SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 01-02-2009   #2461
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Loseg prijatelja.

Nek ide isto pitanje.
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 01-02-2009   #2462
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Svideo mi se odgovor @36310
ali ja stvarno nema odgovor na takvo pitanje...

ali hajd da vas pitam

KAKO MOZETE DA ZNATE DA LI VAM JE NEKO PRIJATELJ,
KAKO TO USPEVATE DA SAZNATE DOK NIJE KASNO,
I NE ISPOSTAVI SE DRUGACIJE ?????

nemojte stedeti mesta za reci,mislim da je ovo pitanje kroz koje mozemo nauciti svi mi
koji smo "prodani" od onih za koje smo verovali da su nam prijatelji...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2009   #2463
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

hm....ja ne znam formulu za otkrivanje pravog prijatelja,a ne verujem da ce je ikad iko smisliti...pa cemo i dalje svi morati svoje epruvete da muckamo
jako su rijetka prava prijateljstva,nekada se chini da je to TO,ali se ispostavi suprotno,pa se chovek razochara,pa pochne da sumnja u sve i svashta...
valjda su prijatelji oni koji znaju da slushaju,koji znaju da ucute kad treba,koji su tu kad ti je teshko,koji se raduju tvojim uspesima....
ja verujem u prijateljstvo,ali ne treba nishta idealizirati....
teshko pitanje...presnosim!
amlA is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2009   #2464
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Mislim da je doslo vrijeme..moje neko misljenje,da je DANAS veoma tesko steci prijatelja.
Licno "vucem"svoja prijateljstva(iskrena) jos iz ranog djetinjstva,koje na moju srecu uradja velikim plodovima iskrenog prijateljstva,i veoma sam srecna zbog toga.
Negdje ipak smatram da prijateljstvo...danas..."zivi" i zasniva se samo iz nekog (tamo takvim ljudima) licnog interesa,koje nikada nije niti moze da opstane,ma koliko se borili za takve osobe,a u sustini niti vrijede toliko,niti su vrijedni nekog mog postovanja cak ni kao ljudi,a da negovorim da su mi nedaj Boze prijatelji.
I jos bih samo da dodam,da je pravo,ali "pravo prijateljstvo", najteza stvar na svijetu za objasniti,ipak mislim da nepostoji neka magicna formula za to. To nije nesto sto se uci u skoli, ali ako pojedinci nisu naucili sta je smisao prijateljstva kroz zivot, uistinu nisu nista naucili u zivotu.

Evo i ja bih voljela da cujem misljenja ostalih,tako da prenosim pitanje.
__________________
Nista nije vazno , kao vjestina nasih osjecaja kad primi boje ljubavi
i nista ne treba osporiti promjenama koje nastaju u vremenu cekanja


mersija is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2009   #2465
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 37
Posts: 2,266
Default

Iako sam se mnogo puta razocarala u "prijatelje"...ili bolje receno u ljude za koje sam mislila da su mi prijatelji, jos uvijek vjerujem u pravo prijateljstvo...
Kao sto Mersija rece, ne postoji formula za to, niti se moze objasniti..
Ljudi koji su tu i kad vam je tesko i kad se smijete, i kad imate i kad nemate, koji vas razumiju i kad sutite( i obrnuto naravno)...e to se zovu prijatelji...
Evo bas se pitam kako funkcionisu ljudi koji nemaju prijatelja..???
__________________




Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2009   #2466
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Puno puta su me razocarali ljude za koje sam mislio da su mi prijatelji, u toj situaciji premotavam film tj prvo trazim krivicu u sebi, razmljisljam da li sam to zasluzio i cime...
Kad ne nadjem odgovor nastavim dalje bez te osobe, i sto je najgore ne umijem da oprostim..
Chupka na tvoje pitanje nemam odgovor,jer jos nisam ostaoo bez prijatelja, hvala bogu imam ih mnogo, u teskim situacija to svatim...

