SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 31-01-2007   #101
Gost
 
Posts: n/a
Default

Sto? On bas nikakve veza sa Eskom nema, nije nama reko pomoz bog na mitingu kad je bilo za opoziv cini mi se nego pristalicama sda
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 31-01-2007   #102
Sandžacki soko
Gost
 
Posts: n/a
Default

Kako te daco nije strah od Boga ako te nije sramota. Na kojem je to skupu SDA neko govorio pomoz Bog... Kako te nije sramota da izmisljas kad znamo i to smo svi gledali na TVu kad je srdjan milivojevic na skupu SDP u Novom Pazaru rekao doslovce citiram "od ponedeljka nema vise selam alejkum" i vi mu aplaudirali....

Dokle vise idete sa lazima ne mogu da vjerujem..



A brzo ste daco zaboravili koaliciju sa Srpskom smRadikalnom strankom evo jedne fotografije iz tog "svjetlog" perioda vase stranke vi se saltate ko sestobrzinci
  Reply With Quote
Old 31-01-2007   #103
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ja kazem kao sto su svi Sjenicani pricali, a videlo se ko laze upravo na proteklim izborima. Vidim da vise sandzak ne zovete sandzak nego raska oblast, kao sto je na ovim slikama koje su veoma lose uradili, vi i vasi drugari sa sajta raskaoblast. Mene nema od cega da je sramota, za razliku od drugih!
  Reply With Quote
Old 01-02-2007   #104
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
Talino

Quote:
Šta će sandžak dobiti ne pita se ni Koštunica a ni Ugljanin. To je rezultat evropskih nastojanja. To je imperitiv kojeg beograd mora da ispuni, i kojeg bi morao ispuniti bez obzira da li Bošnjaci podržavaju Ljaića ili Ugljanina. Sandžak će ubrzo dobiti svoju potpunu suštinsku autonomiju od Beograda, ali to neće biti zaslugom ni jednog srbijanskog političara. To je "High Politic". poz.


.....
g. Sandzacki sokole

porazavajuće je sto mi (Bošnjaci) moramo medjusobno razgovarati na jedan nekorektan i licemjeran način. Ja sam prije za otvoren i iskren dijalog, i zato sam uvijek temeljit u svojim odgovorima i ne saginjem glavu u pijesak već odgovaram na pitanja koja su mi upućena (barem se nadam da su takav utisak o meni stekli forumaši i da nekoga nisam ostavio bez odgovora). Licemjerje u našoj konverzaciji se sastoji u tome što ne uvažavamo argumente (koji su nam već upućeni), već stalno iznova iznosimo nove floskule a ono što nam je rečeno prešućujemo. To upravo radite vi i to može, nažalost, trajati u nedogled. I mislim da vi takvim ponašanjem prije štetite, nego li koristite bošnjačkom jedinstvu, a Boga mi rekao bih da štetite i interesima same stranke SDA. Razmislite o tome! Kao primjer tog licemjerja, navodim vam da ste od mog širokog teksta samo kvotirali jedan djelić, i to onaj gdje mislite da vidite šansu da napadnete stranku LDP, koja nije kriva zbog izbornog fijasla SDA. prešutali ste većinu mog posta. Meni nije bitno, ali je bitno za ozbiljnost konverzacije. Sada ću odgovoriti na ostatak vašeg posta, da se uvjerite kako bi otprilike trebalo da teku sve naše rasprave.

Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
Talino

Čak ni majka dijetetu ne da mlijeka dok ne zaplače. Kao dokaz o netačnosti teze koju si gore iznio stoji stanje Bošnjaka u Crnoj Gori koji su se odrekli svoje nacionalne partije i utopili u one koje ti nazivaš "Gradjanske". Crnogorski bošnjaci danas nemaju ništa, apsolutno ništa sem prava na Muslimansko ime i prezime, nemaju vjeronauku u školama, nemaju bosanski u školama, nemaju svoje nacionalne simbole, nemaju, nemaju, nemaju NIŠTA....
Upravo je, po meni, za takav njihov položaj odgovorna CENTRALA stranke dem. akcije u Novom pazaru i njeni glavni lideri (u prvom redu g. S. Ugljanin, i g. Rasim Ljaić) koji nije poradio čan ni na onom najminimalnijem - a to je na stvaranju gradskih odbora i njihovom učvršćenu... u svakoj bošnjačkoj općini ponaosob. Ti ljudi su bili jednostavno izdani od novopazarske centrale SDA koja je bila zabavljenja medjusobnim optuživanjima, pljačkom, aferama kao što je ona sa oružjem i nakradenim novcem.. Centar SDA u novom pazaru, se uvijek OKRETAO VIŠE BEOGRADU nego njima! Podsjetite se malo svih ovih godina od 1990. do danas i možda ćete vidjeti da imam osnovu za ovu tvrdnju. Crnogorski dio sandžaka je NA VRIJEME shvatio da je Novi Pazar okrenuo ledja od njih i okrenuo se, prema tome, samome sebi. Sada je pred njima put da se izbore za svoja prava, ona koja nikada ne bi ostvarili sa ljudima iz N. Pazara. Ja sam optimist u tome da će se crnogorski Bošnjaci, kada shvate nekorektno ponašanje podgorice i svoj nezavidan položaj, samoorganizirati i izboriti svoja prava.



Dakle, ja vas molim kao bošnjak bošnjaka, nemojte mene i ostale ubjedjivati na ovom forumu kako su ti crnogorski bošnjaci GLUPI pa su izabrali gradjanske stranke, kada su oni zanemareni od centra, a to je N. Pazar. Pametniji su oni no što vi i ja mislimo da su pametni, i oni će se bolje snaći brinućči sami o sebi, nego da vi i ja brinemo o njima.

Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
Upravo zbog toga ja nevjerujem ni LDPu ni GSS-u ni DPS-u ni DS-u ni nikom njima sličnima.
To ja vaše demokratsko pravo kome ćete pokloniti svoje povjerenje, ali ipak ne možete svoj politički ukus uzimati kao argument. Ovo sa crnogorskim muslimanima nema veze sa LDP i to vam nije upalilo, pa probajte neki drugi argument.



Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
A što se tiče posjetama ratnom Sarajevu raspitaj se malo i shvatićeš da su kod rahmetli Alije išli i Ugljanin i Ljajić, doduše Ugljanin preko slobodnih teritorija iz Splita do Sarajeva u transporteru plavih šljemova a Ljajić preko sjenice, priboja i pala.


Kakva sramotna floskula! Ne volim ni ja Ljaića, smatram ga prodanim, ali ne na ovaj način. Vi, na žalost, blatite Ljaića na ta način - kao da je on imao nesmetan prolaz preko Karadžićeve i Mladićeve teritorije, što dalje pokazuje, navodno, kako je on još tad imao, navodno, "saradnju sa četnicima, miloševićem... itd".



I pri tom čak možda i vjerujete u spopstvenu laž?! Ovakav neukus je svojstven slokolima stranke SDA i regionalnoj televiziji. Uvjeravam vas da je najmanje 80. posto članova i simpatizera SDP otišlo njima zbog ovakvih floskula i laži kao što je ova koja je gore nanesena od strane vas.



