SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

View Poll Results: volite li drzavu u kojoj zivite?
da 19 57.58%
ne 7 21.21%
ravnodusan sam 7 21.21%
Voters: 33. You may not vote on this poll

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 16-03-2006   #21
Alien
Gost
 
Posts: n/a
Default

Selam alejkum,

Halali Kujo obratio si se Aljku, kolko ja mogu skontat to je ''tandir'', ali bicu nekulturan i reci samo par stvari na ovu temu.

Prvo ovo sto rece vezano za trenutni polozaj Bosne. To je, po meni, jedna od kljucnih stvari. Bosna nije u stanju da pomogne ni sama sebi, i to odavno, a kamoli nama u Sandzaku. Znamo da zapadne sile kontrolisu politiku BiH i da smo mi Bosnjaci u vlasti marionete a javno samo jedan od tri konstitutivna naroda. Dakle Bosnjak se slabo i u matici pita. Jos jedan primjer, skoro je dolazila delegacija BiH ministar i njegov zamjenik u Ankaru, necu reci ko su, i trazili da ih primi ministar inostranih poslova Republike Turske Abdullah Gul u nezvanicnu posjetu. On ih prima i pita zasto ovako 'krisom' na sta oni odgovaraju- kako da trazimo pomoc za Bosnjake u zvanicnoj posjeti pored ambasadorke srpkinje i jos najmanje dva clana delegacije srpske ili hrvatske nacionalnosti?? Milsim stanje je apsurdno.

A ovo oko 'glupih Sandzaklija' , lopovluka itd , uvjeren sam da je mnogo veci krug onih koji govore pozitivno i uz nas su nego onih, zargonalno- 'lajackih' krugova.



Selam i halali jos jednom.
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 16-03-2006   #22
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Selam alejkum!

Alene bate nemoras da se izvinjavas i dobro je sto si uzeo ucesce u diskusiji,jer znam da imas sta da kazes.

Nego da se vratimo temi!

Kada razmislim,mogu da kazem da volim drzavu u kojoj zivim.Volim uredjenost drzave,ljude i njihov odnos prema zivotu.Ne volim jedino kisu,za koju imam osecaj da pada stalno i to sto je grad u kojem zivim mnogo daleko od Sjenice.Sto se tice drzave gdje sam rodjen,nju ne volim i ne moram da obrazlazem zasto je ne volim!
joku is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2006   #23
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

Znam da je Bosna nasha matichna drzava ali to mi ne pomaze da je dozivljavam tako.Znam gde sam rodjena i gde sam odrasla,ali ni to mi ne pomaze da Srbiju smatram svojom drzavom.Sva fama oko "loshih sandzaklija i nesposobnih bosanaca" je malo naduvana i ko se krece u drushtvu pravih insana nikada nece chuti takvo generalizovanje!
amlA is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2006   #24
Elvis_A
Registrovan
Početnik
 
Elvis_A's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica,usa,Lincoln,Nebrsaka
Godine: 41
Posts: 129
Default

Vrlo interesantna tema! Ja ameriku ne volim, ne volim da zivim u njoj, jer nas smatraju za teroriste i gori su nacisti od nemaca...svabe su zlatne posto sam ziveo u berlinu dosta dugo...cim zavrsim skolu ako bog da insallah vracam se u sjenicu da zivim u njoj jer volim sjenicu, a drzava dok je dobra sandzaku dobra je i meni. A sto se tice bosne kao moje matice to nikad necu reci iz licnih dozivenih razloga sa bosancima....LJIVE slazem se sa tobom, evo ja cu reci nekoliko stvari o bosancima posto sam doziveo iskustvo to. Ovde u americi gde sada zivim ja sam jedini mojeg godista (omladine) sto je iz SANDZAKA a ne iz bosne. Ja imam toliko problema sa bosancima zato sto se sjenica nalazi u sandzaku a sandzak u srbiju. Njima je to toliko nesto krivo da su nenormalno ljubomorni na mene a i sve sandzaklije cak sta vise i na starije ljude koji su iz sandzaka a zive ovde. Ja stalno prolazim kroz "zezanje" po njihovom, kako ja drugacije pricam od njih i kako imam drugaciji akcenat, kako BRE samo srbi kazu..a sve je to "zezanje" malo, pa privali uz zezanje! A sad cu vam reci sto su ljubomorni na sandzaklije u opste: Mi se svugde po svijetu snademo masallah, i ko jos drzi po sarajevu najbolje zgrade i lokale i sta ja znam vec sta...drze nasi ljudi SANDZAKLIJE, i njima je to toliko krivo zato sto smo iz srbije a nema veze sto smo muslimani. Sellam za Tandir (Alija, ti mene znas ako si ti taj sto ja mislim a sigurno jesi) , ja se slazem sa tobom sto si ti to nama sve lijepo objasnio ali mi nismo bili rodeni kad je to bilo ( isto ko sad da pitas srbina,hrvata,slovenca,bosanca, odakle je, niko nece reci iz jugoslavije) i niko nece smatrat bosnu svojom maticom dok ne bude imo neko iskustvo koliko nas bosanci vole...ko srbi siptare Toliko od mene nemoj ko sta da zameri ja samo pricam iz iskustva kojeg sam ovde doziveo sa bosancima i nadam se da nisu svi bosanci takvi kao sto su ovde, a ovde hi ima dosta. Sellam svima
__________________
"just a lil'bit"
Elvis_A is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2006   #25
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Selam svima!

