SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Religija islam, pravoslavlje i ostale vere...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 02-11-2008   #561
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Ne dirajte nam Miki Mausa i druzinu.
A gdje si ti Sabina,odavno te nema?
Recruit is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 22-11-2008   #562
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Recruit View Post
Ne dirajte nam Miki Mausa i druzinu.
A gdje si ti Sabina,odavno te nema?
Nema me nema......dodjem po nekad samo da vidim sta se radi.....nemam puno vremena da se zabavim sa forumima itd....:P.....znas vec skola-ocene....i tako to......
sellam
  Reply With Quote
Old 22-02-2009   #563
maslaks
Gost
 
Posts: n/a
Default Maslaks

Hteo bih odmah na pocetku da se izvim jer nisam bas vican veri, ali procitao sam sve komentare o Vehabijama a ja imam jednog u familiji i smatram ga vrlo dobrim i postenim covekom. Procitao sam mnogo razlicitih komentara i misljenja od devojaka, zena i momaka, strucnih kako vidim a i nestrucnih kao sto sam i ja ali eto uzeo sam sebi za slobodu da ism kazem neku rijec na ovu temu.
Zaboravio sam ime od onog strucnjaka za islam koji je tako ostar protivnik Vehabija a nije mi jasno zasto, jer te momke u Sjenici mahom znam, licno i ne vidim da su bilo kakva opasnost bilo za sta, navodim nisam bas neki vernik i neznam sta se radi u dzamijam i u cemu razlika izmedju normalnih vernika dzamijama i Vehabija zato to i ne zelim da komentarisem.
Ali hteo bih da naglasim da rijeci onog protivnika Vehabija su vrlo ostre i pomalo recimo opasne i provokativne, a kao pravi musliman i BRAT kako on kaze nisu u redu cak mozda i malo preostre.
Lijepo je videti da se diskutuje, ponekad malo i tendenciozno ali sve se moze razumeti i doro je da se otvoreno o svemu moze govoriti ali se nesme zaboraviti da se na jednom ovakvom mestu mora i malo fleksiliteta mora pokazati.
Izgleda da cu i u malo kasnijim godinama starosti morati poceti vise citati da bih imao mogucnosti malo vise diskutirati o veri.
Ne bih da preteravam hvala na strpljenju.
Pozdrav od S.Maslaka
  Reply With Quote
Old 22-02-2009   #564
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Pozdrav i tebi Maslak. Tog tvojeg rodjaka znam i ja, kao i sve ostale Vehabije (mada ne volim kao da ih zovem), i zaista si u pravu kad kazes da su to mahom sve dobri momci.

Eto, pa nam pisi sad malo, probio si led, asd ce sve ici lakse. Dobro ti nama dosao!!
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 22-02-2009   #565
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

I s moje strane dobrodoslica tebi... Hvala ti sto si se ukljucio u diskusije

Pozzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2009   #566
cucak
Registrovan
Početnik
 
cucak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 51
Posts: 220
Smile eko

...ko sto neko rece ,,sve sto je nase ,najlepse je,,, ja tako mislim,ma sa koje strane bilo....
cucak is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2009   #567
farefax
Gost
 