Ovakav vid nanošenja neistine na račun Ljaića je meni neshvatljiv. Po istom recepru kakav je vaš, moglo bi se štošta prebaciti i Ugljaninu, ali ja ne želim u tome učestvovati. Jednostavno ovo je sramotan način iznošenja floskula kao argumenata. Sramota, primitivizam i neukus... na žalost!



Na koncu, mžda su Ljaić i Ugljanin tamo bili, ali nisam čuo da su odatle JAVNO apelirali od svijeta da se pomogne BiH u agresiji od strane Beograda, kao što su to javno učinili pokojni Stambolić i Korać. Čak je g. Žarko Korać rekao da je bombardovanje Beograda neminovno kako bi se zaustavilo krvoproliće u BiH.



Mislim... ne možete nikoga odavde porediti sa stambolićem i Koraćem, jer su oni veliki ljudi. Sandžak na žalost nema političara kalibra jednog Izetbegovića, Rugove, Gandija... Jedini koji vidim da bi donekle mogao biti naš predstavnik jeste g. hadžija Dž. Suljević, ali zamjeram mu što se možda predaje u bitci protv primitivizma koje ispoljava današnja SDA i poltronstva beogradu, kojeg ispoljavaju Ljaić i ljudi oko njega. Nadam se da to neće da učini.

Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
Pa taj isti Čeda je u izbornoj noći kada je saznao da je prešao cenzus rekao, citiram "Posebno me raduju glasovi koje smo dobili u Raškoj oblasti" Toliko o njegovom SANDŽAKOVANJU....
Pa ovo je laž na kub! Čeda spomenuo rašku oblast?!?!? Da to nije javio Galib sa Regionalne?



To je takva neukusna laž, slična onoj što ste je ovdje svjesno iznijeli (mislim na flagrantnu laž koju je plasirala regionalna TV) da je predstavnik DS govorio "da u Novom Pazaru neće biti nikakvih selama od ponedeljka". Kakvu vi štetu nanosite samima sebi, pa to je nečuveno. Žalosno je kakvim metodama ste skloni, zaista. I opet vas uvjeravam da ovim primitivizmom samo nanosite štetu stranci SDA.

Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
Toliko o njegovom SANDŽAKOVANJU....
On je posramio i Ljaića i Ugljanina kada je na skupu u novom pazaru rekao:

"Ja sam za autonomiju Sandžaka! Kada ste zadnji put čuli tu riječ, i kada je neko od vaših olitičara javno spomenuo potrebu za tom autonomijom".



Ljudi su gledali u zemlju postidjeni, jer ju niko odavde, osim poštovanog hadžije Džemaila Suljevića, nije niko spomenuo više od decenije. eto, na kraju vas selamim, uz ponovno podsjećanje da crnogorski Bošnjaci nisu glupi. A bome ni neki odavde. Zato pazite šta radite i šta govorite!
__________________
''Tudju zemlju nećemo, svoje zemlje ne damo, Sand�ak ucijelo hoćemo!
Mi smo narod i bićemo i na drugo pristat nećemo''
(Sulejman Tabaković)
Talino is offline   Reply With Quote
Old 01-02-2007   #105
aldin
Gost
 
Posts: n/a
Default

ESSELAMU ALEJKUM
  Reply With Quote
Old 01-02-2007   #106
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

AFERIM,TALINO!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 01-02-2007   #107
Gost
 
Posts: n/a
Default

Svaka cast, TALINO!!!
  Reply With Quote
Old 01-02-2007   #108
Sandžacki soko
Gost
 
Posts: n/a
Default

EH moj talino...



prvo esselamu alejkum ve rahmetulahi ve berekjatuhu..



Vidim da su te pogodile neke stvari koje su de facto činjenice. Da nemaš odgovore adekvatne na moj tekst pokazao si odgovorima koji su tipa to je floskula, to je izmisljotina to je ovo to je ono postavicu ti nekoliko pitanja na koja te molim da mi daš odgovor. Važi...?



[align=justify:d6bea781cf]1. Kako objašnjavaš činjenicu da Rasim Ljajić koji je bio generalni sekretar SDA Sandžaka nikada i slovima N I K A D A nije priveden u miloševićevom vaktu čak ni na informativni razgovor u SUP, a znamo da su privodjeni čak i predsjednici mjesnih odbora SDA pa i obični članovi?



[/align:d6bea781cf]2. Zašto Bošnjaci u Crnoj Gori nemaju ništa i slovima N I Š T A iako ih je skoro petnaest procenata u cjelokupnom stanovništvu Crne Gore i zašto je Ljajić vodio tihu kampanju za otcjepljenje Crne Gore i podjelu Sandžaka?



3. čedomir Jovanović je 3 godine bio podpredsjednik Vlade Srbije i šef poslaničkog kluba DOS-a koji je imao dvotrećinsku većinu u srbijanskom parlamentu i mogao je da nešto uradi za Sandžak, zašto to nije uradio i zašto se sad sjetio Bošnjaka i Sandžaka (valjda zato što mu fali glasova pa hajde da im progovorim nešto lijepo, nešto što vole da čuju) A ja sam svojim ušima i očima gledao kako je rekao da ga opet citiram "Posebno me raduju glasovi iz Raške oblasti"?



4. Ako je toliko dobar kako ti kažeš hadži Džemail Suljević (čija je žena srpkinja) reci mi šta je učinio na čelu samoproklamovanog Bošnjačkog nacionalnog vijeća Sandžaka i zašto ljudi iz njegovog novopazarskog odbora traže njegovu smjenu i kompletno su istupili iz NPS-a (Redžep Demirović) i osnovali Bošnjački savez Sandžaka?



5. Ko je i po čijem nalogu ubio Ruždiju Durevića i Zumretu Hajrović? ima li tome opravdanja i ko je naručilac.



6. Kažeš da se izbjegava riječ sandžak u govorima predsjednika Ugljanina, daj mi jedan dokument ili izjavu koji potkrepljuje tu tvoju tvrdnju...



7. Ko pali nacionalnu zastavu Bošnjaka u Tutinu?



8. Kako komentarišeš izjave i slikanje sa muftijom Rasima Ljajića oko ustava a sutradan izlazi na RTS da podrži isti taj ustav?



9. Kako komentarišeš ponašanja Fevzije Murića (sjeti se letaka) i Ljajića po pitanju himne bože pravde i zastava sa orlovima a svira im na predizbornom skupu u pazaru i ima na desetine tih zastava na njihovom skupu.



10. Ko je bio Esad Ljajić Kero i zašta je osudjivan?



Molim te odgovori mi na ova pitanja, unaprijed zahvalan.

Es selamu alejkum.
  Reply With Quote
Old 01-02-2007   #109
Gost
 
Posts: n/a
Default

Najbolje otvorite novu temu, ovde pise ,,PARLAMNETARNI IZBORI 2007". A izbori su se zavrsili jos davno...
  Reply With Quote
Old 02-02-2007   #110
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
Molim te odgovori mi na ova pitanja, unaprijed zahvalan.


