SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz ostatka svijeta balkan, dijaspora, ma sve što je vezano za našu planetu zanimljivo treba smestiti ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 16-12-2008   #221
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Kriva mu ruka.

Kod nas je jedan gadjao cipelom Zoricu Brunclik u sjenickom bioskopu i pogodio. Ne znam da li se jos neko seca?
cuo sam,komsija moj, rahmetli...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 17-12-2008   #222
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
cuo sam,komsija moj, rahmetli...
Koliko znam,taj što je gađao Zoricu je Ćemal Burović...

__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2008   #223
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
Koliko znam,taj što je gađao Zoricu je Ćemal Burović...

nije Necko ,ja znam ko je, al nije lijepo prozivat rahmetli coveka,stranac je u pravu.
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2008   #224
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Cuo sam i ja za taj biser,samo koliko ja znam to je uradio Galib-efendija Mujovic(birvaktile,dok jos nije bio u ilumu)??? ...Ili se mozda varam!??
  Reply With Quote
Old 17-12-2008   #225
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Majorka: Hotel se urušio, četvoro mrtvih

Najmanje četvorica radnika izgubila su život pošto se, kao posledica jakih kiša, delimično srušio devetospratni hotel "Son mol" na istoku španskog ostrva Majorka, saopštili su danas lokalni funkcioneri.

Spasilačke ekipe su pronašle četiri tela u ruševinama hotela u Kala Rajadi, letovalištu popularnom posebno među nemačkim turistima, javio je Rojters. Hotel je bio u fazi restauracije i zatvoren za goste.
Jedan lokalni funkcioner, koji je želeo da ostane anoniman, izjavio je da je preliminarna istraga pokazala da su temelji hotela oslabili nakon dva dana uzastopnog padanja jakih kiša i da su se zato obrušila četiri od devet spratova "Son mola". Jake kiše na Majorki izazvale su zatvaranje puteva i evakuaciju 120 ljudi iz poplavljenih domova.
__________________
Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2008   #226
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Cuo sam i ja za taj biser,samo koliko ja znam to je uradio Galib-efendija Mujovic(birvaktile,dok jos nije bio u ilumu)??? ...Ili se mozda varam!??

Nije Galib gadjao cipelom ali za njega ima druga prica. Naime , po prici , on se dogovorio sa Zoricom da kad bude ona izlazila na binu , izneada vidi njega i da ga prozove. Sve je to trebalo da ispadne kao iznenadjenje za publiku da kao fol galib dobro poznaje Zoricu , tako je pricao narodu.
Plan je napravljen , Zorica je izasla na binu , pozdravila publiku i na kraju rekla ovako nekako : Ooooo koga ja to vidim , pa gde si Galibe stari druze , dugo se nismo videli, kako si mi ......... Zorica sva sretna sto vidi Galiba
A Galib ustane pa ce ti njoj : Ma bezi tamo, tu mi se sad javljas , gde si bila ranije , sto se nisi javljala , uglavnom Galib ospe drvlje i kamenje na Zoricu i izadje iz sale a Zorica ostane ukopana na mjestu
Eh , uz to kasnije dobije i cipelu
Koliko je ovo tacno , neznam ali tako sam ja cuo
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2008   #227
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Novinar Busha gađao cipelom i promašio za dlaku

Za cipelu kojom je gadjan Bush ponudjeno 10 miliona dolara


Saudijski biznismen ponudio je danas deset miliona dolara za jednu od cipela koje je irački novinar Muntazer al Zaidi bacio na američkog predsjednika Georgea Busha. Još nije poznato šta se dogodilo sa cipelama, iako se smatra da ih je iračka sigurnosna služba uzela kao dokazni materijal ili ih je neki od članova Bushove administracije uzeo kao suvenir.
Tokom konferencije za novinare američkog predsjednika i iračkog premijera Nurija al Malikija dopisnik televizijskog kanala Al Bagdadija, bacio je cipele na odlazećeg američkog predsjednika uzvikujući "Ovo ti je oproštajni poljubac od iračkog naroda, pseto jedno". Nakon toga savladali su ga i odveli pripadnici osiguranja. Udarac djonom cipele u arapskom svijetu smatra se za najveću uvredu.


Hahahahh jojjjjj, da ga je pogodio , sigurno bi davali 10 puta vise
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2008   #228
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation Uzrok smrti Ismeta Bajramovića Ćele

Uzrok smrti Ismeta Bajramovića Ćele najvjerovatnije je samoubistvo Sarajevo, 17.12.2008 - Onasa Uzrok smrti Ismeta Bajramovića Ćele, pronađenog mrtvog u svom stanu u Sarajevu, najvjerovatnije je samoubistvo, potvrdio je Dragan Mioković, portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo. Mioković je rekao da je uviđajem utvrđeno da se radi o samoubistvu, što bi trebalo biti potvrđeno obdukcijom tijela koja će biti obavljena u četvrtak.

Prema nezvaničnim informacijama, Bajramović je samoubistvo izvršio vatrenim oružjem.

Ismet Bajramović Ćelo je bivši komandant Vojne policije Armije BiH, koji je nakon rata dovođen u vezu sa brojnim kriminalnim aktivnostima. Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu prije osam godina protiv njega je podiglo optužnicu za ubistvo Rahmana Hajdarpašića.

Bajramović se, zbog problema sa srcem, jedno vrijeme liječio u Centru za srce Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 18-12-2008   #229
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 37
Posts: 2,266
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Uzrok smrti Ismeta Bajramovića Ćele najvjerovatnije je samoubistvo Sarajevo, 17.12.2008 - Onasa Uzrok smrti Ismeta Bajramovića Ćele, pronađenog mrtvog u svom stanu u Sarajevu, najvjerovatnije je samoubistvo, potvrdio je Dragan Mioković, portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo. Mioković je rekao da je uviđajem utvrđeno da se radi o samoubistvu, što bi trebalo biti potvrđeno obdukcijom tijela koja će biti obavljena u četvrtak.

Prema nezvaničnim informacijama, Bajramović je samoubistvo izvršio vatrenim oružjem.

Ismet Bajramović Ćelo je bivši komandant Vojne policije Armije BiH, koji je nakon rata dovođen u vezu sa brojnim kriminalnim aktivnostima. Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu prije osam godina protiv njega je podiglo optužnicu za ubistvo Rahmana Hajdarpašića.

Bajramović se, zbog problema sa srcem, jedno vrijeme liječio u Centru za srce Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu.
Prije ce biti da je ubijen!!!
__________________




Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 18-12-2008   #230
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Chupka_ View Post
Prije ce biti da je ubijen!!!
sve moze da bude,cak sam cuo podatak da niej najden mrtav u stanu kako s navodi,vec da je samoubistvo pocinio na klinici gde se lecio...
inace,imao je jake zdravstvene probleme,a i skoro je izgubio sestru,tako da ne sumnjam u samoubistvo...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 18-12-2008   #231
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 37
Posts: 2,266
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
sve moze da bude,cak sam cuo podatak da niej najden mrtav u stanu kako s navodi,vec da je samoubistvo pocinio na klinici gde se lecio...
inace,imao je jake zdravstvene probleme,a i skoro je izgubio sestru,tako da ne sumnjam u samoubistvo...

Mislis da nije imao vecih problema u zivotu, no sto ih je sada imao...sta znam....covjeku kada se pamet okrene i sitnice mogu da ga dotuku...
Vidis cim pocne jedna laz da se vrti i duga ce za njom- mislim na tu inf. koju si napisao.
Ja ipak mislim da je tu neko umjesao svoje prste...ali zivi bili pa vidjeli, istina kad-tad ispliva....
Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 18-12-2008   #232
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Chupka_ View Post
Mislis da nije imao vecih problema u zivotu, no sto ih je sada imao...sta znam....covjeku kada se pamet okrene i sitnice mogu da ga dotuku...
Vidis cim pocne jedna laz da se vrti i duga ce za njom- mislim na tu inf. koju si napisao.
Ja ipak mislim da je tu neko umjesao svoje prste...ali zivi bili pa vidjeli, istina kad-tad ispliva....
ne znam,opet i ja ostavljam prostora za druge mogucnosti,
ali nekako sam misljenja da nekad i jedna kap je dovoljna da prepuni i onako prepunu casu vode...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2008   #233
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Question Drevni švajcarski sat iz dinastije Ming

Drevni švajcarski sat iz dinastije Ming
Nedelja, 21. decembar 2008. 09:04


Svetska javnost zapanjena je pronalaskom sto godina starog švajcarskog sata u ruševinama drevne grobnice zapečaćene pre četiri veka.

Tim arheoloških stručnjaka ušao je u zapečaćenu grobnicu dinastije Ming u gradu Šansi, i imali šta da vide!

U njoj su pronašli minijaturni sat u obliku prstena. Osim samog sata, stvar koja je iznenadila, čitaj prepala, tim arheologa, jeste činjenica da je na poleđini "drevnog artifekta" na poleđini bila ugravirana reč "swiss".

Arheolozi i dalje pokušavaju da reše ovu misteriju.

(MONDO)
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2008   #234
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Nema ti tu misterije moj NeXeN. To samo pokazuje da su Kinezi jos tad pravili kopije svajcarskih satova
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2008   #235
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
Nema ti tu misterije moj NeXeN. To samo pokazuje da su Kinezi jos tad pravili kopije svajcarskih satova
Taman tako Grujane.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2008   #236
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Kriza na Islandu

Ne tako davno, Island je bio poznat kao skupo, egzotično geološko čudo u severnom Atlantiku. Danas je Island, prva suverena žrtva globalne ekonomske krize, nešto posve drugo - zvono na uzbunu, prva privreda koja je doživela kolaps pod nepodnošljivim pritiskom kreditne krize i primer za ostale zemlje koje bi uskoro mogle da se nađu u sličnoj situaciji.



Protesti na Islandu zbog finansijske krize 8. oktobra
Kolaps islandskog bankarskog sistema i nacionalne valute krune bio je tako brz i neočekivan da su ekonomske prilike u zemlji potpuno naderalne.
Država je osiromašila do te mere da više ne može da plaća uvoznu robu, gradilišta su napuštena, a građanima ne preostaje ništa drugo do da bacaju skupa jaja na zgradu parlamenta.
Islanđani su još uvek u šoku, jer se njihov svet srušio praktično preko noći. Za one koji su ostali bez posla, ali i one koji imaju kakvo-takvo zaposlenje, nova godina donosi samo neizvesnost, navodi "Gardijan".
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #237
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Kina šalje studente da obrazuju seosko stanovništvo

Vlasti u Kini su odlučile da primene jednu od najkontroverznijih strategija Mao Ce Tunga i šalju više hiljada tek svršenih studenata koji ne mogu da se zaposle sa zadatkom da obrazuju seosko stanovništvo, piše "Dejli telegraf".

Ekonomska kriza je primorala studente da ponovo krenu put sela, 40 godina nakon što je u periodu od 1968. do 1980. godine tokom Kulturne revolucije Mao Ce Tunga u provinciju poslato skoro 17 miliona mladih kako bi ih "život među ideološki čistim seoskim stanovništvom" transformisao. Ova strategija je prestala da se primenjuje zbog kritika da se na taj način zapravo udaljuju disidenti i klasni neprijatelji iz centara u kojima leži kineska vlast, podseća ovaj list. Međutim, sada problem leži ne samo u nezaposlenosti, već i u povećanom broju svršenih studenata.
Kina će, naime, ove godine dobiti rekordnih 5,6 miliona novih diplomaca, slobodnih radnih mesta je veoma malo, a čak 700.000 svršenih studenata iz 2007. godine još uvek nije zaposleno, piše "Dejli telegraf". Stoga je Ministarstvo prosvete u Pekingu saopštilo da je u cilju borbe protiv nezaposlenosti povecalo obim novog projekta. Za studente koji se odluče da rade u udaljenim krajevima zemlje biće obezbeđene olakšice, te oni neće plaćati školarinu, a vlada će otplaćivati njihove pozajmice, ističe ovaj list. Novu radnu snagu zapošljava i kineska vojska koja mladima zauzvrat nudi mogućost studiranja na vojnim univerzitetima i "brzo napredovanje", piše "Dejli telegraf".
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #238
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

U Rusiji otkrivena velika nalazišta nafte, gasa i zlata

Ukupne ruske zalihe nafte i gasa se ove godine nisu smanjile, a pronađena su nova velika nalazišta u kojima ima oko 500 miliona tona "crnog zlata" i oko 660 milijardi kubnih metara prirodnog gasa, izjavio je ministar za prirodne resurse Rusije Jurij Trutnjev.