Zalosni su svi ovi negativni komentari ali i to je demokratija.Ako komentarisemo koliko je koja drzava dala Sandzaku onda pogledajte samo koliko je ljudi skolovano i dobilo svoja zaposlenja na racun Bosne a koliko na racun Srbije.Nemojte da nabrajam dalje sta je Srbija kao drzava ucinila za Sandzk za ovo vrijeme od kada smo pod njenom vlascu osim sto nam je porusila sve kulturno istorijske vrijednosti(ovo se posebno odnosi na Sjenicu) da bi dokazali da smo poturice.Ja ovim ne uskracujem nikome demokratsko pravo da se izjasnjava kako hoce i da bude sta hoce ali ce doci vrijeme da cemo kroz sve te gluposti postati manjina i u nasem Sandzaku.

Ja sam takodje imao negativnih iskustava u Bosni ali je puno vise pozitivnih tako da uvijek ima onih koji su nastrani to se vidi i na ovom forumu.Lejla i ja sam 99-te bio u Sarajevu sa rahmetli bolesnim ocem koga nije htjela nijedna bolnica u Srbiji da primi, ali ga je rahmetli dr. Abdulah Nakas (Allah ga nagradio dzenetom) primio i bez marke nadoknade drzao u bolnicu uz svu potrebnu njegu sve do smrti.Zatim je Islamska Zajednica obavila dzenazu bez ikakve nadoknade iako nisam imao nikakvu potvrdu da je on bio clan IZ u Sjenici.Koliko znam u Srbiji osim u Sandzaku nema vise nigde obezbijedjeno groblje za muslimane. Moj Kujo te osobe sto si ti nabrojao su vise imali problema politicke prirode nego zato sto su Sandzaklije.Pa da je tako kao sto vi pisete svi bi bili smijenjeni i protjerani iz Bosne a koliko vidim ono je suprotno.

Za kraj samo da vam kazem jedno a to je da ne podlijezete razlicitim propagandama nego razmisljajte zdravim razumom.
  Reply With Quote
Old 17-03-2006   #26
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Ne mogu da verujem sta se ovde pise!!! Necu nista da pametujem, samo bih da postavim jedno pitanje:

Da li to sto neki ne priznaju Bosnu za svoju drzavu mora da znaci da priznaju Srbiju, po onom principu "ako nisi za nas, automatski si za one druge"?! Jer tako mi deluje iz ovih postova.

Ja licno ne vidim ni jednu od njih kao svoju drzavu, vec sam Sandzaklija i meni je to dovoljno.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2006   #27
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Jale izjasni se konkretno iz kojih postova.Sigurno da takav zakljucak nisi doneo citajuci moje postove!
joku is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2006   #28
edin_mangas
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 48
Posts: 147
Default

Selam alejkum



Bas bi bilo super kad bi sandzak bio drzava nebi imali dovoljno ministara nema nas dovoljno



Dolazili bi iz srbije i bosne da rade ko gastarbajteri
edin_mangas is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2006   #29
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

ne prozivam ja nikog, samo nemogu vise da cutim.

neka mi niko ne zameri, nemam ja nista ni protiv koga
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2006   #30
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Selam!

Nisam imao nameru vise da ucestvujem u ovoj diskusiji o Bosni,koja uzgred i odstupa od zadate teme koju sam bio zamislio kao mnogo laksu.Ali me podstace ovaj post od jala,da napisem jos par mojih razmisljanja.

Mislim da je zalosno,sto smo u vecini mi, koji imamo i te kako kritican stav prema nasoj matici.Siguran sam da je Bosna makar i malo paznje posvetila nama,Bosnjacima iz Sandzaka makar simbolicno, da bi ova diskusija imala sasvim drugaciji tok.

