View Single Post
Old 11-04-2013   #3
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

"Dobar čovek" tukao ženu lancem za pse



Ljubiša Bogdanović, čovek koji je prekjuče ubio 13 ljudi u selu Velika Ivanča, nije bio baš uzoran komšija, miran čovek i dobar muž, kako su govorili njegovi poznanici prvog dana posle masakra.
Njegov šurak Živomir Starčević kaže da je prek prema sopstvenoj porodici, a ženu je tukao konopcem, lancima i pesnicama.
"Tukao je moju sestru Javorku, udarao joj šamare, tukao je mokrim konopcem, a saznao sam da ju je jednom prilikom išibao lancem za vezivanje pasa. To mi, međutim, nikad nije priznala. Čuvala je svoje probleme u sebi", kaže Starčević.
Kao mogući motiv za nezamislivi krvavi pir navodi se Ljubišino protivljenje vezi svog sina Branka, koji se zaljubio u devojku iz Mladenovca. Ljubiša je pretio da će "raskinuti vezu sa kurvom", i rekao da ne želi da je vidi u kući.
Bogdanović, koji je ugasio šest domaćinstava u Velikoj Ivanči, pištolj je kupio 1981. godine. Komšijama je tad pričao da svaki domaćin mora da ima oružje "za ne daj bože".
O njegovom učešću u ratu se malo zna – 1991. godine bio je mobilisan i u Mirkovcima u Slavoniji proveo je 4,5 meseca. Kada se vratio, nije želeo da priča o ratu, a ljudi su izbegavali da ga pitaju.
__________________
halilce is offline   Reply With Quote