SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 30-07-2008   #41
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,501
Default

Nije jos fali mladic...
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 30-07-2008   #42
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 37
Posts: 2,266
Default

Ćelija u koju će biti smješten Karadžić

Iz haškog suda porucuju kako je zatvorska celija prilagodena internacionalnim standardima koji diktiraju uvjete, velicinu i osvjetljenje prostora u kojem borave zatvorenici.

Celija, koja nalikuje studentskoj sobi, opremljena je stalažom, televizijom i radnim stolom.

Optuženici, prosjecne dobi od 52 godine, druže se kuhajuci balkanske specijalitete u zajednickoj kuhinji, krate vrijeme gledajuci televiziju te igrajuci društvene igre.

Oni više sportski nastrojeni mogu igrati nogomet, tenis i odbojku ili posjecivati teretanu. Stariji stanovnici zatvora ipak se odlucuju za stolni tenis i pikado.

Vecinu zatvorenika cine Srbi, no ima i Hrvata i Muslimana. Svima je omoguceno prakticiranje vlastite vjere, pohadanje satova engleskog jezika te zanatskih i likovnih radionica. Sat vremena dnevno zatvorenici provedu na svježem zraku no nije im dopušteno druženje sa nizozemskim zatvorskim kolegama.

Zapanjujuca je cinjenica kako nekada ljuti neprijatelji, protivnici i zacetnici krvavog rata koji je pratio raspad Jugoslavije, žive u slozi unutar zatvorskih zidina.



























Izvor vijesti: dnevnik.hr
__________________




Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008   #43
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,501
Default

hehe moci ce da igra badmintona... ono sto je mu je ustavri uvijek bila zivotna zelja, samo nije znao...
Moze igrat do kraja zivota!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2008   #44
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 37
Posts: 2,266
Default

Karadžić se pojavio pred Haškim tribunalom


Donedavno najtraženiji haški bjegunac i ratni lider bosanskih Srba Radovan Karadžić prvi put se danas u 16 sati pojavio pred sudskim vijećem Haškog tribunala. On je u sudnici broj 1 izveden pred sudsko vijeće kojim predsjedava sudija Alfons Orie.

63-ogodišnji Karadžić je prvo sudiji potvrdio svoj identitet, a zatim izjavio: "Ja imam nevidljivog savjetnika, ali sam se odlučio da se sam branim."

Sudija Alphons Orie iznio je detalje optužnice koja je prvi put protiv ovog bivšeg haškog bjegunca podignuta prije 13 godina. Optužnica uključuje 11 tačaka među kojima se nalaze optužbe za genocid, zločine protiv čovječnosti i ratne zločine.

Nakon što je Karadžić potvrdio svoje ime, datum i mjesto rođenja, zamoljen je da sudu otkrije adresu na kojoj se nalazio u zadnje vrijeme.

Karadžić je odgovorio da je njegova službena porodična adresa Krivače, Pale, Republika Srpska, ali je naveo i svoju neoficijelnu adresu u Beogradu, Jurija Gagarina broj 267.

"Ja se smatram državljaninom Bosne i Hercegovine, Republike Srpske, Srbije, Crne Gore," izjavio je i dodao da je razgovarao sa predstavnikom Srbije, a sa ambasadorom BiH se pozdravio.

Karadžiću su potom pročitana njegova prava, nakon čega ga je sudija upitao da li želi da mu pročita optužnicu u cijelosti. "Ne želim da mi neko čita cijelu optužnicu i želim da dobijem novu izmijenjenu optužnicu", rekao je Karadžić o novoj optužnici o kojoj ranije nije bilo obaviješteno sudsko vijeće i istakao da će se onda izjasniti o svojoj krivnji.

Kad je dobio priliku da govori, spomenuo je "brojne neregularnosti koje su pratile njegovo hapšenje", ali ga je sudija prekinuo.

Sudija je predložio zakazivanje nove rasprave za petak, 29. august, a Karadžić je rekao "ako to nije 28. august, onda nemam primjedbi".

Orie je zakazao za petak 29. august u 14:15 novo pojavljivanje pred sudom, upoznao Karadžića da će ostati u pritvoru u Scheveningenu i da može podnijeti zahtjev za privremeno puštanje na slobodu, te da se u ovom postupku može braniti šutnjom.

Izvor vijesti: Sarajevo-x
Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2008   #45
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 42
Posts: 381
Default

Aman sto mu je dobra "celija" ovo je bolje nego bilo koji hotel u srbiji
dj_edy is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2008   #46
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

nazalost mu nece biti tako "udobno" kao logorasima u njegovim zloglasnim logorima
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2008   #47
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 42
Posts: 381
Default

Quote:
Originally Posted by nc.biber View Post
nazalost mu nece biti tako "udobno" kao logorasima u njegovim zloglasnim logorima
Ja mislim da mu je ovo smestaj dok je u pritvoru i u toku sudjenja, a posle bi trebalo da ce ga "ugostit" onako kako je zasluzio, zajedno sa ostalim dozivotnim robijasima
dj_edy is offline   Reply With Quote
Old 02-08-2008   #48
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

... a ja nesto jedva cekam da dobije prekomandu ..... u pakao
nc.biber is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
karadzic, radovan, uhapšen


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Uhapsen Naser Oric STRANAC Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 11-10-2008 01:33


All times are GMT +2. The time now is 08:20. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)