SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 05-03-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation KuĆa Izudina HamidoviĆa Izgorela U PoŽaru

OD PORODIČNOG DOMA OSTALO SAMO ZGARIŠTE

U kući porodice Hamidović, u sjeničkom selu Krće, pre nekoliko dana, dogodio se požar. Ljudskih žrtava, na sreću, nije bilo ali je, za svega par sati, petočlana porodica Hamidović, ostala bez doma i svih porodičnih, materijalnih vrednosti.
''Bili smo u prizemlju, kada sam, oko 10 sati ujutro, osetio miris paljevine. Izašao sam i video dim. Kuća je gorela od krova! Pokušao sam da uđem na sprat i iznesem bar nešto od stvari i porodičnih vrednosti, ali nisam uspeo. Duvao je jak vetar, i kada sam otvorio vrata, požar je još više buknuo. Izvukao me komšija, i odmah smo zvali vatrogasce'', kaže vlasnik kuće Izudin Hamidović. Vatrogasna služba je ubrzo stigla, ali je gašenje požara usporavao jak olujni vetar, koji je, kako smo saznali kontaktirajući Meteorološku stanicu u Sjenici, u to vreme duvao brzinom od 60 kilometara na čas, a na seoskom području i više. ''Nemamo drugu kuću. Ovde sam živeo sa ženom, dva sina i ocem – govori posmatrajući zgarište svog nekadašnjeg doma. Sreća u nesreći je ipak što se to dogodilo danju, jer deca spavaju na spratu. Da se desilo noću, oni možda ne bi preživeli,'' priča Izudin kroz suze, i u tom momentu se pita: ''Gde ćemo mi noćas?!''
Po mišljenju lokalnog stanovništva, do požara je došlo usled neispravnosti elektro mreže i dalekovoda, što je kako kažu, karakteristično za čitavo područje njihove mesne zajednice. ''Ovo nije prvi slučaj požara, koji je prouzrokovala struja. Za sat vremena čovek ostane bez ičega! Svi smo shvatili da ne gori samo njegovo, već da smo svi pogođeni. Nema garancije da se i nama to ne može desiti i mi moramo nešto preduzeti. Ako se stanje bezbednosti ne popravi, mi ćemo odbiti da plaćamo struju, ili ćemo biti prinuđeni da blokiramo puteve'', kaže Aćif Zaljević.
Ekipa koja je vršila uviđaj međutim, isključuje mogućnost da je požar izazvan usled kratkih spojeva na nadzemnim vodovima niskonaponske mreže, koja dolazi do kuće oštećenog jer, kako kažu, nema dokaza za to. Isključuju se takođe i mogućnosti da je požar namerno izazvan, kao i da je do njega došlo usled paljenja dimnjaka. Radi utvrđivanja uzroka, eventualne neispravnosti instalacije u kući, izuzet je odgovarajući elektromaterijal, i istraga je u toku, saznali smo od istražnog sudije Opštinskog suda u Sjenici Rifata Kurtovića.
Na dan kada se dogodio požar, Izudina i njegovu porodicu su posetili mnogi. Komšije su nudile smeštaj. Između ostalih, na lice mesta je došao i predsednik opštine Sjenica Esad Zornić. ''Opština će u ovom slučaju obavezno pomoći. Porodica mora dobiti materijalno obezbeđenje i kuću moramo praviti'', kazao je Zornić. Što se tiče stanja elektromreže, Zornić je rekao da je razgovarao sa nadležnima i da očekuje da će uskoro početi radovi na sanaciji i pojačavanju trafostanica.
Attached Images
File Type: jpg Zidovi na zgaristu.jpg (92.5 KB, 21 views)
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 05-03-2008   #2
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

... velika steta ...
nadam se da ce se pokrenuti narod da pomogne toj "jadnoj" porodici,
hvala bogu pa nije bilo ljudskih zrtava sve drugo se nekad moze nadoknaditi

ukoliko je u pozaru stradao i novac tj EURO onda postoji mogucnost da se na osnovu pepela i ostataka utvrdi kolicina novca i dobije nadoknada

ako je taj slucaj dali bi neko mogao da mi se javi na privat a ja bih organizovao ostatak
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 05-03-2008   #3
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Mozemo da organizujemo akcije za prikupljanje novcanih sredstava na nivou foruma,ako je to potrebno,a verovatno jeste.
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 05-03-2008   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

super ideja
raspitacu se ja,da li je nesto organizovano,ako bude uzecu brojeve racuna i postaviti na sajt i forum ......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 05-03-2008   #5
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Resko, super ideja. Vidi to raspitaj se pa da i mi pomognemo kolko ko moze. Siguran sam da ce nas vecina izaci u sre, svako u skladu sa svojim mogucnostima
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 05-03-2008   #6
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

Extra ideja, SAMO LOVA, jer poslednje sto sad coveku treba je sazaljenje... Kao da ima nesto od toga sto ce neko reci: "Steta..." Stoga i treba prikuputi novac.
__________________

Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Old 06-03-2008   #7
Petar
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ovo je kuca mog druga iz odeljenja ilhana hamidovica! Stvarno im nije lako kaze da im novac potreban i da je bilo puno novca u kuci a bajgore je to pored svega sto je porodica psihicki opterecena! Ilhane pomocicemo ti brate koliko ko bude mogao!!!!
  Reply With Quote
Old 06-03-2008   #8
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Thumbs down

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
Resko, super ideja.
Nije mi sto mu pripisujes moje ideje,nego mi je sto to radis sad kad je promijenio avatar!!!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 06-03-2008   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 06-03-2008   #10
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Angry

ne znam dje su mu ovo smajlici,pokazala bih ti ja!!!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2008   #11
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

Sta bi po ovom pitanju? jeli se covjeku sta pomoglo?
cuo sam nesto materijala mu je dovezla opstina
brojeve racuna nisam nigdje vidijo ?!
meni nisu bili potrebni, jer to moze da se rijesi i preko rodbine i roditelja koji su u sjenici, ali mozda drugi jos cekaju na te brojeve racuna
nemojte da se brze ohladimo, od te ideje za pomoc, nego samo zgariste kuce

ko koliko moze - SEVAP je a i Ljudski je - halalom dati

pozz i m.selam
nc.biber is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
hamidoviĆa, izgorela, izudina, kuĆa, poŽaru


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
PorodiČna KuĆa ŠaljiĆa U Kladnici, Izgorela U PoŽaru Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 1 18-06-2008 20:04


All times are GMT +2. The time now is 00:31. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)