SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 2 votes, 1.00 average.
 
Old 16-02-2009   #261
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Treba mi pomoc!!!!

Ovako:

Ovaj moj kompijuter je skroz pomahnito...

Nisam neki expert,ma nisam nikakv expert, sto se kom tice...pojma nemam,samo ono osnovno,ali vidim da u zadnje vrijeme nesto nije u redu...tolko kolko se razumijem..

E sada pitanje...

Nestali i nestaju GB,ali gdje,i kako???

U zadnje vrijeme primjecujem,da konstantno,znaci svaki dan GB nestaju,a ja neznam ni gdje ni kako...Ne "skidam" nikakvu muziku,bar ne u ovom kom,ili bilo sta..ima samo ono osnovno,tj standardno sto je u njemu..
Pokusavala sam i sa "defragmentacijom"...(neznam drugu rijec) aliii,posle defregmentiranja....1 GB ode opet u nepovrat.
Netrabaju mi "toliki" GB ali prosto me nervira.

Za vise od dvije sedmice,skoro da je 30 GB nestalo.

Eto,ako je neko razumeo moje pitanje......neka pise.....
__________________
Nista nije vazno , kao vjestina nasih osjecaja kad primi boje ljubavi
i nista ne treba osporiti promjenama koje nastaju u vremenu cekanja


mersija is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 16-02-2009   #262
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Merso,to je od updatiranja Windows-a...
jos pogotvu ako je Vista,onda ona zna da pojede i po 1 GB dnevno...
ne brini,imam program,sada sam na poslu ali cim dodjem kuci postavicu da preuzmes i vratice se tvoji GB...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009   #263
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,501
Default

Mersija, pitanje za tebe jel uopste vista u pitanju?
Treba da znas da se gigabajti jedu sasvim normalno... Narocito ako posecujes youtube svaki dan!
Ako si na puno unternet stranica svaki dan... tebi se pisu temporalni internet fajlovi, nevezano za VISTA ili XP ili bilo koji LINUX.
Svaka stranica koju posetis u sustini ostaje u kompu sacuvana, da kad drugi put naletis na nju brze ti je otvori, jer vec sve ima sacuvano u kompu...
A danas u proseku jedna stranica ima oko 2-3 MB...
Svaka pesma na youtube sto je pogledas tj poslusas ima oko 13-16 MB... Ako ima vise od 3-4 min na youtube onda naravno i vise...
Tako da je to sasvim normalno...

Tvoje je ako hoces da smanjis to, da odes u opcije browsera... i smanjis broj MB za te temporalne fajlove kao i da ih izbrises na istom mestu!

Nadam se da sam bio jasan!

Pozzz Tahirovic
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009   #264
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
Merso,to je od updatiranja Windows-a...
jos pogotvu ako je Vista,onda ona zna da pojede i po 1 GB dnevno...
ne brini,imam program,sada sam na poslu ali cim dodjem kuci postavicu da preuzmes i vratice se tvoji GB...
Predpostavljala sam jer sam "nacula" da moze da bude od updatiranja, a VISTA je u pitanju.

S´ tim da ne pojede samo po 1GB dnevno,vec mnogo vise,tako da bi mi taj program koji imas najverovatnije dobro dosao.

Evo primjer,da samo od jutros,znaci od 9 sati kada sam ukljucila komp pa do sada 1 GB "pobegao"... a do veceras.....???
mersija is offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009   #265
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Mersija, pitanje za tebe jel uopste vista u pitanju?
Treba da znas da se gigabajti jedu sasvim normalno... Narocito ako posecujes youtube svaki dan!
Ako si na puno unternet stranica svaki dan... tebi se pisu temporalni internet fajlovi, nevezano za VISTA ili XP ili bilo koji LINUX.
Svaka stranica koju posetis u sustini ostaje u kompu sacuvana, da kad drugi put naletis na nju brze ti je otvori, jer vec sve ima sacuvano u kompu...
A danas u proseku jedna stranica ima oko 2-3 MB...
Svaka pesma na youtube sto je pogledas tj poslusas ima oko 13-16 MB... Ako ima vise od 3-4 min na youtube onda naravno i vise...
Tako da je to sasvim normalno...