Odgovoricu. Ali bih prije toga pitao, pošto možda griješim... Da li vi, sokole, mislite da samo treba da drugi odgovaraju na vaša pitanja, a da vi ne treba da odgovarate na ona upucena vama? Ja sam stekao taj utisak.



Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
Vidim da su te pogodile neke stvari koje su de facto cinjenice. Da nemaš odgovore adekvatne na moj tekst pokazao si odgovorima koji su tipa to je floskula, to je izmisljotina to je ovo to je ono...


Pa naravno da je floskula kada vi kažete "da je Ceda Jovanovic koristio termin raška oblast", a niste za to naveli referencu (neki internet link, medij ili casopis u kome je to objelodanjeno i slicno). Vi ste samo rekli da je Jovanovic spomenuo "rašku oblast" i pri tom ste cak napisali da citirate?! Ali odakle citirate? Dok mi ne date referencu, to i dalje ostaje floskula, ni prva ni zadnja iz lonca novopazarskog ogranka SDA. Kao što je floskula i ono da je DS kandidat u novom pazaru rekao: "od ponedeljka nece biti selama u novom pazaru". (na to mi niste replicirali jer ste i sami svjesni da je to neistina, zar ne?) Mene zanima me kako se neistina može uklopiti sa muslimanskim moralom i sa svim onim selamima, kojim ste me obasuli na pocetku odgovora?

Evo sada mojih odgovora na vaša pitanja.



Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
1. Kako objašnjavaš cinjenicu da Rasim Ljajic koji je bio generalni sekretar SDA Sandžaka nikada i slovima N I K A D A nije priveden u miloševicevom vaktu cak ni na informativni razgovor u SUP, a znamo da su privodjeni cak i predsjednici mjesnih odbora SDA pa i obicni clanovi.


Na ovo vam glatko odgovaram kontrapitanjem: Zašto bi Ljaic bio uhapšen prije Ugljanina? (dobro pitanje, a?) A nije nije ni Ugljanin privodjen niti hapšen, jel tako? Evo šta ja mislim: Beograd se time ne služio ako ne mora. Da je to ucinjeno, Beograd bi dao medjunarodnoj zajednici argument da hapseci lidere sprovodi politicku represiju u Sandžaku.



Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
2. Zašto Bošnjaci u Crnoj Gori nemaju ništa i slovima N I Š T A iako ih je skoro petnaest procenata u cjelokupnom stanovništvu Crne Gore i zašto je Ljajic vodio tihu kampanju za otcjepljenje Crne Gore i podjelu Sandžaka?


Na ovo sam vec odgovorio, ali evo ponovo . Nemaju za sada, jer je Centar SDA u Novom Pazaru (gdje su ranije skupa bili i Ugljanin i Ljaic i Muric i Suljevic) okrenuo ledja od crnogorskih Bošnjaka.



Ljaic nije vodio "tihu kampanju za otcjepljenje CG", to jednostavno nije istina, jer i on se uvlaci Beogradu pa od njih to ne bi smeo! Da je to uradio bio bi odbacen od Beograda a veoma poštovan od mene i mnogih drugih Bošnjaka, jer je odvajanje Crne Gore konacno dalo samrtni ropac ludosti zvanoj "Velika Srbija". Na žalost, protiv otcjepljenja su bili i Suljevic, i Ljaic i Ugljanin, i to svoj trojici upisujem kao minus.



Sandžak, iako podijeljen na tri države (srbija, crna gora i BiH) sa sve svoje tri trecine mogao bi egzistirati kao prekogranicna regija (kao recimo južni Tirol). Ali mislim da su za to male šanse, jer je Bošnjacki narod podijeljen. Najteža podjela je izmedju Ljaica i Ugljanina.



Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
3. cedomir Jovanovic je 3 godine bio podpredsjednik Vlade Srbije i šef poslanickog kluba DOS-a koji je imao dvotrecinsku vecinu u srbijanskom parlamentu i mogao je da nešto uradi za Sandžak, zašto to nije uradio i zašto se sad sjetio Bošnjaka i Sandžaka (valjda zato što mu fali glasova pa hajde da im progovorim nešto lijepo, nešto što vole da cuju) A ja sam svojim ušima i ocima gledao kako je rekao da ga opet citiram "Posebno me raduju glasovi iz Raške oblasti"?


A gdje ste ga to culi? Navedite referencu. Osim ako nije bio kod vas na posedak privatno pa vam to rekao.



Dalje, nije tacno na Ceda Jovanovic ništa nije uradio. Dovoljno je makar što je uhapsio i licno iz kuce izveo Miloševica. To vaši pijatelji Koštunica i Selja Ilic nikada ne bi uradili, isto kao što i sada kriju ratne zlocince. Zašto Koštunica nije uradio ono za što optužujete g. Jovanovica? A Tadic, sa kojim ste bili do nedavno u koaliciji.. zašto on nije nešto uradio? Zar oni nisu bili moCniji u toj vladi od Jovanovica?



Ja licno ne razlikujem mnogo Tadica od Koštunice, otprilike je razlika medju njima kao razlika izmedju aligatora i krokodila. Njih dvojica svjesno dijele naš narod kao i neke manjine u srbiji (rome i madjare posebno)... g. Ceda Jovanovic je nešto trece od njih dvojice, i u DOS-u u kom su Koštunica i Tadic, ni nije mogao samostalno mnogo toga uraditi. Zato je i osnovano stranku (zbog Tadiceve kohabitacije Koštunicom). Ako mislite da je mogao više uciniti, onda vi ne poznajete dobro politicku sliku ove zemlje u kojoj cetnisi imaju trecinu biraca... pa Jovanovic je jedva prošao cenzus sada, jer ga ne vole cetolje i lopovi koji su navikli da kradu po ratištima! Sa takvima se, pak, Koštunije jako dobro uklapa, a bogme i Tadicevi su pekli neke volove na palama, cini mi se (i s njima ste varili zelje do skora).



Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
4. Ako je toliko dobar kako ti kažeš hadži Džemail Suljevic (cija je žena srpkinja) reci mi šta je ucinio na celu samoproklamovanog Bošnjackog nacionalnog vijeca Sandžaka i zašto ljudi iz njegovog novopazarskog odbora traže njegovu smjenu i kompletno su istupili iz NPS-a (Redžep Demirovic) i osnovali Bošnjacki savez Sandžaka.


Vi vrijedjate hadiju D. Suljevica na necovjecan i primitivan nacin, svojstven stranci SDA. Kako se te uvrede uklapaju sa vašim selamima koje upucujete? Meni nešto to dvoje baš nije spojivo. Rekao bih da mu'min nebi smio da laže i da ponižava bez osnova. Suljeviceva gospodja nije srpkinja, vec je Makedonske nacionalnosti (možda vam uciteljica nije objasnila da to voje nije isto)!