Posts: n/a
Default

ellam braco i sestre forumasi posle zucnih rasprava koje su vodjene su po mome misljenju su besmislene .Sto se tice Vehabija (tako zvanih) digla se velika ljaga te su ovakvi ,te su onakvi ja stvarno neznam kako ce neko dokazivati sta su oni ,kako zive i kako se mole dragom ALLAHU to mogu samo pricati pripadnici Vehabija ali na zalost nema ih ovdje na forumu. Kako stvari stoje ovdje kod nas toliko lose mislim politika,ekonomija i sve ostalo narod lose zivi a sto se tice ako ovako lose stanje potraje mnogi bosnjaci ce moci da biraju za (Rasima i Sulja)za srbiju na jednu stranu ili Vehabija na drugu stranu.Tako da narod zivi lose i s ovim i s onim ovi drugi su bar ........ Ovo govorim da me nebi slucajno neko nazvao Vehabijom jer to "NISAM" S POSTOVANJEM (PILJAK)
  Reply With Quote
Old 24-02-2009   #568
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by farefax View Post
ellam braco i sestre forumasi posle zucnih rasprava koje su vodjene su po mome misljenju su besmislene .Sto se tice Vehabija (tako zvanih) digla se velika ljaga te su ovakvi ,te su onakvi ja stvarno neznam kako ce neko dokazivati sta su oni ,kako zive i kako se mole dragom ALLAHU to mogu samo pricati pripadnici Vehabija ali na zalost nema ih ovdje na forumu. Kako stvari stoje ovdje kod nas toliko lose mislim politika,ekonomija i sve ostalo narod lose zivi a sto se tice ako ovako lose stanje potraje mnogi bosnjaci ce moci da biraju za (Rasima i Sulja)za srbiju na jednu stranu ili Vehabija na drugu stranu.Tako da narod zivi lose i s ovim i s onim ovi drugi su bar ........ Ovo govorim da me nebi slucajno neko nazvao Vehabijom jer to "NISAM" S POSTOVANJEM (PILJAK)
ja sam odusevljen tvojim pisanjem u svim temama...
hvala ti na ovolikom trudu,zivi bio...
i,aktiviraj se vise,pisi vise...
vidim da si dobro upucen u stvari,samo napred...
pozzz....
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2009   #569
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Prije neki dan pricam sa jednim od ucenih vehabija koji "uci" islamski fax i kazem mu: Postojao je Allah dz.s. i nista drugo osim Njega.
A on meni kaze: Je li to sahih????hahahaha
Boze,sacuvaj nas vehbosa.
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009   #570
abdullah
Registrovan
Početnik
 
abdullah's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 50
Default

Vidimo recruita da je vrlo ozlojedjen na takozvane "vehabije" tako da mu ne predstavlja problem, izmishljanje i komentarisanje ajeta, hadisa na njegov kelamistichki nachin, sluzhetji se raznim spletkama ( naravno chovjek pripada sekti Maturidija-vishe o njima prochitajte u odsjeku sekte u islamu: Esh'arije i Maturidije ).
Kao prvo mislim da je(ispravio Halilče) u stanju pisati sa dva, tri ili vishe nickova kako bi sam sebe podrzhavao u lazhima.
Kao drugo pokushavajutji da zapravo prikrije njegovo sektashko uchenje ( poput klanjanja i tavafljenja oko kaburova, podizanja i gradnja turbeta i trazhenje pomotji od mrtvih, tj. on bi zheleo da napravi posrednike izmedju Allaha i Njegovg roba, a shto je islam strogo zabranio ) ne preza da ljude koji slijede sunnet Allahovog poslanika, s.a.w.s. naziva svakavim imenima i da ispravne uchenjake ovoga Ummeta ( poput Ibn Tejmijje )naziva kjafirima ( a naravno shto je u sklopu njegove neispravne akide ).
Nego bolje bi mu bilo da se pokaje zbog izjava koje je pisao i da ochisti srce od zavisti, zlobe i iskvarenosti jer u Danu kada se rachun bude polagao za svaku izrechenu rijech i kada stane pred Allaha tada tje biti kasno za kajanje. A doista su recruitova usta puna otrovnog mesa koje je toliko pojeo klevetajutji uchenjake i ismijavajutji ih.
Kada chitam njegove tekstove uvijek mi na um pada ajet koji opisuje njegovo sadashnje stanje : " kella, bel rane 'ala kulubihim ma kanu jeksibun " = " A nije tako! Ono shto su radili prekrilo je srca njihova." (83:14) Tj. njegove klevete su prekrile njegovo srce te on ne mozhe razlikovati istinu od neistine.
Chovjeche spusti se na zemlju i uochi svoj polozhaj, ta svojim postupcima si toliko nisko pao.
Boj se Allaha Recruit i pokaj se zbog svojih rijechi, a pred Allahom tje se rachun polagati.