Tvoje je ako hoces da smanjis to, da odes u opcije browsera... i smanjis broj MB za te temporalne fajlove kao i da ih izbrises na istom mestu!

Nadam se da sam bio jasan!

Pozzz Tahirovic

U pitanju je VISTA.
Hvala na objasnjenju,ma rekoh ja da i nisam neko ko se snalazi bas naj,naj sa komp...
mersija is offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009   #266
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by mersija View Post
Predpostavljala sam jer sam "nacula" da moze da bude od updatiranja, a VISTA je u pitanju.

S´ tim da ne pojede samo po 1GB dnevno,vec mnogo vise,tako da bi mi taj program koji imas najverovatnije dobro dosao.

Evo primjer,da samo od jutros,znaci od 9 sati kada sam ukljucila komp pa do sada 1 GB "pobegao"... a do veceras.....???
Ma znao sam da ti je Vista,jer imam je i ja i znam sta radi sa kapacitetom...
Merso,cim pre cu postavit program,videcu da ti objasnim kako se radi,ali i moracu da ti poslajem "lek" za registraciju,jer progrma nije besplatan,tako da cu ti to poslat na Privatnu Poruku...
Inace program je extra,preporucen od svih strucnjaka ET...
brzo cu ja...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2009   #267
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Mersija imaš besplatan program za čišćnje kompa. Skini odavde: CCleaner
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2009   #268
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

.....Hvala Vam na pomoci..nadam se da sam "uradila" sve kako treba sa ovim programcicima,.....samo da sacekam par dana,pa da vam javim rezultate.
mersija is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2009   #269
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,501
Default

Rezultati ce ti biti isti Mersija veruj mi...
Opet ce ti svaki dan nestajati MB... Stim da ima gore navedene programe, da to s vremena na vrijeme cistis!

Pozz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009   #270
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Evo i od mene jedno pitanje. Ja sam pre otprilike 2 mjeseca reinstalirao sistem u ovom mom starijem kompjuteru, imao sam nekih problema pa je nakon toga radio super, kao nov ali je to kratko trajalo.
Naime, pre 10 tak dana sam radio Windows update i instalirao SERVICE PACK 3 za XP.
E nakon toga , kompjuter radi , ma nikad sporije , prosto je nemoguce radit na njemu
U kompjuteru imam samo par programcica i to je sve , skoro je prazan
Sad me interesuje da li je to do toga SERVICE PACK 3 ili je nesto drugo u pitanju
I interesuje me , je li jos neko radio update za XP i da li je instalirao ovaj program i kako mu se ponasa kom nakon instalacije
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009   #271
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

E,pravo pitanje u pravo vri!
Možda se malko i Zlatko zainteresuje i da nam da savet!
Prije nove godine,uradio sam isto Eko,na mom kompu,stim,što mi je na disku C uređena "zona bezbednosti" i servis pack 3!
Od tada,Internet Explorer,toliko blokira,da sam morao da često restartujem komp,da bih promijenio stranicu!
Kada otvorim npr.dve stranice,zauzetost CPU bi bila i cijelih 100%!(Windovs upravljač zadacima)
Sada upravo,radim sa Mozilom i ima ponekad usporavanja,ali ovih dana je iskorišćenost CPU mnogo manja,trenutno do 12%!
Mislim da mi je komp bio brži ranijesa servis packom 2,a imam 2 slora po 256 RAM-a,procesor mi je na 2,8!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009   #272
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

E vala Necko , ponekad me toliko iznervira da mi dodje da ga slupam, kako sporo radi.
Htjeo sam bas danas da izbrisem ovaj service pack 3 pa reko da sacekam da vidim sta ce Zlaja rec
Neznam da li moze da se izbrise samo ako se ode na ADD and REMOVE PROGRAMS ili se mora ic tamo i u REGISTRY ( e , a ja tu ne idem , nema sanse )
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 20-02-2009   #273
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,501
Default

Ljudi vidite ovako...
Danas nije dovoljno da formatirate komp i instalirate win xp sa service packom 3 i da sve radi kako treba...
Bas u tome i jeste problem, sto onda ne radi sve kako treba...