Drugo, vi sada nesvjesno uvodite bošnjake u neoprimitivizam.. jer blatite casni Kur'an koji dopušta "ženidbu sa kcerima od onih kojima je data knjiga"



Peta sura casnog Kur'ana, poglavlje se zove "Al-Maida", ajet br. 5, i on glasi: "Od sada vam se dozvoljavaju sva lijepa jela; i dozvoljavaju vam se jela onih kojima je data Knjiga, i vaša jela su njima dozvoljena; i cestite vjernice su vam dozvoljene, i cestite kceri onih kojima je data Knjiga prije vas (tj. kršcana i Jevreja), ali kada im vjencane darove njihove dadete s namjerom da se njima oženite, a ne da s njima blud cinite i da ih za priležnice uzimate. A onaj ko otpadne od prave vjere – uzalud ce mu biti djela njegova i on ce, na onom svijetu, nastradati."



Znaci musliman može oženiti kršcanku i jevrejku. Ne može sa njom bludniciti, ali je može uzeti za ženu cestito. Pa prema tome ne uzdižite se iznad ove dozvole koju nam Milostivi daje i ne unosite smutnju u naš narod, i neki novi "muslimanski" moral, suprotan od istinskog. Kada biste shvatili koliko je nisko to što ste rekli vi bi se zbog toga izvinili.



A osim toga g. Suljevic je i hadžija, ako vama to nešto znaci.



Što se tice njegovog djelovanja... pa ne znam šta bi mogao uraditi g. Suljevic u uslovima medijske blokade na RTS i Jedinstvu. Da li ste vi svjesni cinjenice da vam beograd dopušta javašluk na regionalnoj TV samo da bi se podjele medju nama produbile? Hajdete vi, pošto ste SDA pobornik, uticite da regionalna TV bude demokratska i slobodna za sve, pa ce i Suljevic imati tu svoj prostor i moci ce ljudi da cuju njegove ideje. Ono koliko može on i radi. (slažem se sa vama da to možda nije dovoljno, ali tako je to kada sjenicaci glasaju za to da pazarci vode o njima brigu).



Za Redžepa Demirovica nemam baš mnogo rijeci hvale, nikad mi se nije svidjalo što je on u NPS i upozoravao sam Džemaila na njega. I milo mi je što je odatle otišao (po nagovoru Muftije Zukorlica). Znam da je bio u JUL-u, kao i sadašnja direktorka regionalne (Ugljaninove) televizije.



I na koncu (a ovo je jako bitno) BNVS ciji je Suljevic predsjednik, nije samoproklamovan, vec ustolicen zvanicnim glasanjem delegata na kongresum 01.04.2006. A ugljanin je njegov BNVS poništio i primijenio mu ime, i sada je to "Vijece za Bošnjacku manjinu republike Srbije" (uklonili su rijec sandžak iz imena). A osim toga mi nismo manjina u srbiji. Manjina u nekoj zemlju je samo ona skupina koja ima svoju Maticu. Mi je nemamo, jer Bosna nije kostituisana kao država bošnjaka. Objasnicu vam to. Romi u Srbiji nisu manjina vec narod, jer nemaju svoju maticnu zemlju! Medjutim madjari jesu manjina jer imaju svoju maticu (Madjarsku). Mi nismo dakle manjina, kao ni ržRomi što nisu. Da li ovo shvatate?



Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
5. Ko je i po cijem nalogu ubio Ruždiju Durevica i Zumretu Hajrovic? ima li tome opravdanja i ko je narucilac.


Znam da su u oba slucaja ubice iz redova SDP, kao i u slucaju spomenute rahmetlijke, neka ih Allah podari džennetom. I znam da je onaj covjek obogaljen od strane ljudi iz SDP. Ali napominjem da su SDA sokolovi došli da ih tu provociraju ispred njihove kancelarije, pa su ovi pucali i stradao je profesor, nedužan covjek, koji je ostao doživotni paralitik.



Ali ipak ne krivim samo Ljaica za te nesrece. Za smrt rahmetlija Durovica i g. Hajrovic prvotno krivim dvije lokalne televizije (RTV i Jedinstvo) kao i dvije partije (SDA i SDP) - koje su stvorile klimu da oni budu ubijeni (tj. obogaljen onaj profesor).



Po cijem nalogu su ubijeni to ne znam, kao što ni vi to ne znate. Mogu samo o tome da nagadjam kao i vi što samo možete nagadjati. Prije bih rekao da je po srijedi nesrecan slucaj, zbog igre Beograda, a da su glavni igraci na terenu SDP i SDA. Cas su jedni s Tadicem a jedni sa Koštunjavim, cas obrnuto. Cilj je da se Bošnjacki narod iscijepa, jer bi skupa imali od 8 do 10. poslanika. Meni su ogadili politiku i jedni i drugi i zato se nadam u Suljavica, a pošto on nije išao na izbore, glas sam sa bismiljetom dao Koaliciji u kojoj je Žarko Korac, veliki humanista i covjek.



Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
6. Kažeš da se izbjegava rijec sandžak u govorima predsjednika Ugljanina, daj mi jedan dokument ili izjavu koji potkrepljuje tu tvoju tvrdnju...


- Uklonili su pojam sandžak iz imena nekadašnjeg BNVS.

- U pnajnovijem rogramu stranke SDA se ne kaže da Sandžak treba da bude autonomna oblast.



Ali nije to poenta. Ne kaže Ceda da Ugljanin i Ljaic ne spominju rijec Sandžak. Spominju ga i te kako, puna su im usta sandžaka pred izbore. Ali oni ne traže autonomiju! To je poenta Jovanovicevog govora u centru N. Pazara. Stvarno je obojicu postideo time, a ni jedan ni drugi nisu imali šta da na to kažu, jer on jeste u pravu - oni su izdali naše ciljeve zacrtane devedesetih!.



Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
7. Ko pali nacionalnu zastavu Bošnjaka u Tutinu?


Cuo sam da su to bili ljudi iz SDP, nisam lilno sam nikog video. Ali i ako je to istina morate shvatiti da oni tu zastavu ne doživljavaju kao Bošnjacku, vec kao licnu Ugljaninovu. Kao što ni regiolanlna TV nije bošnjacka, vec Ugljaninova. Inace ne odobravam to paljenje, niti bio loki oblik anarhije i destrukcije.



Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
8. Kako komentarišeš izjave i slikanje sa muftijom Rasima Ljajica oko ustava a sutradan izlazi na RTS da podrži isti taj ustav?


Evo kako: Licemjeri su teški! Pogotovu kazanova s Orlja, muftija naš...



Pošto je Ugljanin u "Centru Sava" bio sa Matijom Beckovicem i Lukom Karadžic (brat Radovana Karadžica) pozvao na neodvajanje crne gore, ovi su demek "šceli" da ispadnu "patriote", pa da oni bubu za. Ali su pazili da mnogo ne lanu, nego samo malo, tek "za domacu upotrebu". A u Beogradu je naravno druga prica za nnjih. Licemjeri su oojica i gade me se. Zapravo, iskreno vjerujem da bi Ugljanin bio cak možda i dobar, ali da su ga frikovi Ljaic i Zukorlic natjerali da odustane od ciljeva iz 90-ih, jer su planirali da ga svrgnu uz pomoc Beograda i lokalnih Srba (umalo su u tome uspjeli, kad je pobjedio Kašapora za nešto više od 1000 glasova). Žao mi je njega. A ovaj narod je stvarno cudan narod kad može ici za njima. Posebno za Kazanovom sa Orlja.



Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
9. Kako komentarišeš ponašanja Fevzije Murica (sjeti se letaka) i Ljajica po pitanju himne bože pravde i zastava sa orlovima a svira im na predizbornom skupu u pazaru i ima na desetine tih zastava na njihovom skupu.


Komentarišem kao poltronstvo i veleizdaju! Kao i Ugljaninovo ustajanje na istu himu u koncertnoj hali, na predizbornom sluku DS-a. Ovo je prenijela i Regionalna TV, jer je valjda morala (pa koalicioni su partneri..).



Za mene... to NIJE moja himna, jer to je nekada bila himna za kralja, cetnici su je koristili u 2. svjetskom ratu, a onda je malo doradjen tekst. Nadjite na www.google.com više o tome.



Nekad je bilo:

"Bože spasi Bože cuvaj srpskog kralja i srpski rod"

a danas je preuredjeno:

"Bože spasi Bože cuvaj, srpske ZEMLJE i srpski rod"



U srpske zemlje, zna se, spadaju dijelovi BiH (49 posto), kao i Kosovo i dijelovi Hrvatske. Pa vi vidite gdje su tu naša dva "sokola", Ugljanin i Ljaic.



Quote:
Originally Posted by Sandžacki soko
10. Ko je bio Esad Ljajic Kero i zašta je osudjivan?


Kero Ljaic je bio Arkanov prijatelj, bio mu je i na sa'rani. covjek koji je lopaticom za šecer mjerio drogu na kilo. Brat Rasima Ljaica. Umro je prekomjerno naduvan, a istragu je obavio moj spoljni zet. Po njegovim rijecima, uzeo je kolicinu koja bi ubila slona. (ovo je info iz prve ruke).



Danas su u Kerovom poslu ostali jedan njegov stariji brat, (ne Rasim!) kao i dva najbolja njegova druga, Zeljo i Halil, koji su glavni banditi i koji stoje iza vecine nasilja u Novom Pazaru (paljenje regionalne televizije, pucanje po ulicama i sl.) Ne kažem baš da je regionalna tv zaslužila paljenje, to je ipak vandalizam, ali su direktor i urednik te nedemokratske televizije kojoj nema premca odavde do afrike, sigurno zaslužili teži zatvor jer zlouporabe javni servis u privatne politicke svrhe SDA klana. To što rade je suprotno zakonu, kažnjivo je... ali to ne bi radili da ih Beograd nije pustio da sprovode takvo nasilje, koje je i dovelo do paljevine. Kada su RTV preuzeli Ljaicevi i Azemovi ljudi, nado sam se da ce biti bar malo demokraticniji, na žalost bili su uglavnom isti, u nekim slucajevima cak i gori.



Što se tice droge u N. Pazaru, nju danas ne kontrolira Ljaic, vec Milistar Jocic, a on je Koštunicin, što znaci da je i Ugljaninov partner, pa cete sve informacije koje vas interesiraju dobiti lakše nego ja. Uostalom, Ugljanin je predsjednih opštine, pa on treba da polaže racun za drogu a ne Ljaic. Treba da kaže koliko je u 2005. i 2006. godini ljudi uhapšeno zbog tgovine narkoticima, koliko je ukupno narkotika oduzeto i kojih... A nešto ga nema da se o tome izjasni, zar ne?



selam!

-------



p.s. I molim vas nemojte otvarati nove teme i pitanja, previše toga je ovdje otvoreno. Usredsrijedite se na ovo do sada receno, i nemojte prešutati neke glavne stvari. Pokušajmo istinski doci do nekih zakljucaka.
Talino is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2007   #111
aldin
Gost
 
Posts: n/a
Default

na koji vam je ovo jezik sada
  Reply With Quote
Old 02-02-2007   #112
Sandžacki soko
Gost
 
Posts: n/a
Default

Selam Alejkum

Quote:
TALINO

Pa naravno da je floskula kada vi kažete "da je Čeda Jovanović koristio termin raška oblast", a niste za to naveli referencu (neki internet link, medij ili časopis u kome je to objelodanjeno i slično). Vi ste samo rekli da je Jovanović spomenuo "rašku oblast" i pri tom ste čak napisali da citirate?! Ali odakle citirate?
Gledao sam ga na televiziji u izbornoj noci kada je to i rekao uostalom reci ce on to ponovo nekom pisanom mediju pa ce ostati trag.



Quote:
TALINO

Zašto bi Ljaić bio uhapšen prije Ugljanina? (dobro pitanje, a?) A nije nije ni Ugljanin privodjen niti hapšen, jel tako?
Ugljanin je privodjen u vrijeme Milosevica a terecen je za "pokusaj otcjepljenja jednog dijela teritorije", za njim je Milosevic izdao potjernicu koja je ukinuta na osnovu zahtjeva rahmetli Izetbegovica u Dejtonu. za ljajica znam da je dok su se obicni clanovi privodili on se slobodno setkao i kikotao ulicama Pazara.



Quote:
TALINO

Da li vi, sokole, mislite da samo treba da drugi odgovaraju na vaša pitanja, a da vi ne treba da odgovarate na ona upućena vama?
Spreman sam da odgovorim na bilo koje pitanje



Quote:
TALINO

Na žalost, protiv otcjepljenja su bili i Suljević, i Ljaić i Ugljanin, i to svoj trojici upisujem kao minus.
Zasto na zalost pa dragi moj prijatelju nije u pitanju velika srbija nego polovljenje Sandzaka, sto se i dogodilo danas je sandzak podjeljen a Allah zna kada ce biti u situaciji da ponovo oba njegova dijela budu u jednom politicko/pravnom sistemu. Hoces reci da je bolje sto je sandzak podjeljen?



Quote:
TALINO

Ako mislite da je mogao više učiniti, onda vi ne poznajete dobro političku sliku ove zemlje u kojoj četnisi imaju trećinu birača... pa Jovanović je jedva prošao cenzus sada, jer ga ne vole četolje i lopovi koji su navikli da kradu po ratištima!
Cedu ne volim ni ja ne zato sto sam ratni profiter vec zbog toga sto je kriminalac, sjeti se sta je sve radio sa Bebom Popovicem a i po meni je njegova prica samo zamajac za nesrbe i strah me da ce njegovo jacanja (a ovo mu je maximum) Uostalom njegov finansijer je najopasniji jevrejski lovator SOROS ciji je glavni cilj u cijelom svijetu unistenje islama. A sto se tice sa tvojim navodom da su jedna trecina u ovoj zemlji cetnici misim da je to suvise malo zato sto je sa druge strane dvije trecine. On je bio u samom vrhu vlasti pa apsolutno nije nista uradio. U prediybornoj kampanji za zadnje izbore svoje glasace u pazaru, sjenici i tutinu nije udostojio ni dolaskom na skup, eto koliko mu je stalo do vas



Quote:
TALINO

Suljevićeva gospodja nije srpkinja, već je Makedonske nacionalnosti
Makedonci su narod koji pretezno naseljava prostore republike makedonije i po vjeroispovjesti su

a) Muslimani,

b) katolici

c) Pravoslavci .



Zaokruzi tacan odgovor

Mala pomoc (Nisu muslimani i katolici a ista im je vjera kao i srbima) nadam se da nije tezak zadatak



Quote:
TALINO

I na koncu (a ovo je jako bitno) BNVS čiji je Suljević predsjednik, nije samoproklamovan, već ustoličen zvaničnim glasanjem delegata na kongresum 01.04.2006.
Izvini a koliko je dobio Suljevic glasova na zadnjim izborima i koliko je to procenata. Ako je to legitimno ja sutra sjedim na kahvu sa mojim drustvom i formiramo Sandzacku akademiju nauka, Sandzacki parlament, sandzacku vladu i sebe cu proglasiti za predsjednika sandzaka.



Quote:
TALINO

Znam da su u oba slučaja ubice iz redova SDP, kao i u slučaju spomenute rahmetlijke, neka ih Allah podari džennetom.


A M I N



Quote:
TALINO

- U pnajnovijem rogramu stranke SDA se ne kaže da Sandžak treba da bude autonomna oblast.
Notorna Laz



pogledaj program SDA na http://www.sda.org.yu/program.php tamo ti lijepo pise a tice se statusa sandzaka

§ pravedno rjesavanje politickog statusa Sandzaka i polozaja bosnjackog naroda u SRJ, dogovorom i mirnim putem.

Quote:
TALINO

Čuo sam da su to bili ljudi iz SDP, nisam lilno sam nikog video. Ali i ako je to istina morate shvatiti da oni tu zastavu ne doživljavaju kao Bošnjačku,
jeste SDP ne priznaje nacionalnu zastavu a sve ostale bosnjacke stranke je priznaju. Oni su paljenjem nacionalne zastave pokazali da im je bliza ona sa dvoglavim orlom i da im ne treba bosnjacka vec samo srpska, drzavna.



Quote:
TALINO

Kero Ljaić je bio Arkanov prijatelj, bio mu je i na sa'rani. Čovjek koji je lopaticom za šecer mjerio drogu na kilo. Brat Rasima Ljaića. Umro je prekomjerno naduvan, a istragu je obavio moj spoljni zet. Po njegovim riječima, uzeo je količinu koja bi ubila slona. (ovo je info iz prve ruke).


Slazem se i nemam sta da dodam sem toga da danas u cijelom sandzaku imamo oko 8 000 narkomana uglavnom bosnjacke omladine



Quote:
TALINO

glas sam sa bismiljetom dao Koaliciji u kojoj je Žarko Korac, veliki humanista i covjek.
Subhanallah sa bismiljetom za covjeka koji je ateista, cija stranka u programu ima legalizaciju brakova izmedju homoseksualaca.
  Reply With Quote
Old 03-02-2007   #113
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Quote:
Originally Posted by Sandzacki soko
Gledao sam ga na televiziji u izbornoj noci kada je to i rekao uostalom reci ce on to ponovo nekom pisanom mediju pa ce ostati trag.
Ja to nisam gledao niti cuo, a iskren da budem mislim da ste vi jedini covjek u Srbiji koji je gledao taj program na kom je Jovanovic spominjao Rasku Oblast. Oprostite ali ja jednostavno ne vjerujem da je to on rekao. Ako se to nekad objavi na internetu, vratite se na ovu temu i dajte mi link, pa ću vjerovati! Do tada to ostaje samo jedna (od mnogih) izmisljotina iz lonca SDA. Kao i ona koju niste replicirali, da je predstavnik DS rekao na skupu u N.Pazaru: "od ponedeljka nece ovdje vise biti selama". Samo sebi nanosite stetu takvim insinuacijama, jer kod mnogih Bosnjaka politika primitivizma i politicka nekorektnost ne piju vodu.



Quote:
Ugljanin je privodjen u vrijeme Milosevica a terecen je za "pokusaj otcjepljenja jednog dijela teritorije".
Nije mi poznato da je Ugljanin ikada prvodjen i da se zadrzao u zatvoru makar 24 sata, a kamo li duze. Imate li neki konkretan dokaz za to?



Quote:
Za njim je Milosevic izdao potjernicu koja je ukinuta na osnovu zahtjeva rahmetli Izetbegovica u Dejtonu. za ljajica znam da je dok su se obicni clanovi privodili on se slobodno setkao i kikotao ulicama Pazara.
Znam da je u Dejtonu postignut dogovor da MU se ne ometa povratak. To je ok. Ali pogledajmo zacas pravnu stranu! Potjernica za g. Ugljaninom bila je raspisana nakon afere sa oruzjem! Da sad ne ispadne da branim Milosevica, ali ta potjernica sa pravnog stanovista moze biti sasvim legitimna ukoliko je neko ubacivao oruzje u zemlju bez dozvole, pa kada su mnogi ljudi pohapseni, on je napustio zemlju.



Oruzje su isto tako unosili i Albanci da bi se branili od nadolazeće Miloseviceve ratne masinerije (koja je i nama prijetila), ali Rugova nije napuštao kosovo cak ni u vrijeme pravog rata na kosovu, i teških zlocina srpske vojske, policije i paravojnih snaga, vec je ostao uz svoj narod. Mendela je za svoja uvjerenje robijao decenijama, i to u najozloglasenijoj zemlji aparthejda.To su primjeri pravih vodja i politicara.



Quote:
Spreman sam da odgovorim na bilo koje pitanje
Ok, ali u vasim replijima odgovarate dosta polovicno. Recimo, presutjeli ste to da je iz imena BNVS uklonjena rijec Sandzak. Presutjeli ste jos mnogo toga, kao recimo moju kritiku regionalne TV, ali ono na sto niste odgovorili, ja shvatam kao da se u tome slazete sa mnom. Mislim da je to fer zakljucak.



Quote:
Zasto na zalost pa dragi moj prijatelju nije u pitanju velika srbija nego polovljenje Sandzaka, sto se i dogodilo danas je sandzak podjeljen a Allah zna kada ce biti u situaciji da ponovo oba njegova dijela budu u jednom politicko/pravnom sistemu. Hoces reci da je bolje sto je sandzak podjeljen?
Sandzak jeste "de-jure" i "de-fakto" podijeljen, jos od Berlinskog Kongresa u XIX stoljecu, pa onda 1946., a posebno 1990 na ovamo! Nas je narod prevashodno politicki razdijeljen i tim medjubosnjackim/medjupatrijskim podjelama su paralisane sve sanse za artikulaciju nasih nacionalnih interesa. SDA i SDP se od strane Beograda antagoniraju (dovode u medjusobni sukob), da se ne bi rjesavala takva pitanja. Albance medjutim nisu uspjeli da podijele. Da su oni bili tako podijeljeni, nikada ne bi ostvarili svoe ciljeve i slobodu, ve' bi ostali roblje druge klase, cija bi djeca i dalje ucila tudj jezik a ne svoj, tudju istoriju i kulturu a ne svoju. Na novim generacijama je da rade na pitanjima nase slobode, a od ove sadasnje garniture nema nista.



Quote:
Cedu ne volim ni ja ne zato sto sam ratni profiter vec zbog toga sto je kriminalac, sjeti se sta je sve radio sa Bebom Popovicem a i po meni je njegova prica samo zamajac za nesrbe i strah me da ce njegovo jacanja (a ovo mu je maximum) Uostalom njegov finansijer je najopasniji jevrejski lovator SOROS ciji je glavni cilj u cijelom svijetu unistenje islama. A sto se tice sa tvojim navodom da su jedna trecina u ovoj zemlji cetnici misim da je to suvise malo zato sto je sa druge strane dvije trecine. On je bio u samom vrhu vlasti pa apsolutno nije nista uradio. U prediybornoj kampanji za zadnje izbore svoje glasace u pazaru, sjenici i tutinu nije udostojio ni dolaskom na skup, eto koliko mu je stalo do vas.
To da je Jovanovic kriminalac (kao i ono da je homosexualac, narkoman i slicno) upravo plasiraju ljudi oko (v)adikala, Kostu(r)nice i zemunskog klana. Dajte neki dokaz da je Čedomir Jovanović kriminalac. Nazvali ste ga kriminalcem, a onda u potvrdu tome govorili o stvarima koje ne upucuju na kriminal, vec da ga finansira Sorosh.



To za "unistenje islama" je teorija zavjere kojima ja nisam sklon. Nas prevashodno ne unistavaju hriscani ili jevreji, nego najprije mi sami sebe... nas primitivizam, nasa nekultura i neciviliziranost. Pogledajte samo N. Pazar i vidjecete skoro cijeli muslimanski svijet. U Arabiji porodice Saud, (gdje bi islam trebao biti najreprezentativniji jer je tamo Kaba, Bedr, Uhud, Hira, Ibrahimovo Stajaliste, Saffa, Merva... itd) tamo je upravo islam uyasno zaostao - punoljetna zena u toj zemlji nema pravo čak ni da ima licnu kartu. To je dovoljan simptom nase bolesti, mogao bih ih nabrajati do prekosutra. Ali to je duza tema pa je ne bih sirio u tom pravcu.



Quote:
Makedonci su narod koji pretezno naseljava prostore republike makedonije i po vjeroispovjesti su... blablabla...
Cek malo, cek ! I Bugari jesu pravoslavci, ali ipak nisu Srbi. I Grci isto tako, pravoslavci su ali ne i Srbi. Vjera i nacija nisu isto. Znaci supruga hadzije g. Suljevica ipak nije srpkinja, kao sto ste gore insinuirali! Osjecate li potrebu da se izvinite zbog dezinformacije?



Quote:
Izvini a koliko je dobio Suljevic glasova na zadnjim izborima i koliko je to procenata. Ako je to legitimno ja sutra sjedim na kahvu sa mojim drustvom i formiramo Sandzacku akademiju nauka, Sandzacki parlament, sandzacku vladu i sebe cu proglasiti za predsjednika sandzaka.
Nema sumnje da Ugljanin konstantno od 1990 do danas ima podrsku najveceg broja Bosnjaka. Tu cinjenicu treba iskreno da priznaju i sve druge bosnjacke partije. Ali to sto ste sada napisali nema veze sa onim sto sam ja rekao. Rekao sam da Suljovicev BNVS nije samoproklamovan vec da je 1. aprila bilo prisutno preko 400 delegata iz sandzackih opstina. Povod je bilo to sto je SDA ukinula BNVS i pretvorila ga u "VIJECE BOSNJACKE MANJINE U SRBIJI I SRNOJ GORI". Nakon ukidanja, Suljevic je uleteo sa idejom rteaktivacije ukinutog BNVS.



Quote:
Talino: U pnajnovijem rogramu stranke SDA se ne kaze da Sandzak treba da bude autonomna oblast.



S.Soko: Notorna Laz! pogledaj program SDA: http://www.sda.org.yu/program.php

tamo ti lijepo pise a tice se statusa sandzaka

pravedno rjesavanje politickog statusa Sandzaka i polozaja bosnjackog naroda u SRJ, dogovorom i mirnim putem.


Pa eto, vidite i sami da se u tom što ste naveli nigdje ne spominje autonomija Sandzaka, vec "status" Sandzaka. Odustalo se od autonomije, niko iz SDA ne spominje potrebu za njom, niti je autonomija Sandzaka sadyana u programu SDA. Procitajte vi malo volje tu stranu.



Quote:
jeste SDP ne priznaje nacionalnu zastavu a sve ostale bosnjacke stranke je priznaju. Oni su paljenjem nacionalne zastave pokazali da im je bliza ona sa dvoglavim orlom i da im ne treba bosnjacka vec samo srpska, drzavna.
Ma nije im bliza, apriori odbijam takvo etiketiranje kakvom ste skloni! Samo su dokazali da se ne mire da autokratskim ponasanjem i jednoumljem koje dolazi iz kuloara SDA. Stranci SDP (ma koliko ja osobno ne volio Ljaica) ipak se mora priznati zasluga u tom pravcu (to jest opiranju autokratiji i jednoumlju.)



Quote:
Slazem se i nemam sta da dodam sem toga da danas u cijelom sandzaku imamo oko 8 000 narkomana uglavnom bosnjacke omladine.
Kao sto sam vec napisao, drogu u ovoj zemlji kontrolise MUP, a MUP je pod Jocicem. Jocic je Kostunicin ministar. A posto je Ugljanin sa Kosrunicom, predlazem da vi (ukoliko ste uticajni) sredite da g. predsjednik opstine N. Pazar, g. Ugljanin, izadje u javnost u narednih mjesec dana i da saopsti:

- Koliko je droge (po vrstama zaplijenjeno u N. Pazaru od njegovog mandata)

- Koliko je Ljudi uhapeno?

- Koliko je od tih uhapseno i osudjeno, a koliko od tih uhapsenik odmah po hapsenju pusteno na slobodu?

- Koliko su sudovi u N.P. uzrekli ukupno kazni zbog posjedovanja ili trgovine narkoticima, za vrijeme dok je on bio predsjednik opstine.



To su laka pitanja za njega, buduci da svako jutro u 8.30 (u svakoj opstini u Srbiji!) nacelnik MUPa podnosi izvjestaj predsjedniku opstine za protekli dan.



Quote:
Subhanallah sa bismiljetom za covjeka koji je ateista.
Pa nisam mu dao glas da bude muftija vec da bude politicki predstavnik one opcije u koju ja vjerujem, ili makar koja mi se u datom trenutku cini najboljom za mene, moj narod i moju porodicu.



Quote:
Subhanallah sa bismiljetom za covjeka ...cija stranka u programu ima legalizaciju brakova izmedju homoseksualaca.
E pa sad cemo otici van teme, a bojim se i da me neko iz SDA ne optuzi da sam i ja "skirpe". Prvo, cinjenica je da homosexualna populacija u Srbiji sada zivi VAN ZAKONA, tj. niti im se to dozvoljava, niti im se brani. Koliko ja znam (a vi me kakvim linkom razuvjerite ako grijesim) Koraceva partija SDU se ne zalaze za legalizaciju gay-brakova, vec za uredjenje zakona po pitanju homoseksualnih zajednica (ne samo brakova, vec homosexualnih veza uopce), a to dvoje nije isto.



