SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 28-09-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Bora iz Riblje Corbe postao cetnicki vojvoda

Frontmen legendarne rokenrol grupe "Riblja čorba“ je juče, na Krstovdan, u Crkvi Svetog Ilije Proroka u selu Ba, položio zakletvu i dobio titulu na koju je oduvek čekao.





"Veoma sam počastvovan ovom prestižnom titulom. Kažu da sam je zaslužio, a ja sam radio samo ono što bi svaki pravi Srbin trebalo da radi", rekao je Bora Đorđević.

Na pitanje novinara lista da li će nositi kokardu na prstojeći koncert u Zagrebu, on odgovara:

"Moje obaveze su iste kao i ranije, baviću se rok muzikom, održavaću koncerte na kojima ću propagirati Srbiju i srpstvo. Ne moram uvek da nosim uniformu četničkog vojvode, dakle neću nositi ni kapu ni kokardu, ali grb koji imam na ruci, njega nosim."

Inače, u trenutku kada je Đorđević zvanično proglašen za četničkog vojvodu, iz puške je ispucano tri metka, a na svečanom ručku su se svirale gusle i "Marš na Drinu“, kada su sve vojvode ustale na noge.

Vojvoda Miša Draić pozdravio je Boru istakavši da mu je žao što se ovako nešto nije desilo dosta ranije.

Svi članovi ravnogorskog četničkog saveza, a bilo ih je stotinak, čestitali su čuvenom muzičaru i poklonili mu uniformu, piše "Alo."

Sa svih strana su dolazile poruke i pozivi, a među prvima mu je porukom čestitao i pevač i vojvoda Baja Malio Knindža.

Frontmen grupe "Riblja čorba“ istakao je za listda je veliku podršku imao od svoje supruge Aleksandre, koja tog dana nije bila sa njim jer, kako je on rekao, izbegava javna pojavljivanja.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 28-09-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

dobice valjda cestitku i od kolege,vojvode, predsednika, nikolica
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2012   #3
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ili će "vojvoda" Predsednik dobiti konkurenta za presto..
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bora, cetnicki, corbe, postao, riblje, vojvoda


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:02. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)