SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 20-06-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Uhapseni tvorci piramidalne prevare

Pripadnici policije uhapsili su danas 24 osobe koje su se bavile piramidalnim prevarama i na taj način pribavile materijalnu korist u iznosu od 27 miliona evra.



Ilustracija (Guliver/Getty Images)


Oni su državni budžet oštetili za pet miliona evra, rekao je Tanjugu direktor policije Milorad Veljović.

Veljović je kazao da se za još jednom osobom intenzivno traga, a da je protiv još jedne pokrenuta krivična prijava koja će biti razmotrena u redovnom postupku, s obzirom na to da je reč o ženi u šestom mesecu trudnoće.

Ta kriminalna grupa je uhapšena na području Beograda, Vranja, Šapca, Valjeva, Sremske Mitrovice, Kragujevca, Kraljeva i Užica.

Grupu je predvodio advokat Z.M. iz Beograda koji, kako se veruje, ima veliki broj nepokretnosti u Beogradu o Beču.

Ta grupa je počela da deluje 2004. godine i do kraja prošle godine, prema unapred postignutom dogovoru, radila je na registraciji privredih subjekata preko kojih su građani Srbije i drugih okolnih zemalja - Makedonije, BiH, Albanije, Crne Gore, Hrvatske - učlanjavali u piramidalno udruženje građana "Gem kolekšn klub", uz uplatu iznosa 2.290 evra po članu za navodno stručno usavršavanje i kupovinu knjige "Uspešan put", objasnio je Veljović.

Novac im se, kako je precizirao, vraćao tako što su oni pronalazili druga fizička lica na identičan način kako bi strukturu proširili i povećali svoju zaradu.

Kao primer, Veljović je naveo da se za svako dovođenje prvog i drugog novog člana "u klub" dobijalo 540 evra, po trećem, četvrtom i više... po 900 evra.

Ko bi doveo veći broj članova sticao je mogućost da postane "liding menadžer" i da za svakog dovedenog člana dobije 180 evra, naveo je Veljović.

Slobode su lišeni direktor "Mega Haus" i "Mega book" iz Beograda Zoran M. (54) i vlasnik privrednog društva "De Luka" Beograd - Kipar i "Lakemi" Kipar Dejan P. (42) iz Beograda.

Slobode su lišeni i osnivač i direktor "Magna karte" iz Beograda Zoran A. (49), direktor beogradskog preduzeća "Eurointegral" Zoran T. (54) koji je iz Valjeva, direktor "New World progres EU" iz Beograda i predsednik Udruženja "Gem collection club" Vladimir D. (33) i direktor "Stevyork" iz Valjeva Stevan J. (46).

Policija je lišila slobode i direktora preduzeća "Biznis team" iz Beograda Željka Ž. (39) koji je iz Kragujevca, osnivača i prvog direktora privrednog društva "Biznis tim" iz Beograda Miladina D. (57), zastupnika privrednog društva "Megabook"-ogranak Kraljevo Jadranku D.V. (54) iz Šapca.

Kako se navodi u saopštenju, slobode su lišeni i predsednik udruženja "Gem collection club" Dejan V. (36) iz Šapca, direktor privrednog društva "Megabook" Beograd od 2006. godine Mikica D. (53) iz Vrnjačke Banje i direktor "Milenijum print" iz Loznice Radojko N. (59).

Slobode su lišeni i direktor "Megabook" od 2007. godine Aleksandar G. (51), direktor preduzeća "World progres" iz Novog Sada Spomenka R. (43) iz Valjeva, direktor "Men World progres" iz Novog Sada Lucija P. (52) iz Sremske Mitrovice i vlasnik i odgovorno lice agencije "Saks" iz Vranja Saša S. (42).

U saopštenju se dodaje da su slobode lišeni i Suzana S. (39), Goran D. (41) i Goran M. (39) svi iz Vranja, vlasnik agencije "Saks 1" iz Vranja Dalibor S. (19), direktor "Velivgrup" iz Vranja Sveta V. (55), ovlašćeni računovođa, vlasnik agencije "Brave" iz Beograda Vera J. (52), vlasnik agencije "Jana" iz Užica Ruža Đ. (45) i Bojan V. (32) iz Šapca.

Zbog istog krivičnog dela, krivičnom prijavom biće obuhvaćena i Nevena Đ.C. (26) iz Sevojna, koja je suvlasnica agencije "Jana" iz Užica, dok se intenzivno traga za direktorom "Men World progres" iz Novog Sada i Stanislavom D. (60) iz Šapca.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 20-06-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

sve sami direktori i mecene

inace, i u sjenici je ovo prilicno popularno,bar je bilo do pre 5-6 godina...
znam puno likova koji su "pukli" u tome a neki su me cak i zvali u "bratstvo"
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 20-06-2012   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

hahahah pa nisi se prikljucio?
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 20-06-2012   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

cuo ja za to jos 2000. u nemackoj dok sam ziveo.
imam jednog drugara iz KG i vidjali smo se u frankfurtu pa mi pricao za to.
sad, kad je mene lik zvao, zapravo poceo da prica ja mu odmha kazem stop, znam sta je to sra*e i ne zelim dalje da slusam.
on se iznenadi, a on je prvi sjenicanin koji je puko na to...
posle je uvukao bar 10 sto ja znam svojih prijatelja,familije i poznanika...
neke sam spasao jer smo poznavali iste ljude pa sam im pricao sta i kako on radi...

u to doba je bio prilicno mocan covek,situiran...
prosle godine pitam za njega, kazu nema pasce za sta da ga ujede...
kako djavo donese-tako odnese...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2012   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

i mene su u Sjenici zvali, kazu hajde da ti promjenim zivot ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
piramidalne, prevare, tvorci, uhapseni


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:45. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)