Kad vam je tesko zovete prijatelja_e ili cekate da onii ponude za pomoc?
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 03-02-2009   #2467
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Kada mi dodje teska situacija ne stidim se obratiti se mojim pravim prijateljima za pomoc. Njoj ima jako malo. Prijatelja puno, ali onih bas pravih, na prste jedne ruke da ih nabrojis i da ostane prstiju. I ne stidim se pitati ih za pomoc, mada se vrlo cesto desava da me oni pitaju prvi bas za to sto sam ja hteo njih da pitam. Znaci da me poznaju, sto nasi kazu u dusu, a i ja njih.

Ako se desi neki incident izmedju vas i vaseg najboljeg prijatelja (ne racunajuci bracne partnere), da li biste ipak mogli da predjete preko tvrdoglavosti i oprostite nesto sto nikom drugom nebi oprostili za rad vaseg prijateljstva?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 03-02-2009   #2468
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Skoro mi se desilo da sam morala da izbrojim,ne do 10 vec do 1000 da bi oprostila,ljudski je prastati jer svakom se moze desiti da pogrijesi,posebno ako je prijateljstvo dugo treba ga cuvati,ali naravno ako druga strana to zna da cijeni i ne po svaku cijenu.


Da li ste se ikad osetili izdanim od strane ljudi do kojih vam je jako stalo i kako tada reagujete?
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 03-02-2009   #2469
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Rarica View Post

Da li ste se ikad osetili izdanim od strane ljudi do kojih vam je jako stalo i kako tada reagujete?
Nazalost,puno puta...
Moje reakcije su burne,brzoplete,instiktivne...
Gubim kontrolu,u tim momentima da Bog da jos da u meni i postoji ista ljudsko i razumno...
Traje dugo,ne pusta me lako...
Kasnije,vidim da sam nekada kod nekoga pogresio,kajem se jako,sram me je,osecam da je kasno za sve i odustajem od tog prijateljstva bez obzira koliko mi je zao i stalo...

prenecu,dobro je pitanje...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2009   #2470
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ne samo da sam se osjetio izdanim vec sam bio izdan nekoliko puta od strane osoba koje su mi bile drage.
Za razliku od stranca ja reagujem sasvim suprotno mada bih slagao kad bih rekao da mi nije krivo.
Na kraju krajeva, ipak su te osobe na gubitku jer su izgubile iskrenog prijatelja u meni. Oni to na kraju shvate ali je vec prekasno

Evo i ja da prenesem pitanje
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2009   #2471
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Na danasnje vrijeme prava i iskrena prijateljstva su rijetka.Dovoljno je da se okrenemo oko sebe i mozemo se bez vecih poteskoca uveriti u to.Kriza morala,koja je pratila sva ova tragicna ratna zbivanja u nasoj zemlji,samo je dodatno katalizovala neke skrivene tajne u dusama pojedinaca.Nista tako sigurno i transparentno ne otkriva coveka kao iskusenje,bez obzira kakve ono prirode bilo.
Iskusenja su dakle najbolji parametri kvaliteta ljudi,ona predstavljaju nepromenljivu konstantu u odnosu na promenljivu i labilnu ljudsku dusu.
Sto je iskusenje intenzivnije vece su prilike da u coveku otkrijemo i zavirimo u neke skrivene kuluare njegove duse.
Ja sam vodjen ovim principima,a dijelom i iz licnog iskustva,vremenom naucio da razlikujem iskrenog prijatelja od munafika.
Hvala Bogu pa su mi neka sitna razocarenja uvijek bila od koristi te sam iz takvih situacija gotovo uvijek izlazio bogatiji za jedno novo iskustvo i za jedan novi kriterijum sto mi danas omogucava da budem okruzen sa svega par ljudi ali zaista istinskih i pravih prijatelja na koje uvijek i u svakom trenutku mogu bezgranicno da racunam.
Inace zavisno od stepena razocarenja razlicito sam reagovao,ali nikada nijednom bivsem jaranu nisam definitivno okrenuo ledja iz prostog razloga sto ja uopste nisam zlopamtilo pa sam iz tog razloga uvijek sebi "dozvoljavao"da mi drage i prijatne uspomene ostanu u duzem secanju od onih losih.

Moram,na kraju,da kazem i to da su moja prva,prava i iskrena prijateljstva vezana za Islam.

