View Single Post
Old 08-05-2012   #36
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

sto se tice kriterijuma,toga na tim prosotrima niti je kad bilo niti ce kad biti...
uvek su prolazili oni koji su imali veze i naravno jos bolje oni koji su imali pare...
posebna je prica od 90-ih na ovamo,diplomu nije stekao jedino ko nije hteo...
svaka cast izuzecima,ima onih koji su stvarno svojim radom i znanjem dosli do nje,ali su oni nebitna kap u moru onih prvih...
javna je tajna bila na svim univerzitetima koliko koji ispit kosta,a poslednjih 10 godina imas celu diplomu da kupis za koji hoces fakultet...
jedna od tih diploma je i diploma Tomislava Nikolica,koji je "zavrsio fakultet 2007." a godinu dana kasnije na izborima 2008. godine i dalje je bio sa srednjom strucnom spremom, da bi se konacno na ovim pojavio kao MAGISTAR...
priznacete,jako je napredovao
cak prejako sa obzirom na starost a da ne pricamo na sposobnost...
tu diplomu je stekao na nekom od privatnih fakulteta,tipa muftijin...
u pazaru ima jos jedan univerzitet,poznatiji ka suljov ili drzavni...
kad sam pre 3 godine bio na odmor u sjenici,zapilo se neko drustvo,osvanusmo...
oko 7 sati ujutru kaze jedan koji je sedeo sa nama:
- momci ko ce da me vozi do pazara imam ispit?
mi mislimo zeza nas kad on stvarno decko ode i navece ga sretnem kaze polozio...
pitam,kako jel ucio ili ne,kaze:
-ma jok bre,samo je bitno da imaju studenata vise od muftijinog,pustaju samo ako znas kako se zove profesor...
slicne price su i za muftijin i za sve u srbiji i regionu...
ko prati,vidi da malo-malo pa padaju ljudi za mito i korupciju a cesto su tu profesori skola i fakulteta...

elem,najgora i najzalosnija stvar je sto je diploma postala neko merilo a jos gore je sto nije merilo znanja vec samo zvanja...

tako imate neke likove u policiji sa uciteljskim fakultetom na visokim pozicijama sa visokim cinovima i sl.

zato ih je toliko diplomirnaih na biroima rada. da ista znaju sigurno bi nasli nesto da rade.
nas je upropastio komunizam,besplatna skolovanja, i iluzija da samo sa dobrom skolm imaces dobar posao.
u kapitalizmu ne mogu da idu svi u skole,ali oni koji je zavrse imaju rezultate iza sebe i nisu na birou rada ni clanovi ni jedne stranke koja ce ih ugurati na neko mesto...

kod nas u svedsku imas mogucnosti da budes sta hoces,samo ako hoces...
ali isto tako niko ti ne trazi nikakvu diplomu ako znas da radis posao za koji si se prijavio...
kada pocens da radis,ako oni ocene te dobrim i potrebnim,firma placa sva tvoja dalja obrazovanja i sve sto treba da te osposobi za njene potrebe...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote