT +2. The time now is 22:43. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)