On je predočio da su geolozi otkrili i nova ležišta zlata u kojima se, kako se procenjuje, nalazi 513 tona tog plemenitog metala.Za deset ovogodišnjih meseci, od januara do oktobra, u ruskim rudnicima izvađeno ukupno 136,8 tona zlata, objavile su danas svetske agencije.
Potvrđene rezerve uglja porasle su ove godine za 58 miliona tona, a srebra za 2.080 tona.Rusko ministarstvo energetike prognozira da će se ove godine u toj zemlji proizvesti maksimalno 488 miliona tona nafte, što je za oko jedan odsto manje nego lane, dok će proizvodnja gasa u 2008. dostići oko 600 milijardi kubnih metara. Rusija je najveći izvoznik prirodnog gasa, a posle Saudijske Arabije je drugi najveći eksporter nafte u svetu.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-2008   #239
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Ubica u kostimu Deda Mraza

Najmanje osam lica je ubijeno nakon što je Brus Džefri Pardo (45), odeven u kostim Deda Mraza, otvorio vatru na ljude koji su slavili Badnje veče i zapalio kuću, saopštila je policija Los Anđelesa. Policajci se plaše da u toj kući u Kovini, 40 kilometara istočno od Los Anđelesa, ima još ugljenisanih tela.

Pardo je kasnije izvršio samoubistvo u bratovljevoj kući, četrdesetak kilometara od mesta zločina.
Kako se saznaje, Pardo se nedavno razveo i istovremeno ostao bez posla. Policajac Pet Bjukenan je izjavio da je ubica imao bračnih problema.
Policija je saopštila da se Pardova bivša supruga možda nalazila na tom slavlju. Pardo je u sredu uveče pucao iz pištolja na tridesetak gostiju, a zatim je zapalio kuću nekakvim zapaljivim materijalom kućne izrade. Očevici kažu da je pre nego što se udaljio skinuo kostim Deda Mraza.
Komšinica Džen Gregori je ispričala da je videla kako iz kuće izleči tinejdžer i viče: "Pobili su mi porodicu." Ubrzo je vatra zahvatila celu jednospratnicu. Među povređenima se nalazi i osmogodišnja devojčica.
Ed Vinter, predstavnik okružnog istražnog sudije Los Anđelesa, rekao je da su tela pronađena na zgarištu "ugljenisana ili imaju užasne opekotine". Policija je saopštila da je Pardov leš pronađen nekoliko sati posle pucnjave u kući njegovog brata u Silmi. Preminuo je nakon što je sebi pucao u glavu.

Držao bombu u automobilu U iznajmljenom automobilu Brusa Džefrija Parda u četvrtak uveče je eksplodirala bomba. Auto je bio parkiran ispred kuće u Silmi. Antibombaški odred je pokušao da ukloni sumnjivu napravu, kada se ona zapalila. Okolne kuće su evakuisane.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-2008   #240
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Pijani pilot uhapšen pred samo poletanje

Pilot jednog "boinga 777" koji je sa londonskog aerodroma Hitrou trebalo da poleti za Bombaj bio je primoran da napusti letelicu nakon alko testa kojem ga je podvrgla policija.


U akciji izvedenoj na sam Božić, naoružani policajci upali su u kokpit i pred samo poletanje uhapsili pilota Majkla Hara, starog 62 godine. Har je prijavljen za prekomerno konzumiranje alkohola za badnje veče. Nakon kraćeg zadržavanja, pilot je privremeno pušten na slobodu do februara kada ga čeka suđenje, saopštio je Skotland jard. Ovo nije prvi slučaj te vrste na aerodromu Hitrou. Pre nekoliko meseci jedan pilot star 44 godine bio je primoran da izađe iz aviona pred poletanje za San Francisko. Utvrđeno je da je u krvi imao suviše visok nivo alkohola. Pilotima je zabranjeno da konzumiraju alkohol osam sati pre sedanja za komande aviona.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
svijeta, vijesti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vijesti iz Srbije Tahirovce Vijesti iz Srbije 160 15-11-2009 20:27
VIJESTI iz SANDŽAKA 36310 Vijesti iz Sandzaka 1330 13-10-2009 00:37
Tvoje ime na svim jezicima svijeta.......... sanna72 Ovo i ono 10 15-05-2008 10:01


All times are GMT +2. The time now is 12:06. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)