View Single Post
Old 28-03-2014   #3423
kame
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 185
Cool



Danasnju nafaku ili ti hicaju poceo bih stihovima "Zumro rode milovanje moje ili pak,, :" Bismillahi -r -rahmani - r -rahim ( S imenom Allaha, Svepoceg Dobrocinitelja, Milostivog ) i es-selamu álejkum hinsanima, faljen Isus i Marija puku uzoritom i Pomoz Bog braco, svima zelim. Harami su se nadvili i nad ovijem sabahom, a dusa bi moja rahata. Ne gledam vise ni onu dalekovidnu haber kutiju, plaho je cemerom sarena, vec molim Milostivog da nas razabere...
Ja sam ti bolan jarane tokmak za politiku, al´ sam za kako kazu alcak za karasevdah .. Sejtanska posla i kijamet moj pobro, kad sam u onom zemanu,asik bivo i ograde preskakao´ recitirajuci Jesenjina po ruski, a dusa mi bila kó krafna hockali mirisljava...Plaho sam gotivio adete slavjanske i uzorit kakav jesam, isó sam i u katolicku bogomolju i na dzumu sam isó... Danaske se sve obatalilo. Ni hanume nijesu, sto su njekad bile... Ova moja pravo ugursuzila, hóce me se kutarisat i nameracila - bezboznicki moderno... Tobe jarabi. Neka bolan, nedevera hinsan sve.
Opet cu ja u sjecanja onih merakli veceri, zagrlit jednu i na minderu se razhalvatit sevdahom...Dusa mi taka - butum sva sevdisava.
Rabbi jessir ve la tu ássir rabbi temmim bi-l-hajr ! Amin !

( Gospodaru, olaksaj, a ne otezaj,
Gospodaru, zavrsi s dobrim !

Jedna zena , jedna prica...
Amen !

__________________
Online
kame is offline   Reply With Quote