Ja podrzavam ideju da se pitanje homoseksualaca utvrdi zakonom pa kako god bilo. To treba pravnici da odrede, i oni koji imaju politicku moc, a ne ja. Neodrzivo je sadasnje stanje u kome zakon uopste ne uredjuje ovo pitanje, jer zakon treba da obuhvati sve domene drustvenog ponasanja! Nema problema, neka se uvede zakon da homosexualce treba hapsiti, javno vjesati ili spaljivati - ali onda cemo makar imati takav zakon i znacemo kakvo nam je drustvo. A ako se pak to dozvoli, imacemo onda drugaciji zakon. i znacemo kakvo je nase drustvo. Ali, ne može biti i zabranjeno i dozvoljeno istovremeno. Stvar je u tome sto sad ne postoji nikakav zakon o tome, bilo PRO niti CONTRA.



Selam
Talino is offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007   #114
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Quote:
Originally Posted by aldin
na koji vam je ovo jezik sada


Oprosti, do mene je vjerovatno. Kada pisem nasa specificna slova sa kvakicama tada se ne vide ta slova, vec neki hijeroglifi. Valjda ne umijem da podesim opciju "enkoding" u I. Exploreru tako da se ta slova normalno vide. Kod mene je postavljen "WESTERN EUROPEAN (ISO)" i na svim drugim forumima mi normalno radi osim na ovom.



Eto editovao sam gornju poruku i izbacio specificna slova da bi moglo da se cita. poz.
Talino is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2007   #115
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

zamolijo bih doticnu gospodu da svoje polticko prepucavanje nastave negde kada se sretnu pa neka razmijene cinjenice sta ko dje i kako

zamolijo bih vas da neopterecujete ovde one koji dolaze jer stvarno pocinje ovde da bude gnjavaza i pravite jednu netrpeljivost medju clanovima foruma

ovde nismo zbog toga vec radi druzenja nebih sad volijo i ja da ulazim ko je dje i za koga radijo ko se sa kim sastajao svakom neka stoji na obraz

pominjanje ljudi koji su preselili na ahiret koliko sam ja upucen u uslamsku kulturu to je muslimanu verniku koji klanja veoma ruzno i haram skidati necije grehe bruka i sramota

zato vas jos jednom molim da prestanete sa prepucavanjima

unaprijed hvala
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2007   #116
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Evo i ja da se oglasim, ovaj forum je zamisljen tako da bude prvenstveno zabavnog tipa,



koji ce okupljati Sjenicane i ove koji iz bilo kog razloga imaju veze sa Sjenicom, znaci



da nas zblizi i poveze, ujedno ljude koji su van Sjenice informise oko nekih aktuelnih



zbivanja. Preterali smo svi (koji smo pisali o politici), ja nas vidim kao ljude koji



volimo svoje stranke i diskutujemo malo ostro,al izgleda da to vecinu ljudi zamara, ovde



su da se opuste pa hajde i mi da se opustimo uz njih, a mi koji volimo da ostro



diskutujemo dogovoricemo se, za mesto i vrijeme..........
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2007   #117
Gost
 
Posts: n/a
Default

U kahvu kod Metka Cuca
  Reply With Quote
Old 07-02-2007   #118
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Koristim priliku da se izvinim svima koje je moje pisanje povrijedilo na bilo koji nacin. Trudim se da nikada ne iznosim zestoke licne uvrede (ad hominem) na racun bilo kog forumasha.



Rodjeni sam Sjenicak, tako da ovaj forum smatram i mojim forumom. Iako sada ne zivim u Sjenici, znam mnoge ljude iz charsije posto redovito navracam. Za Sjenicu me vezu najranije uspomene posto sam tamo rodjen, i tamo sam proveo djetinstvo (u Bukreshu).



U biti, ne volim prvi provocirati svadje, ali ne volim ni cutati na nekorektne "politikantske" sadrzaje, i na izlive primitivizma koje ponekad zapazim. Inace, preferiram korektan i argumentovan dijalog. Zato sam se i ukljucio u diskusiju, u nadi da cu rijesiti neke antagonizme i doprinijeti jedinstvu sjeničaka (time i sandžaklija uopće) ravjetljavajući jednu politiku propasti i podjela, kojoj smo trenutno izloženi od strane dvaju najmasovnijih partija, uz pomoć Beograda kome i dan danas nije u interesu da ovo postane stabilna i prosperitetna regija, vec regija nasilja, političke netolerancije, siromaštva i nekulture.



Jos jednom se izvinjavam svima koji su se osjetili licno napadnutim i iskreno prihvatam vlastitu odgovornost ukoliko je do toga doslo. Selam.
Talino is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2007   #119
feksem
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bihać
Godine: 59
Posts: 77
Default

Zato sam se i ukljucio u diskusiju, u nadi da cu rijesiti neke antagonizme i doprinijeti jedinstvu sjeničaka (time i sandžaklija uopće) ravjetljavajući jednu politiku propasti i podjela, kojoj smo trenutno izloženi od strane dvaju najmasovnijih partija, uz pomoć Beograda kome i dan danas nije u interesu da ovo postane stabilna i prosperitetna regija, vec regija nasilja, političke netolerancije, siromaštva i nekulture.



Ovo je prava istina o uzrocima podijeljenosti Bošnjaka u Sandžaku:sve samo za šićar,kako materijalni,tako i politički,vlasti u Beogradu,kao i za čuvanje fotelja Ugljanina i Ljajića!
feksem is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2007   #120
Sandžacki soko
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ja se izvinjavam ako sam koga uvrijedio ali ne mogu ni ja da precutim gro insinuacija, uvrijeda i negiranja necijeg uspjeha kao i zamlacivanje i dezinformacije koje neki nasi prijatelji ovdje iznose. Tražim halal od svakog kog sam po njegovom misljenju uvrijedio mada je vrijeme najbolji sudija i oni će vidjeti da su bili u krivu.

Što se tiče pominjanja nekih koji više nisu živi a nanijeli su veliko zlo sandžačkoj omladini kroz drogu i podjele, svima onima koji se stide sto su mu pratioci poručujem da su i Milošević i Hitler umrli pa se o njihovom zlu i dalje govori koliko da se zna i ne zaboravi.



Selam alejkum i halalite.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
2007, izbori, parlamentarni


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Izbori Daki. Politika Sjenice 115 09-07-2008 10:55
Lokalni izbori 2008 - Sjenica Tahirovce Politika Sjenice 279 18-06-2008 18:12
PoniŠteni Lokalni Izbori U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 170 17-06-2008 00:30
Lokalni Izbori U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 13 10-06-2008 22:36
Lokalni izbori 2006 halilce Politika Sjenice 100 12-10-2006 13:07


All times are GMT +2. The time now is 08:33. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)