Jedno je sigurno:Bosnjaci Sandzaka imaju problem identiteta!

Zivimo u drzavi,koja nas ne voli a vala ni mi nju(procitao sam sve postove niko se nije izjasnio za Srbiju).Kao sto rekoh,vecina nas ne oseca ni Bosnu svojom drzavom,tako da nam ostaje Sandzak,vise kao simbol, nasih htenja i zelja, a ne realnosti koji nazalost nije cak ni kao geografski pojam zvanicno priznat.



Halalite ovaj post mi zvuci malo pateticno,valjda me uhvatila nostalgija,izgleda da je vrijeme da skoknem do Sjenice.
joku is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2006   #31
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

Samo da kazem da protiv Bosne i naroda iz iste nemam nishta protiv,naprotiv..drago mi je shto imam familiju koja zivi tamo.Kada bih birala uvek bi radije kupila stan u Bosni nego u Srbiji,volela bih da mi deca tamo rastu 100 puta vishe nego da rastu u Srbiji...U Sarajevu se uvek osecam lepshe nego u Beogradu,draza su mi bosanska sela i pogled na ista,nego ona po Srbiji...Ne smatram da imam problem identiteta(ili sam vremenom nauchila da zivim sa tim)ali..moja domovina je tamo gde su moji najmilji i kad sve saberem imam bash dosta domovina
amlA is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #32
Lakota |ljiv|
Padobranac!
Početnik
 
Lakota |ljiv|'s Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Podgorica
Godine: 44
Posts: 382
Default

za mene je najbolja "drzava" internet svi se volimo ili ne volimo ne treba ti ni pasos ni viza za nigde pa eto uzivam u internetu a drzavu svoju nemam od pocetka `90ih.

pozz
__________________
Možeš, ako misliš da možeš!
------------------------------------------
www.FOLKOTEKA.com
Lakota |ljiv| is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #33
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

hahahhahaha....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #34
askica
Registrovan
Početnik
 
askica's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Srbija
Godine: 37
Posts: 352
Default

Ni ja ne priznajem Bosnu kao svoju drzavu.Ne mogu reci da je ne volim.Ne volim Sarajevo zbog nacina ophodjenja prena Sandzaklijama.Ako nas vole zasto nam naplacuju prevelike skolarine a studenti iz BiH,RS u SCG ne placaju.Potpuno je drugaciji odnos u gradovima kao sto su Tuzla i Bihac u kojima cesto boravim.Najvise volim SANDZAK ali to nije drzava.Mozda ce jednog dana i biti,ko zna :P
__________________
Oj, Sandzaku, mjesto moje drago.
askica is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #35
dilkina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2006
Godine: 37
Posts: 19
Default

Ako mislite na SCG,ne ne volim, BiH ne vole ni oni mene pa ni ja njih ali zato SANDzAK najvise na svijetu. Ali posto je on samo u nasem srcu, znaci nemam drzavu koju volim!
dilkina is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #36
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Kao pokretac teme,uzimam sebi za pravo da zatrazim od svih clanova da se pridrzavaju zadate teme koja glasi:da li volite zemlju u kojoj zivite!

Ako neko zeli da dalje raspravlja o Bosni neka pokrene sam temu!!!
joku is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #37
askica
Registrovan
Početnik
 
askica's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Srbija
Godine: 37
Posts: 352
Default

Ja sam se samo nadovezala na predhodne komentare a i odgovorila sam na pitanje teme..
askica is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #38
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

Amin
amlA is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #39
Lakota |ljiv|
Padobranac!
Početnik
 
Lakota |ljiv|'s Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Podgorica
Godine: 44
Posts: 382
Default

u pravu si joku otisli smo daleko.
Lakota |ljiv| is offline   Reply With Quote
Old 19-03-2006   #40
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

Haloooooo,rekao Kujo da se vracate....dje cete to???????????
amlA is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
kojoj, volite, zemlju, živite


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Slike necega sta volite.. borichi Predstavljanje članova 185 28-02-2010 01:05
Mehdi - Ispunit Će Zemlju Pravdom ISLAM_NP Religija 0 14-04-2009 21:06
Slike mesta u kojem zivite Tahirovce Predstavljanje članova 5 22-02-2009 22:45
u kojoj bi drzavi(zemlji) voleli da zivite? liliput Ovo i ono 73 11-11-2008 18:58
Kako volite da Vam tepa? :D Prijepoljka Ovo i ono 11 12-05-2008 23:54


All times are GMT +2. The time now is 15:04. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)