SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 10-03-2012   #421
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Pa posle sto me nema na fejsbuku... eto sto... bolje sprecit nego lecit :P
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 10-03-2012   #422
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Pa posle sto me nema na fejsbuku... eto sto... bolje sprecit nego lecit :P
Svaka ti cast
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2012   #423
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Pa posle sto me nema na fejsbuku... eto sto... bolje sprecit nego lecit :P
uh brate,jedva te poznah
kako je hasul ovaj decko
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012   #424
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Pazi nismo pricali o poslovnim nalozima... nego o predstavljanju sa imenom i prezimenom!
Jedino mesto gde sam se predstavio sa prezimenom je ovde!!!

iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012   #425
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Pazi nismo pricali o poslovnim nalozima... nego o predstavljanju sa imenom i prezimenom!
Jedino mesto gde sam se predstavio sa prezimenom je ovde!!!

Poslovni nalozi su drugo
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012   #426
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Građani nezadovoljni odlukom suda

Odbačena optužba za izvođenje „testova djevičanstva“


Sud u Egiptu oslobodio je danas armijskog ljekara koji je bio optužen da je prisilno izvodio "testove djevičanstva" na ženama koje su privedene tokom prošlogodišnjih demonstracija, prenijeli su državni mediji.

Doktor Ahmed Adel oslobođen je jer je sudija zaključio da su izjave svjedoka "kontradiktorne", prenijela je agencija Mena.

Slučaj je pokrenula Samira Ibrahim, koja je rekla da su ovi testovi izvođeni dok je ona bila u pritvoru tokom prošlogodišnjih demonstracija.

Sedam žena uhapšeno je 9. marta, kada je vojska pokušala da razbije demonstracije na Trgu Tahrir, u Kairu. One su odvedene u vojnu pritvornu ustanovu C28, gdje su testovi, navodno, izvođeni.

Odluka je donesena "na osnovu onoga što je dokazano u dokumentima i na osnovu moje savjesti", rekao je sudija i dodao da "nije bio izložen bilo kakvim pritiscima".

Ispred zgrade suda okupili su se građani koji su nezadovoljni odlukom suda.

Ovakav vid zlostavljanja žena u zatvorima izazvao je burne proteste javnosti u martu prošle godine i narušio ugled vojske.

(Srna)
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012   #427
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default Superbaka: Ima 70, a izgleda kao da joj je 35!

Anet Larkins sa Floride deluje duplo mlađe, a za to je, tvrdi, zaslužna ishrana, iz koje je pre 50 godina izbacila namirnice životinjskog porekla. Kada izađe u grad sa svojim suprugom, ljudi misle da je njegova ćerka.



Sedamdesetogodišnja Anet Larkins sa Floride izgleda vitalno i sveže kao da joj je 35 godina, a za to je, tvrdi, zaslužna ishrana, iz koje je pre 50 godina izbacila meso i svu termički obrađenu hranu. Ova starica, koja sama u bašti gaji povrće i voće kojim se hrani, svoje useve naziva fontanom zdravlja.
Kada izađe u grad sa svojim suprugom Amosom, sa kojim je u braku već 54 godine, ljudi misle da je njegova ćerka.










Sedamdesetogodišnja Anet Larkins sa Floride izgleda vitalno i sveže kao da joj je 35 godina, a za to je, tvrdi, zaslužna ishrana, iz koje je pre 50 godina izbacila meso i svu termički obrađenu hranu. Ova starica, koja sama u bašti gaji povrće i voće kojim se hrani, svoje useve naziva fontanom zdravlja.
Kada izađe u grad sa svojim suprugom Amosom, sa kojim je u braku već 54 godine, ljudi misle da je njegova ćerka.



Ova krhka starica, na čijem licu jedva da postoji poneka bora, tvrdi da svoju mladolikost duguje veganskoj ishrani, u kojoj nema nijedne namirnice životinjskog porekla.
- Moja ishrana se sastoji od povrća, voća i orašastih plodova. Jedem isključivo presne biljke, koje sama uzgajam - kaže Anet.

Ona je odluku o promeni režima ishrane donela šezdesetih godina, kad je njen suprug bio vlasnik lokalne mesare. Tada je postala vegetarijanac, a pre 27 godina otišla je korak dalje i postala vegan.
Ova vitalna gospođa svakoga dana pravi sveže sokove od raznog voća i sakuplja kišnicu, koju koristi za piće i zalivanje bašte.

Njen suprug Amos izgleda dosta starije od nje i žali što se nije poveo primerom svoje žene.
On ima ozbiljne zdravstvene probleme. Pije lekove za dijabetes i pritisak, dok Anet nikad ne uzima ni aspirin.







peca is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2012   #428
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Podrzavam, pokusavam i ja da se reusmerim na novi kurs i za sada dobro ide
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2012   #429
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default

Rarice Batali to... Grehota je umret zeljan pite,cevapa,baklave ..... Ja Ovoj ne verujem.
peca is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2012   #430
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Quote:
Originally Posted by peca View Post
Rarice Batali to... Grehota je umret zeljan pite,cevapa,baklave ..... Ja Ovoj ne verujem.
Treba joj Peco verovat,probaj samo sedmicu dana pa da vidis kako se covek bolje oseca A ne mogu da se odviknem, posebno prijepoljskih cevapa
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2012   #431
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

GABRIEL BATISTUTA
Nekada nezaustavljivi golgeter danas 'jedva' stoji na nogama
Legenda Argentine i talijanskog nogometnog kluba Fiorentine, Gabriel Batistuta, otkrio je javnosti da mu je zdravlje toliko narušeno, zbog silnih povreda tokom karijere, da više ni da želi ne može i ne smije igrati nogomet.

Gabriel Batistuta
Prošloga se ljeta proširila priča u Italiji da bivši igrač Fiorentine, Rome i Intera jedva stoji na nogama, te da je takvo stanje posljedica učestalih povreda koljena koje je argentinski nogometaš imao za vrijeme profesionalne karijere.

Iako je tada to negirao, Batistuta (43) je ove sedmice otkrio da je dio tih priča istinit.

"Bilo je i vremena kada mi je bilo toliko loše da sam jedva hodao. Sada sam puno bolje, ali svejedno ne smijem više nikada igrati nogomet jer jednostavno ne mogu više ni trčati. Mogu, doduše vrlo dobro hodati", rekao je Argentinac za France Football.

Batistuta je proveo 12 godina igrajući u Italiji, a za vrijeme svog boravka primio je niz injekcija koje su mu olakšavale hroničnu bol u koljenima. Argentinac je priznao da je to jedan od razloga zašto danas može biti sretan da još uvijek hoda.

"Injekcije snose dio odgovornosti, ali i ja sam. Uvijek sam igrao i puno se trošio. Prosječno sam po sezoni igrao oko 65 utakmica i u svakoj sam davao sve od sebe. Kada bih se mogao vratiti u prošlost možda bih bio malo pažljiviji, ali opet, možda i ne", rekao je Argentinac te pojasnio:

"Obožavao sam davati golove, čuti urlik publike. Osvojio bih titulu najboljeg nogometaša svijeta da sam igrao za Barcelonu ili Manchester United, ali ja sam želio nastupati samo za Fiorentinu. Želio sam osvojiti prvenstvo s malom ekipom, ispisati historiju", rekao je Argentinac kojem se san o osvajanju naslova s Fiorentinom, za koju je postigao 168 golova, ipak nije ostvario.

Batistuta je trenutno sportski direktor Colona de Santa Fea u Argentini
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2012   #432
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

GABRIEL BATISTUTA[/B]

Rarica is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2012   #433
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default Najbolji svetski bar nalazi nam se u komšiluku

Posetioci poznatog turističkog portala Lounli Planet izabrali su najbolje barove na svetu, a među prva tri našla su se dva iz susedne nam Mađarske.




Prvi na listi Lounli Planeta je A38, bar koji se nalazi na starom ukrajinskom teretnjaku usidrenom na Dunavu od 2004. godine kao brod kulture.

Drugi je De Witte Aap u Roterdamu, Holandija. U srcu Roterdama, u jednoj od retkih preostalih autentičnih ulica, ovo je bar u kojem se susreće staro i novo te koji privlači domaćine i turiste.

Treći najbolji svetski bar je Szimpla Kert, takođe u Budimpešti, što prevedeno s mađarskog znači vrt. Reč je o prvom gradskom baru poznatom kao "bar ruševina", specifičnom po tome što je nastao u napuštenoj zgradi usred grada.