Delimično ispravljen post,bez ličnih uvreda Abdullah!

Last edited by halilce; 20-05-2009 at 23:13..
abdullah is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009   #571
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Abdullah,argumentima pobij svaki post od Recruita,ne nazivaj ga lažovom i bolesnikom,ne vrijeđaj njegovu ličnost...
Što se tiče 2-3 nicka koji on upotrebljava,može čovek da ima istomišljenike,zar ne?
Te stvari prepusti administraciji...
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009   #572
abdullah
Registrovan
Početnik
 
abdullah's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 50
Default

Ko su vehabije i kakav nash odnos treba da bude prema njima?

Pisatju sasvim jednostavnim nachinom kako bi me razumjeli i oni koji nisu toliko upoznati sa ovom temom ili mozhda chak imaju mnoge predrasude.

Naveshtju nekoliko jako vazhnih chinjenica:

1- Naziv "vehabije" je izmishljen od strane sekti i frakcija (sufija, shija, racionalista (Mu'tezila, Maturidija, Esh'arija'…) koje mrze slijedbenike ispravne-vjerodostojne tradicije (sunneta Poslanika sallallahu alejhi we selleme ). Ljudi koje oni nazivaju ovim nazivom sami sebe ne nazivaju tako, niti prihvataju taj naziv, oni se obichno nazivaju ehli sunnetom ili selefijama (tj, slijedbenicima prakse prvih generacija).

Da su iskreni oni koji im poturaju taj naziv, trebali bi ih nazivati Muhammedijama a ne Vehabijama, jer se vodja te ideje zvao Muhammed a ne Vehhab, Vehhab mu je bio tek djed.

2- Jedna od velikih shejtanskih zamki pomotju koje on zavodi ljude jeste mjenjanje imena radi promjene sushtine. Natji tjesh da nevjernichki Zapad i njihove ulizice medju muslimanima nazivaju slijedbenike Poslanika sallallahu alejhi we selleme razlichitim imenima, npr: ekstremistima, fundamentalistima, teroristima, vehabijama,… a sve to s namjerom odbijanja ljudi od njih. Neuki muslimani , nerazumjevajutji te termine, se povode za njima i ljude koje bi oni trebali slijediti i voliti smatraju stranim faktorom, kojeg treba odbaciti i udaljiti sa kutjnih pragova. Oni u tome samo slijede svoga vodju Iblisa koji je zaveo Adema i Havu i naveo ih da jedu sa tzv Drveta vjechnosti , koje je ustvari bilo obichno drvo.
Promjeni ime da bi promjenio sushtinu. Nazovi slijedbenike Poslanika sallallahu alejhi we selleme , koji od ljudi trazhe da se drzhe sunneta Allahovog Poslanika u najmanjoj stvari, terorisitma, vehabijama, ekstremistima kako bi ljudi bjezhali od njih i smatrali ih neprijateljima.

