View Single Post
Old 22-11-2009   #30
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Ruzna Ruza



U davna vremena živjela je prelijepa kćerka jednog velikog vladara. Došlo je vrijeme za njenu udaju, ali djevojci se ni ko nije svidio, niti sinovi kraljeva, niti vezi ra, niti bogatih trgovaca. Djevojka je sva koga - odbijala. U ovoj zemlji živio je je dan zgodan, ali siromašan mladić koji je zaprosio djevojku. Naravno, i njega je od bila.

Ovaj mladić ode u drugu zemlju da radi, te postane bogat. U svoju zemlju sevratio nakon mnogo godina. Kada se vra tio, poželio je vidjeti djevojku koja ga je odbila. Raspitao se i saznao gdje živi, pa je otišao do njene kuće. Tada se otvoriše vrata, te izadje jedan ružan čovjek...

Kada je čovjek otišao, mladić po kuca na vrata. Otvorila mu ih je nekadaš nja, prelijepa djevojka. Mladić je htio saz nati zašto se udala za tako ružnog čovje ka. Djevojka ga odvede u prelijep ružič njak iza kuće i reče: "Saznat ćeš odgovor. Sada ćeš naći najljepšu ružu u ovoj bašči i donijeti mi je. Ali pod jednim uvjetom: dok budeš išao naprijed, ne smiješ se vraćati - nazad".

Mladić krene. Tamam kad bi pomis lio da je vidio najljepšu ružu, ugledao bi drugu. Pružio bi ruku prema njoj, ugledao bi Ijepšu. Tamam da ubere tu, ugledao bi - drugu. Tako dode do kraja bašče, a nat rag nije smio! A na kraju bijaše uvehla i ružna ruža. Bez nade, ubere tu ružu i do nese je djevojci. Kada mu je u ruci vidjela ovu ružu, djevojka reče: "Sada si shvatio zašto sam izabrala ovog čovjeka".
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote