View Single Post
Old 09-11-2005   #2
Zijoo
Gost
 
Posts: n/a
Default

Jedan mladi katolicki svecenik bio je tako nervozan da prije prve mise nije mogao ni rijeci progovoriti pa upita biskupa za savjet... Ovaj mu rece:

- "Slijedeci put popij casu vode sa 2 kapljice votke i odmah ces se osjecati slobodnije."

Poslije toga, svecenik se osjecao tako dobro da ga vise nista nije moglo uznemiriti. Nakon povratka sa mise pronadje slijedecu ceduljicu od biskupa...:

- "Postovani svecenice, slijedeci put stavite nekoliko kapljica votke u vodu a ne obratno. Osim toga evo jos nekoliko savjeta kako se neki ispadi ne bi ponovili:

1. Nije potrebno stavljati kriske limuna na rub pehara.

2. Ormar pored oltara je mjesto za ispovijed a ne W.C.

3. Ne oslanjajte se vise na statuu blazene djevice Marije, ne grlite ju vise i ne ljubite.

4. Postoji 10 zapovjedi a ne 12, 12 apostola a ne 7. Nijedan od nijh nije bio patuljak.

5. Isusa i njegove ucenike ne zovemo J.C. i kompanija

6. David je pobijedio Golijata prackom i kamenom. Nije ga umlatio i prosuo mu mozak.

7. Judu ne nazivamo kurvinim sinom.

8. Papu ne moramo nazivati El Padrino

9. Bin Laden nema veze sa Isusovom smrti.

10. Sveta vodica je za posvecivanje a ne da bi se osvjezavali ispod pazuha.

11. Nikada se ne smijete tako moliti, da pri tome sjednete na stepenice ispred altara i stavite nogu na bibliju.

12. Hostija nije grickalica uz vino vec za vjernike.

13. Gresnici idu u pakao a ne u p.m.

14. Poziv na ples nije los, ali ne polka trceci kroz crkvu.

15. Onaj, u cosku pored hora, kojeg ste nazvali pederom, kontrasem i ranzvestitom u suknji, bio sam ja.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Stoje zivotinje u redu ujutro pred pekarom. Dolazi zeko i gura se:

- "PUSTITE ME DA PRODJEM."

A medu ga udari sakom i kaze:

- "STANI ZEKO U RED"

Ustaje zec opet:

- "MA PUSTITE ME DA PRODJEM."

Medjutim medo ga opet odalami. Zec uporan po treci put ustaje i kaze:

- "BJEZITE DA PRODJEM."

Medo vec nanerviran izudara zeku i kad je zeku krv oblila, onako krvav ustaje i kaze:

- "JEBEM VAM SVE, NECU VAM SAD NI OTVORITI PEKARU."

------------------------------------------------------------------------------------------

Poradjala se Muji zena. Posto je bilo kasno da je voze u bolnicu zovnu doktora da on dodje kuci. Stize doktor sav zahihan:

- "Gdje je zena?"

- "Evo u sobi....", preplaseno ce Haso.

Udje doktor zatvori vrata. Nakon 5 min otvaraju se vrata i govori doktor:

- "Imate li kakav veci noz?"

Mujo sav pretrnu, kakav noz, kakvi belaji, al' sta ces, ode po noz i da ga doktoru. Nakon 5 min opet se otvaraju vrata i doktor govori:

- "Imate li mozda kakvu polugu, zeljeznu ili tako sta".

Hasi se zeludac u grlo pope, al' sta ces dade mu i polugu.

Nakon 5 min opet doktor:

- "A da nemate mozda sikiru, malo vecu?"

- "GOVORI COVJECE, STA MI JE OD ZENE ! STA TO RADIS!"

Doktor:

- "A zena je dobro, samo ne mogu torbu da otvorim."

------------------------------------------------------------------------------------------

Vratio se Mujo sa 10-dnevnog safarija u Afriku. Pita ga Suljo je li ulovio kakvu zivotinju.

Mujo odgovara:

- "Nisam, vala, ulovio nista osim nekoliko noplizova."

- "Sta su ti to noplizovi?", pita Suljo.

- "Nemam pojma, nesto malo, crno , trci oko mene i sve vice "No please, no please!"
  Reply With Quote