SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 12-03-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Osmomartovska Cajanka

DAN ŽENA NA SJENIČKI NAČIN

Sjeničanke Dan žena doživljavaju kao isključivo svoj praznik, u pravom smislu te reči. Tog dana su vesele, razdragane, lepe, elegantne, i to samo sebe radi. Zabava se organizuje samo u njihovu čast, jer 8.mart je njihov Dan. A muškarci? Oni su neprimetni i tu su samo u ulozi, muzičara, konobara, vozača... I zaista, isključivo u ženskom društvu, Sjeničanke umeju da budu, i lepe, i razdragane, i šarmantne, i vesele. Umeju da budu dame, samo zbog toga što to jesu! Ako postoje one koje sumnjaju u žensku zabavu na sjenički način, treba samo jedanput da budu prisutne, i sasvim sigurno i dokazano, ponovo će poželeti da dođu. Jer, to je zabava za sve generacije. Dovoljno je samo biti žena!

Ove godine, u restoranu hotela ''Bor'' u Sjenici, na način kako se to čini već duže od pola veka, svoj praznik je proslavilo više od 300 pripadnica lepšeg pola. Bilo bi ih i više, da broj mesta nije ograničen. Prve rezervacije počele su već od decembra, a sve karte su bile rasprodate mesec dana unapred. Nisu tu bile samo Sjeničanke. Mnoge su došle iz drugih gradova specijalno zbog Osmomartovske čajanke. One kažu da tako nešto samo u Sjenici postoji. ''Ovo je posebna, ženska zabava i muškarci nam danas nisu potrebni. Mi se same, opušteno veselimo i družimo i ovde sve brige nestaju!''

Sve je počelo pre pedeset godina, u organizaciji tadašnje Opštinske konferencije žena, a potom i udruženja ''Mlada radnica'', formiranog u okviru nekadašnje fabrike ''Vesna''. Tih udruženja danas više nema ali, Osmomartovska čajanka, kao trajni simbol sjeničke čaršije, ne može da nestane. Najviše zaslužna za to je Sjeničanka po opredeljenju, Ana Nikolić. Ona se iz Kotora u Sjenicu doselila pre trideset godina: ''Odmah sam osjetila kakva je to radost, kako se žene u Sjenici druže, kako su fantastično velikog otvorenog srca, srdačne, vesele, iskrene, čestite i gostoprimljive. Niko ne ume da se veseli kao Sjeničanke! Meni u Kotoru ne vjeruju kakva je ovdje atmosvera. To ipak treba doživjeti!'' Ana samoinicijativno organizuje čajanke poslednjih dvadesetak godina – U početku mi je pomagao pokojni Reuf Nalović-Čale. Sada mi pomažu ovi momci iz orkestra, ali uglavnom uspevam sve sama da iskontrolišem. Posebno me raduje što je prisutan i veliki broj omladine. Pored stalnih gošći, tu su i djevojke koje još nisu formirale svoje porodice, a to je garant da se tradicija nastavlja.'' Pošto su se dame složile da im je jedan 8.mart u godini malo, organizatorka im je, čestitajući praznik, obećala da će ovakvih, ženskih zabava, ubuduće biti više. Sledeća već u maju.

Iako je u pitanju isključivo ženska zabava, uloga muškaraca ipak nije zanemarljiva. Bez muzike, nema ni dobre zabave! U stalnom muzičkom sastavu za ovakve prilike pevaju Ringo, Zlatko i Najo. Specijalni gost večeri ove godine, bio je i Ćazim Čolaković. On je, na osnovu svog bogatog pevačkog iskustva i brojnih gostovanja širom sveta, potvrdio posebnost sjeničkih čajanki. ''Ja sam prošle godine slučajno prisustvovao ovoj zabavi, i tada sam se uverio da zaista niko ne ume da se veseli kao Sjeničanke. Zato sam ove godine došao sa namerom da im, za njihov praznik, svoje pesme od srca poklonom.''
Attached Images
File Type: jpg Cajanka.jpg (236.2 KB, 25 views)
File Type: jpg Cajanka2.jpg (264.7 KB, 23 views)
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by iSelektor; 25-05-2015 at 21:39..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 12-03-2008   #2
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

Vid' zena! Opa!
Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
Čajanka, cajanka, osmomartovska


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Osmomartovska Čajanka U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 44 25-03-2009 19:25
OSMOMARTOVSKA CAJANKA U SJENICI Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 1 15-03-2007 06:56


All times are GMT +2. The time now is 02:44. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)