Danas su stranice mnogo slozenije i kompleksnije nego onda kad je izasao XP...

Evo mog saveta posle install XP-a, sta treba sve jos kompu da bi radio savrseno.
Znaci, ja danas kad instaliram novi komp. nekome, posle instalacije XP-a i svih mogucih update sa stranice microsoft.com ili opcije windows update radim sledece:

- Instalacija jave (u najvise slucajeva blokira i usporava komp. ako je nema instalirane) www.java.com
- Instalacija Flash playera, mora se duplo install jednom preko IE i jednom preko mozille (plugin) www.adobe.com (usput instalirajte i shockwave i acrobat reader uz to sa iste stranice)
- Instalacija Real playera (www.real.com)
- Instalacija toolbara (http://folkotekacom.ourtoolbar.com) i za IE (internet explorer) i za Mozillu
- Instalacija divx kodeksa i divx playera (www.divx.com)
- Instalacija AVG antivirus programa http://free.avg.com/download-avg-ant...s-free-edition (on je besplatan zato ga svima instaliram)
- Instalacija VLC playera i WINAMPA (www.videolan.org/vlc i www.winamp.com)
- Instalacija WINRAR-a (www.rarlab.com)
- Instalacija Silverlighta (http://silverlight.net)
- Instalacija CCleaner-a (http://www.ccleaner.com/download/downloading)


Uz to ne koristim nikakve externe firewall programe, vec koristim windows-ov firewall, koji je meni dovoljan... Onaj sto imam u Kasperky Internet security, njega deaktiviram...

Eh sada, to je ono osnovno sto treba svakom kompjuteru danas da bi mogao da radi savrseno na svim stranicama i da reprodukuje sve fajlove multimedijalne...

Ako i dalje dodje do blokiranja i usporavanja... onda treba da znate da vam negde firewall (antivirus internet security) blokira rad programu...
Znaci treba mu dati propust u tom programu...

Znate ono kad instalirate neki novi program, pa dodje ono pitanje zabrane od firewalla ili nekog zastitnog programa...? To obicno pita, ako je u pitanju neki program koji ce traziti pristup internetu... Onda dodje pitanje da ili ne blokirati ga...
Mahinalno ljudi, iz straha kad vide da se javio zastitni program kliknu NE... i time mu zabrane dalji rad vezan za internet...
Tu je dovoljno da je update u pitanju za browser, i kad se install on pita... vi kliknete NE i dzaba install i sve, kad ste mu zabranili da otvara stranice na internetu...
Onda znaci sada sve morate manuelno da podesavati u tim zastitinim programima... Jebi ga bila mu ga rabota, sad sedi upali program i nadji propusnice i dozvoli odredjenim potrebnim programima to...

Mislim da sam poksao da objasnim osnovno... nadam se i da sam uspeo, ako nisam streljajte me, ne umijem jednostavnije...

Pozzz Tahirovic

p.s. ako neki od linkova gore ne radi, koristite google, sve sam pisao iz glave!
SOrry
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 20-02-2009   #274
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,501
Default

A sto se tice SP3, ako ga ima u ADD/REMOVE, onda ga mozes deinstall ali moj savet je nemoj... nije za dzabe pravljen i utrosene milione na njega i njegov razvoj...
Meni svaki komp. sa SP3 radi savrseno!

