SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 19-09-2010   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default RTV: Vlasnik kamenoloma blokirao put Sjenica-Nova Varoš

NOVI PAZAR - Vlasnik kamenoloma Divlja rijeka iz Sjenice Nuradin Kurtović blokirao je danas, na pola sata, put Sjenica-Nova Varoš i sprečio kamione preduzeća "Složna braća" iz Nove Varoši da stignu do gradilišta u Sjenici.

Kurtović, koji je član Opštinskog vijeća Sjenice, prethodno je tražio da lokalna samouprava "zaustavi krađu kamena" u majdanu na teritoriji te opštine. Na blokadu puta građevinskim mašinama odlučio se zbog, kako je rekao novinarima, nelojalne konkurencije i nedomaćinskog ponašanja sjeničke opštine.

On je istakao da je za kupovinu tampon kamena za izgradnju tranzitnog puta kroz Sjenicu, umesto sa njegovom firmom sa svim potrebnim dozvolama, posao sklopljen sa autoprevoznicima iz Nove Varoši.

"Posedujem sve potrebne dozvole i ateste za iskopavanje kamena, uredno plaćam sve obaveze prema državi, dok sa druge strane neki autoprevoznici bez dozvole vade kamen i prodaju ga lokalnoj samoupravi i NIP-u. O svemu sam obavestio ministra unutrašnjih poslova Ivicu Dačića, nadležne inspekcijeske službe, tužilaštvo u Novom Pazaru, ali niko do sada nije reagovao", rekao je Kurtović.

On tvrdi da mu je predsednik opštine Muriz Turković pretio inspekcijom i zatvaranjem preduzeća.

http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/vla...os_212345.html

Last edited by Tahirovce; 20-09-2010 at 07:40..
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 20-09-2010   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ne znam sta se Nuradin sekira kad ima 3 puta veci budzet neko opstina sjenica...
a,i ti nece jos dugo...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Zar Opstina sme da kupuje kod onoga koga vise simpatise, ili mora da raspise tender pa da kupe kod onoga ko im da najpovoljniju ponudu ?
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

naravno da sme,bar moralno je....
nasa seperecija ima i povoljnije cene,ali nijeda varosak,cacanin,kraljevcanin nece je niakd uzeti od sjenicaka cak i da mi je pokloni...
oni hoce sjeicki ugalj,od koga su se 90-ih grejali svi u srbiji samo mi sjenicaci koji nisamo imali vezu nismo se mogli grejati,uz to ih je samo prevoz kostao kaoliko i do sjenice...

drugo,iza svakog tendera stoje aneksi,pa tako tender malte ne dodje samo kao cast opstinskoj vlati da bi posle potpisivali anekse za NABAVKU I PLACENJE JOS VISE....

pominje li iko STA CE BITI AKO SE NE ZAVRSI U DATOM ROKU,ima li igde to u tenderu,koju sankciju iznosi izvoljac.... ne pitamo se,i ne prave se dzave deonice kod nas u samu zimu,nego je to maska da se mlao osicare,odnosno da pokradu sta s moze.....
to su radili svi,to rade i ovi,a da ne pominjem sta je SDA radila za ljudima od kojih je zakupljiva masine koje su radilew seoske puteve i te iste masine uzimala zimi za ciscenje snega, a onda preko direkcija za urbanizam svi zajednodelili pare,opstinske pare,narodne pare od sirotinje koja kraj sa krajem sastavlja...
pogledaj hapsneja i danas u srbiji i niSu,svi od generalnog pa dole su u zatvor cak i izvoljaci radova....
i jos jedno da ti kazem,milosevic nikad nije ubijo neprijetelje,on je samo prijatelje, a teneder nikad ne dobija PRAVI vec onaj koji mirise na JOSH....
eto buraz,tako ti je to...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ada crkli bi da se ne ocesete od SDA, al ok sve ce doci na svoje i vrijeme ce pokazat kakav je ko, sad vam ne valja ni sdp, ko vam valja sad djerlek jel? cisto da znam da ne budem zbunjen ? ...
Nego da se ne udaljavamo od teme, tacno je to da taj iz varosi nikad nece potrosit ni dinara u Sjenicu, (isto kao Pazarcikad krenu za Sarajevo nakupuju za puta u Pazar u Sjenicu jedino ako im policija uzme neki dinar drugi nema sanse) . Nego valjda ce se oglasit i gospoda iz Opstine pa da cujemo sta ima da kaze i druga strana, logicno je da ce obrazlozit taj potez, obzirom da je i Nuradin clan Opstinsko vijeca sve mi je to nelogicno i ne vidim nijedan opravdan razlog osim cijene usluge...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010   #6
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

braticu,boga mi ti ne vidis jedino kad neces da kazes,a ja znam da sve to ti mnogo bolje znas i od mene,nego samo sto ti nije lijepo da cujes istinu...
sda,ako ikad bude imalo ikakvog zakona,debelo ce neko odrati,nego nece ih jos jer im jos trebaju kako bi pravile probleme u sandzaku i rezjedinili to sacice hala sto je dole...

i jos nesto,Nuradin je uradio isto sto i Mensur Gicevic,pa ka skidose sa vlasti a dovedese iste one alkoholicare u liki Zornica i Karlicica zbog koji je zgrada skupstine opstine sa razlogom nazivana KAFANA KOD DVA KONJA, i sad pitaj u sjenici gde je KAFANA KOD 2 KONJA svi ce ti reci gde i kako je doblia taj nadimak...

e,isto toliko im je i Nuradin smeto...
ali pazi,svi prave pljacke tipa toga iz vise razloga...

1. smatraju da je PAKT sa srbinom sigurniji,jer i ako padnu pomilovace ih vlada bas zbog srbina ucesnika u malverzaciji...
2 prave sa nepoznatim ljudima na nasem prostoru da se isti taj kooperant kad se neopije izbrbalja kako je ga je doveo neko iz poznate grupe lopova koja trenutno obitava u opstini...
3 takvi poslovi se i rade tako,jer je papirima teze uci u trag ako predju vise mesta da ne kazem opsitna....

ima sposobnih ljudi kroz papire,daj ih meni i neka dodje cijela trzisna inspekcija da mi nadje gresku, a pogotovu za investice kao sto je tip ovo....
pa brate,to Bog ne moze da kontrolise,haj ti meri jel se ugradilo 3 kubika ili je to 3003 kubika....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2010   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

SDA nema nikakve veze sa ovim, ali i sa bilo kojim drugim slucajem kad nema veze vi ga morate ubacit(slucaj obdaniste u Pazar) jer ste do juce prdeli u jednu sa sdp pa vam sad prosto sramota kad vadite oci izmedju sebe.

Kazes ja znam bolje od tebe, odkud pa sad su na vlast tvoji, oni za koje si do juce pricao da Sjenica nije imala dosad bolju vlast, e jesam ocuo od takvih simpatizera vlasti obrazlozenje da je Nuradin mnogo skuplji, nego ja bih da cujem zvanican odgovor opstine ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2010   #8
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ne samo da treba pomonjati koje malverzacije je napravila prokleta SDA,nego bi im trebalo napraviti mezar pored svake kradje da se zna,nego se plasim da bi sjenica postala groblje jer nema sta lose nisu napravili....

sa druge strane, i dalje tvrdim da je do sadasnja vlast u sjenici uradila najvise u poslednjih 20 godina za samo ove 2 godine koliko je tu....
i ne moze joj se nista zameriti-bar ne do sada...

sada pocinje sasvim druga epoha,epoha koja se odnosi na golu borbu za pokrasti jos koliko se moze,jer pricao koliko ko pricao i sta prica, Zukorliceva opcija mora da se politizuje iz ilion i jenog razloga i svi znaju da kako ih je i sada PLIVAJUCI LEDJNO obojicu porazio,da ce im to uraditi svakog narednog puta sve vise,teze i jace....

zbog toga su skinuli Gicevica koji je pravi borac za domacinsko odnosenje prema opstini i narodnim parama....
takvi im sada smetaju,dovedeni su drugi koji ce podrzati ovaj poslenji pohod na narodne pare...

uradice isto kao i SDA pred svake izbore,pokupi sve sto para ima,uvali opstinu u kredite,i kad dodje sledeci moze samo da vraca dugove jer nema para za investicije...

i jos apropo do jucerasnjeg simpatisanja....
ti ili bilo ko drugi moze da me zezne samo jedan put u zivotu...
zavisnoti od stete koju pretrpim videcu sta i koliko lose mogu da ti uradim i kad cu da ti uradim jer ja pripadam ljudima koji NIKAD NE PRASTAJU....
i ovi sad su toliko poceli da se kurvaju da je to neljudski do bola...
traba li da ti pomennem Rijadov intervju i sta si ti reko za to a ja sam precutao iz neki rodbinskih veza...
e meni su ovi vise zasmetali sa ovim pa sam odreagovao....

i na kraju da rezimiramo,radite sta hocete jer sigurno necete jos dugo,Muftija se je vec pregrupisao i nemojte da se iznenadite ako vec nocas budete gledali promociju...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2010   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

uh sto volim iznenadjenja ucio je od najboljih ali nije sve naucio ...
ene sad je i vojnik nije vise samo muftija- politicar,pas koji laje ne ujeda on laje zato sto ga je strah boj se onoga sto samo rezi
nego pokvarismo temu, otvori neke novu pa se pisemo tamo ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010   #10
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Shta fali Vojku Puricju,bash mi je drago shto je on izvodjach radova,chovek je sve stekao na legalan nachin,
__________________
superbaka is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
blokirao, kamenoloma, put, rtv, sjenicanova, varoš, vlasnik


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:24. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)