Sage Restaurant u Berlinu, Nemačka, je četvrti, a smešten je u staroj velikoj ciglani. U ovom restoranu-baru pronaći ćete industrijski šik s visokim plafonima, dugim zajedničkim stolovima i udobnom kutku za čil. Gosti mogu da uživaju i u pivu ili koktelu na plaži, peskom prekrivenom spoljašnjem delu pored reke s ležaljkama.

Žive svirke i ples na stolovima čine Chambre Neuf u francuskom Šamoniju jednim od najpoželjnijih mesta za zabavljanje, zbog čega se ovaj bar smestio na peto mesto najboljih svetskih barova, prenosi Magazin.


Top 10 najboljih svetskih barova po izboru Lonely Planeta:

1. A38, Budimpešta, Mađarska
2. De Witte Aap, Roterdam, Holandija
3. Szimpla Kert, Budimpešta, Mađarska
4. Sage Restaurant, Berlin, Nemačka
5. Chambre Neuf, Šamoni, Francuska
6. Caz Reitops Dirty Secret, Melburn, Australija
7. Umami Bar, Boston, SAD
8. Hoppe, Amsterdam, Holandija
9. Absolut Icebar, Stokholm, Švedska
10. Palate Palette, Kuala Lumpur, Malezija

Pogledajte kako izgledaju najbolji svetski barovi smešteni u Budimpešti u prilogu koji je napravio Dojče Vele:


A38, die beste Bar der Welt: eine Umfrage des Reiseführers "Lonely planet" - euromaxx | Euromaxx - YouTube
peca is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2012   #434
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default VIDEO: Udala se na svoj 100. rođendan

Dejna Džekson (100) iz Kentakija udala se za svog partnera Bila Štrausa (87) u staračkom domu "Rouzvud"



Ovo joj je treći brak i pred venčanje je sa drugaricama proslavila devojačko veče na kojoj je dobila tortu, parfem, podvezicu...

peca is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2012   #435
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default

Sretnoo i nek bude-dok ih smrt ne rastavi....
peca is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2012   #436
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Menjaju se muške proporcije


Italijanski naučnici tvrde da su se kod muškaraca u poslednjih 60 godina noge i ruke produžile, dok se polni organ smanjio. Kao razlog navode promenu životne sredine i sve veću gojaznost.


U poslednjih 60 godina, noge i ruke muškaraca su se produžile, dok je polni organ smanjen za oko centimetar, pokazali su rezultati jednog od antropometrijskih istraživanja sprovedenih u Italiji, kojim su mogli da se utvrde određeni standardi dužine.
Naučnici kao razlog za tu pojavu navode promenu životne sredine i sve veću gojaznost, preneli su francuski mediji.
Italijanski stručnjaci iz univerzitetske bolnice u Padovi, došli su do tih rezultata obavivši istraživanje na 2.019 mladih muškaraca (prosečna starost 18,9 godina) na kojima su izvršena merenja.
Rezultati ispitivanja su pokazali da su se ruke i noge produžile proporcionalno veličini tela.
Pokazalo se da nešto više od trećine mladića (36 odsto) ima ruke duže od prethodno utvrđenih standarda, a skoro polovina (47,7 odsto) duže noge.
Dužina polnog organa se, međutim, smanjila za osam milimetara od 1947. godine, kada je bila 9,7 centimetara.


Naučnici smatraju da je to posledica promena u životnoj sredini i društvu. Oni navode da gojaznost negativno utiče na proizvodnju hormona, pre svega u vreme adolescencije kada se mnogo toga dešava.
Manjak muškog polnog hormona „testosterona" utiče na veći koštani rast, ali i na manju dužinu polnog organa.
Promene u životnoj sredini se, takođe, navode kao uzrok, jer one mogu direktno da utiču na endokrini sistem i proizvodnju hormona.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2012   #437
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

brate,da si nisi zabrinuo
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2012   #438
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

A jok meni ruke i noge i sve krace i krace ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2012   #439
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Jesteli znali koji je fax najbolji na svijetu

Ova mu je jaca od one da ce Sandzak bit Monako

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2012   #440
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

"Prva odlika zaostalosti je nipodastavanje svoga a velicanje tudjega"!
Rarica is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
vesti, zanimljive


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vesti adnan Automobili 100 16-07-2009 21:37
Kratke Hard- Soft vesti - Short Hardware - Software news... iSelektor Hardware - Software - Mobilna telefonija 42 02-09-2008 23:26


All times are GMT +2. The time now is 05:23. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)