SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 01-07-2011   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Osmi poljoprivredni sajam u Sjenici

Na Sportskom centru u Sjenici, krajem protekle nedelje uspešno je održan i Osmi poljoprivredni sajam. Za poljoprivrednike sjeničkog kraja to je bila još jedna prilika da pokžu svoje proizvode, razmene iskustva i uspostave korisne poslovne kontakte. Uz kulturno zabavni program Kulturno-umetničkog društva ''Jedinstvo'', u prisustvu predstavnika lokalne vlasti, nekadašnjih suorganizatora iz Organizacije Ujedinjenih nacija za hranu Fao, izlagača i posetilaca, Sajam je otvorio predsednik opštine Sjenica, Muriz Turković.
''Ovo područje je tradicionalno poljoprivredni kraj, i mi ulažemo maksimalne napore za razvoj poljoprivredne proizvodnje'', izjavio je, prilikom svečanog otvaranja Sajma, predsednik opštine Sjenica, Muriz Turković. On je najavio skoru realizaciju projekta za razvoj agrobiznisa i drugih razvojnih programa iz oblasti poljoprivrede u ovoj opštini.
Tokom dvodnevnog Sajma, na štandovima na Sportskom centru i u Sportskoj hali izloženi su bili različiti prehrambeni i drugi poljoprivredni proizvodi, domaća radinost i poljoprivredna mehanizacija iz različitih krajeva Srbije. U skladu sa karakteristikama stočarskog kraja, tradicionalno najbrojniji bili su izlagači krune i sitne stoke, za koje su organizatori, u više kategorija, pripremili skromne novčane nagrade i priznanja. Za najbolju kolekciju ovnova, i ove godine nagrađen je Nusret Burović iz sjeničkog sela Čitluk.
''Nije me do sada niko pobedio. I u Leskovi sam pobedio, i u Delimeđu i ovde svake godine koje sam izlagao, svake godine sam pobednik'', ponosno izjavljuje vlasnik najbolje kolekcije ovnova, Nusret Burović. Ovčarstvom se bavi punih 66 godina i to je, kaže, nasledio od svoga oca, koji je takođe gajio ovce. Osim stručne komisije koja ga je još jedanput proglasila pobednikom, priznanje ovom uspešnom odgajivaču ovaca odaju i njegove kolege, čije su ovce takođe bile izložene na Sajmu. ''U konkurenciji sa Nusretom, kada su u putanju ovnovi, mi nemamo šta da tražimo'', priznaju oni.
Prilikom zatvaranja Sajma, nagrade i priznanja uručene su najuspešnijim izlagačima i u ostalim oblastima. Ovogodišnji, sada već tradicionalni, osmi po redu Poljoprivredni sajam u Sjenici, orgnizovala je opština Sjenica, uz podršku Ministarstva poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede Republike Srbije.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
osmi, poljoprivredni, sajam, sjenici


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:59. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)