Naime,onog trenutka kada sam konacno i u potpunosti shvatio i prihvatio ideje Islama preda mnom se otvorio jedan kristalno cist i grandiozan svijet ideala u kojima sam,prije svega pronasao samoga sebe,ali u isto vrijeme,i neke druge ljude sa kojima sam se,igrom sudbine,tada sreo i istinski i bezgranicno zavoleo.
Ta prijateljstva traju i do dana danasnjeg i to sa istim i neskrivenim intenzitetom kao i onog prvog dana kada su zaceta.
Zahvalan sam Bogu na tome.


Neka bude opet isto pitanje.
  Reply With Quote
Old 05-02-2009   #2472
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post

Moram,na kraju,da kazem i to da su moja prva,prava i iskrena prijateljstva vezana za Islam.

Naime,onog trenutka kada sam konacno i u potpunosti shvatio i prihvatio ideje Islama preda mnom se otvorio jedan kristalno cist i grandiozan svijet ideala u kojima sam,prije svega pronasao samoga sebe,ali u isto vrijeme,i neke druge ljude sa kojima sam se,igrom sudbine,tada sreo i istinski i bezgranicno zavoleo.
Ta prijateljstva traju i do dana danasnjeg i to sa istim i neskrivenim intenzitetom kao i onog prvog dana kada su zaceta.
Zahvalan sam Bogu na tome.


Neka bude opet isto pitanje.
To je ono sto bih i ja napisala!


Prenosiim pitanje!
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2009   #2473
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Naravno da sam se osjecala i osjecam izdanom...od parih ljudi..ne,mojih iskrenih prijatelja,jer prijateljsvo i obicno"drugarstvo"za mene su sasvim dva razlicita pojma,aliiii,ipak su to bile osobe do kojih mi je bilo stalo,na ovaj ili onaj nacin.Interesantno je da sam se vec toliko puta opekla tako sto sam dosla u situacije u kojima sam pomagala drugoj osobi, bila uz nju, pruzala potporu da na kraju ta "osoba" to nezna da cijeni... Covjek bi rekao da sam vec do sada mogla nauciti lekciju - ali nisam.
Tesko podnosim tako nesto i sigurna sam da me jednog dana nece ubiti ni auto, ni oruzje ni bolestina (fizicke prirode)... vec - emocije,pogotovo ,ovakve prirode.


Sta je to sto je uzrok vaseg trenutnog raspolozenja, kakvo god ono bilo?
mersija is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2009   #2474
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Raspolozenje OPUSTENO, uzrok prijatno drustvo na forumu i netu

Prenosim pitanje....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2009   #2475
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Raspolozenje OPUSTENO, uzrok prijatno drustvo na forumu i netu

Prenosim pitanje....
potpisujem i prenosim pitanje...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009   #2476
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Uzrok mog raspolozenja, hmm. Nista drugo osim pravog prolecnog ( ili mozda ljetnjeg ) dana danas, preko 20 C
A to se maksimalno iskoristilo uz gril i pivce

Koji su vasi najljepsi zivotni trenuci ?
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009   #2477
hurmasica
Registrovan
Dobar
 
hurmasica's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,831
Default

Trenutci kada sam postala majka i prvi pogled svoje djece.
Njih nosim sa sobom kao tetovazu na srcu i dusi.



Prenosim pitanje.
__________________
Love Means Never Having to Say You're Sorry
hurmasica is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009   #2478
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Pffffffffff....sta znam......
Najlepsi trenuci u zivotu.... ne znam.
Stvarno ne znam....
A vama?
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009   #2479
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

Kada sam pravila kucice u sumi,hranila jagnjad,jahala konje,zimi spustanja na nailonima(cak i ono kad sam zavrsila u potok ).....


Prenosim pitanje.
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009   #2480
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by ursuljanka View Post
Kada sam pravila kucice u sumi,hranila jagnjad,jahala konje,zimi spustanja na nailonima(cak i ono kad sam zavrsila u potok ).....


Prenosim pitanje.

iskrivih usta belaju,i sa potokom...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
odgovori, pitaj


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Pitanja I Odgovori ISLAM_NP Religija 13 10-04-2009 18:11
pitanja i odgovori maliboroo Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 10 03-02-2009 21:37


All times are GMT +2. The time now is 10:28. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)