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 20-02-2009   #275
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Zlaja , hvala na pomoci. Ove programe koje si gore naveo sve imam, stvarno nije bilo nikakvih problema sve do instalacije SP3. Probacu da ga izbrisem i da vidim kako se kom ponasa, ako je toliko potreban lako ga je vratit
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2009   #276
tmusa
tmusa
Dobar
 
tmusa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: SJENICA
Godine: 34
Posts: 990
Default

Imam graficku kartu Nvidia 8400 GS pa je slaba za neke nove igrice,posto imam neku graficku od 128 mb i moze da se udzeka u modem da li postoji mogucnost da rade zajedno i da se nadogradjuju da ispadne nesto kao COREL 2,ovo sa sistemima?
Ima li mogucnost za tako nesto i smem li to da radim,da ne zeznem nesto?
Uzgred para nemam za novu graficku tako da mi to ne odgovara da kupujem

E sad imam 160 gb hard i napunio sam ga,mislim brzo ga punim,povezan je nekim kablovima ima ih dva komada,imam jedan stari hard od 60 gb ali se nekad kacio sa sirokim kablom slican onon kod rezaca danas?Ima li sanse da se stari hard prikaci na PC i da radi da ga koristim nekako pa makar i bio spor samo da skladistim u njega ovo sto downloadujem...Takodje nemam para za novi hard...HEHEHHEHEH
Ima li neko misljenje za mene,ili najbolje ISKUSTVO?
__________________
Kod carobnog stapica nije bitna duzina vec MAGIJA

tmusa is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2009   #277
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Tmusa
Ne moze graficka da se usteka u modem, jedino u slot gde ti je sad modem, ali nece ti pomoci oko igrica, corel 2 je jedan procesor sa 2 jezgra, da ne komplikujemo..

a za hard disk, dobro je da ga brzo punis
jel jedan hdd sata a drugi obicni ??
Ako imas dvd rezac tako ces najeftinije isprazniti hdd...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2009   #278
tmusa
tmusa
Dobar
 
tmusa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: SJENICA
Godine: 34
Posts: 990
Default

Resko ja se ne razumem zimi ti...Znam da ovaj moj hard disk ima dva mala kabla da se ustekavaju u njega a ovaj stari ima prikljucak za siroko kablo slicno kao sad kod mene rezac sto je povezan ali ja ne smem da ubacim to jedno u drugo niti smem da ubacim graficku u slot za modem strah me da sta ne crkne...A sto se cd-ova tice veruj mi toliko ih rezem imam ih previse pa bi dobro doslo da povecam memoriju ako moze ikako...Jer vido sam da ovo kablo siroko sto sad ide kod mene u rezac ima izmedju prikljucka za rezac i maticne ploce jedan slot da se nedje utakne pa sam mislio da je to mozda resenje ili moram da nabavim neko kablo? a maticna ploca mi je ovo
gigabyte GA-P31-DS3L s775
tmusa is offline   Reply With Quote
Old 27-02-2009   #279
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,501
Default

JOj kad citam ovo COREL najezim se, pa nije program u pitanju, vec pricate o novoj generaciji procesora CORE bez slova L.

Tmusa kakav hard disk ti hoces da kacis na graficku kartu majke ti? Pa izmisljena je topla voda i ta opcija ne ide...

Na isto kablo gde ti je zakacena sadasnji harddisk kacis i taj drugi hdd... polazim od toga da ima klasicni IDE kabal a ne SATA... znaci onaj siroki sa 40 pinova.

I na tom kablu mozes i drugu da zakacis, jedino moras jumpere (dzampere) da menjas na harddiskovima... znaci glavni hard ti ima MASTER da bude a drugi hard da ti bude SLAVE...

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 28-02-2009   #280
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

Sto ne mogu da idem na opciju 'Precice'?Vec duze vrijeme.Mozda ste o tome vec negde pisali
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
pitanja, tehnicka


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Srednja "Tehnicka Skola" Lakota |ljiv| Skole 23 22-04-2009 13:17
Pitanja I Odgovori ISLAM_NP Religija 13 10-04-2009 18:11
pitanja i odgovori maliboroo Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 10 03-02-2009 21:37
11 pitanja za 11 maj halilce Politika Sjenice 42 18-05-2008 01:09


All times are GMT +2. The time now is 13:08. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)