3. Obnovitelj ideje potpunog slijedjenja Poslanika (nisam rekao utemeljitelj nego obnovitelj, zbog toga shto ova ideja postoji josh od prvih generacija {ashaba i tabi'ina}, koje su branile islam od razlichitih nastranosti i novotarija u ibadetu, vjerovanju, nachinu djelovanja i pozivanja u Allahovu vjeru) u novije vrijeme je Shejh Muhammed ibn Abdulvehhab koji je rodjen u Nedzdu 1115. h.g., a umro je 1207. h.g. Prije njegovog djelovanja, podruchje Arabijskog poluotoka je bilo zahvatjeno razlichitim vidovima shirka (idolatarije), slichno kao u predislamsko doba. Ljudi su obozhavali kaburove, uputjivali dove mrtvacima, bili ispunjeni razlichitim vidovima praznovjerja, zastranili u akaidu(vjerovanju) itd… Kako je htjeo da sve te stvari udalji i izbrishe iz zhivota ljudi na tom podruchju , a i dalje, prozvan je neprijateljem muslimana ili onim koji muslimane proglashava nevjernicima i protiv njega i njegovih slijedbenika je pokrenuta velika propaganda i rat, na chijem chelu su bili loshi uchenjaci i vladari tadashnjih muslimanskih drzhava. Taj rat i propaganda traju do danashnjih dana, a najbolji primjer za to nam je Bosna i Sandzak. Naime, sa pochetkom zadnjeg rata, u Bosnu su doshla bratja iz Arapskog svijeta, upravo sa tom idejom, tj idejom vratjanja Islama u sve segmente nasheg zhivota , potpunog slijedjenja Poslanika sallallahu alejhi we selleme i odbacivanja svih vidova novotarije i praznovjerja koja su uzeli maha. Ljudi koji zavode neuke muslimane godinama , jedu bespravno njihov imetak, upravljaju njihovim pametima , bogate se na rachun vjere (mevludima i sl.) su, bojetji se za svoj polozhaj, nazvali te Arape Americhkim shpijunima, stranim faktorom, vehabijama i slichno tome, shto je kod obichnog svijeta (koji vetj duzhe vremena samo obichajno drzhi vjeru, a vlastite obichaje izmjeshao sa obichajima Srba) izazvalo odbojnost prema njima. Medjutim, kada je doshao trenutak boja, ti ljudi su posvjedochili svoje vjerovanje i iskrenost zhrtvujutji ono shto je najvrjednije, svoje zhivote, dok su za to vrijeme oni koji su ih optuzhivali i nazivali kojekakvim imenima "pleli charape" po sklonishtima zajedno sa zhenama i djecom.

4. Uchenje Muhammeda ibn Abdulvehhaba se ogleda u sljedetjim tachkama:

a) Utemeljenje chistog monoteizma(tevhida) i brisanje svega shto taj monoteizam narushava. U pogledu toga je napisao svoju poznatu knjigu "Kitabu-t-tevhidi fi hakki-l-lahi alel abidi"(Knjiga o tevhidu(monoteizmu), iskljuchivom Allahovom pravu kod njegovih robova). Knjiga tretira razlichite vidove shirka koje su se uvrijezhile u ummetu, a da on toga nije ni svijestan.

b) Potpuno slijedjenje Allahovog Poslanika sallallahu alejhi we selleme i davanje prednosti njegovom zakonu i govoru nad zakonom i govorom drugih ljudi.

c) Iskorijenjivanje svih novotarija, koje su se vremenom udomatjile medju muslimanima prije svega akaidskih novotarija, u kojima prednjache sufijski tarikati, slijedetji u tome upustvo Poslanika sallallahu alejhi we selleme :"Svaka nova stvar u vijeri je novotarija, svaka novotarija je zabluda a svaka zabluda vodi u Vatru" (hadis biljezhe Muslim i Nesai).

Kada znash ove stvari, jasno ti je da tvoj stav prema ljudima koje danas nazivaju "vehabijama" treba da bude jako pozitivan i da u njima vidish jedine doslijedne sljedbenike Poslanika sallallahu alejhi we selleme, za razliku od drugih muslimana, koji sebi nalaze hiljade opravdanja za nepraktikovanje i nesprovodjenje prakse Allahovog Poslanika u svome zhivotu. Tako npr. vidimo one koji poput Recruita prozivaju ljude koji praktikuju sunnet nasheg Pejgambera, s.a.w.s., a sam je pun manjakvosti pochev od njegovih sektashkih iskrivljenih ubjedjenja pa sve do njegovog (ne)praktikovanja islama vetj uzima sebi za pravo uprkos njegovom neznanju da naziva nevjernicima uchene ljude i obnovitelje ove vjere koji su cio svoj zhivot posvetili prouchavajutji islam i bili bedemi nasrtajima kjafira.

Zbog toga ne raspravljajte puno vetj dokazhite djelima kakvi ste muslimani.

Obavljajte namaz, postite ramazan, ako ste u mogutjnosti obavite hadzdz, klonite se grijeha, udjeljujte siromashnim, posjetjujte rodbinu, budite poslushni roditeljima, odgojite svoju djecu u islamu, prosto recheno utrkujte se u chinjenju dobrih djela.

Last edited by abdullah; 21-05-2009 at 00:05..
abdullah is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2009   #573
tambalamba
Registrovan
Početnik
 
tambalamba's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 40
Default

Recruit, bez uvrede. Mozes li jednom zaboraviti na alatku copy...paste, pa jednom ispisati svoj text i misljenje koje ce osvjeziti tvoje neprestano kopiranje jednih te istih textova. Kao sto su izmisljotine na ehli sunnet i tako redom.
Postojao je Allah dz.s. i nista drugo osim Njega.
A on meni kaze: Je li to sahih????......ovo sam od tebe procitao najmanje 10 puta, a hoces da ga predstavis kao da si se skoro cuo sa nekim studentom, pa tako stalno upadas u laz, jer nemoguce da se stalno cujes sa nekim studentom i uvijek ga pitas isto pitanje i on ti uvijek da isti odgovor.
PS:"promijeni Vide"
tambalamba is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2009   #574
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by tambalamba View Post
PS:"promijeni Vide"
halilce is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2009   #575
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Ni jedan jedini dokaz za te optuzbe protiv mene.

Treba malo da s e ugledate na mene,kada pisete nesto o nekome napisite citate iz njegove knjige.
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2009   #576
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Nije stvar u kopiranju nego ste svi izgradjeni na jedan te isti sablon.

Svaki od vehabija tekfiri sve oko sebe. Svaki od njih smatra d aje Bog ogranicen. Svaki smatra d aje Bog slican sa stvorenjima. Svaki ne priznaje Buhariju ako Albani nije rekao da je to sahih.Svaki je zavrsio nesto u vezi mehanike a ne u vezi islama. Svaki je bio mafijas. Vecina ih je bila u zatvoru. Skoro svaki je istetoviran. Skoro svakome je ispran mozak....

Kako onda da im se govori i ideje razlikuju?
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2009   #577
abdullah
Registrovan
Početnik
 
abdullah's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 50
Default

Quote:
Originally Posted by Recruit View Post
Nije stvar u kopiranju nego ste svi izgradjeni na jedan te isti sablon.

Svaki od vehabija tekfiri sve oko sebe. Svaki od njih smatra d aje Bog ogranicen. Svaki smatra d aje Bog slican sa stvorenjima. Svaki ne priznaje Buhariju ako Albani nije rekao da je to sahih.Svaki je zavrsio nesto u vezi mehanike a ne u vezi islama. Svaki je bio mafijas. Vecina ih je bila u zatvoru. Skoro svaki je istetoviran. Skoro svakome je ispran mozak....

Kako onda da im se govori i ideje razlikuju?
Jadan si koliko si tezhak. Zar nisi ti taj koji naziva kjafirima sve oko sebe kao i velikane islamske povijesti? Prvo dok komentarishesh i kao "dokazujesh" bilo shta vichan si laganju i sam dajesh komentare, naravno tvojim "racionalistichkim i nadri sposobnostima". Mislim da si ti taj kome je mozak ispran dok tavafish pored kaburova i trazhish pomotj od mrtvih i slijepo si pokoran svojim sufijskim shejhovima. Nemoj lagati na Allahove iskrene robove, mozhda ti je krivo to shto ti nisi u stanju da postignesh da klanjash svaki namaz u dzematu ili mozhda to shto si manjkav u pogledu praktikovanja Allahovih sunneta, pretpostavljam da si ti za "moderni islam" ashikovanje, muzika i sl. Ili mozhda si ti samo jedno malo razmazheno derishte koje voli da je u centru paznje poshto si u svojoj sredini neprimetan, mozhda imash kompleks nizhe vrijednosti, a svemu tome dokaz je tvoj nachin pisanja jer ne prezash ni od harama samo kako bi ispao "faca".
Pokushaj da izgradish svoju lichnost nemoj biti kompleksash.
abdullah is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2009   #578
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by Recruit View Post
Treba malo da s e ugledate na mene

__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2009   #579
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by Recruit View Post
Nije stvar u kopiranju nego ste svi izgradjeni na jedan te isti sablon.

Svaki od vehabija tekfiri sve oko sebe. Svaki od njih smatra d aje Bog ogranicen. Svaki smatra d aje Bog slican sa stvorenjima. Svaki ne priznaje Buhariju ako Albani nije rekao da je to sahih.Svaki je zavrsio nesto u vezi mehanike a ne u vezi islama. Svaki je bio mafijas. Vecina ih je bila u zatvoru. Skoro svaki je istetoviran. Skoro svakome je ispran mozak....

Kako onda da im se govori i ideje razlikuju?

Ovo su krupne rijeci i drugi put bi trebao dobro da razmislis prije nego sto nesta ovako napises.Svi pricate protiv njih kad ih nema,a kad stanete sa njima oko u oko onda vam maca pojede jezik.

Ne pisem ti ovo da bih te ne daj boze uplasio,nego budi malo covjek i daj konacno napisi nesta pametno da se od tebe okoristimo nemoj non stop vehabije pa vehabije.Kakve to ima veze ako je neko zavrsio nesta u vezi mehanike?I nije tacno da je svaki bio mafijas i nije tacno da iih je vecina bila u zatvoru i nije tacno da je skoro svaki istetoviran.Rekao sam to jednom i ponavljam svako ima Ku´ran i Hadis i moze sam da razabere sta je dobro a sta ne bez da slusa tebe ili vehabije ili nekoga treceg.Dovoljno je pogledati kakva nam je ulema,sta rade i kako rade i sto njih ne napadas,sto ne pises malo o tome kako nasa ulema trguje sa drogom,kako hodze zavode maloletnice i ne zelim da pisem sta sve ne rade znate vi to bolje nego ja i opet su ti oni dobri a non stop pises i napadas vehabije.Nije da ih ja branim ali ovo sto ti radis nema nikakvog smisla kao da su oni najvece zlo nama muslimanima.Ne volim da pisem o ovim stvarima ali kad covjek procita nesta ovako onda ne moze da ostane ravnodusan.
Ako nemas da kazes nesta pametno onda bolje da cutis.Posle svega sto nam se izdesavalo proteklih godina za vrijeme rata u Bosni,olako smo presli preko svega i sve smo brzo zaboravili pa danas vadimo oci jedni drugima,muslimani Sandzaka su toliko izdijeljeni i razjedinjeni da ne verujem da je ikad tako bilo i umesto da konacno zbijemo redove i pomognemo jedni drugima mi radimo obratno a neko to gleda sa stane i pljeska rukama.Al neka tako nam i treba - Allah dz.s. nece izmijenit stanje jednog naroda sve dok ga on sam ne izmijeni.I da ti na nabrajam dalje to ti znas bolje nego ja ako si skolovan toliko kao sto kazes,i da ti kazem jos nesta ne valja kad neko hvali sam sebe i sam sebe uzdize kao sto ti radis,zasto ne ucinis nesta i zasluzis da te drugi hvale....
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2009   #580
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Tutinac ne vredi to njemu govoriti,mozes ti pisati deset godina ne vredi,on tese svoju sto kaze nas narod,on ce sad na tvoju jednu napisat sto i jednu jer taj nece da pogleda dalje od nosa.
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
vehabije, zovu


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ko su vehabije??? Recruit Religija 25 26-05-2009 01:16
Vehabije rastjeraju zaljubljene parove borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 39 07-11-2007 21:40
Vehabije napale novinare borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 03-04-2007 00:57


All times are GMT +2. The time now is 05:40. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)