View Single Post
Old 27-11-2007   #17
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Helenejse da nastavim.



Kad zavrsise sa sa ubacivanjem auta na scenu predlozi onaj njihov sef da odemo na kahvu. Kad je kahva u pitanju mene tesko nagovorit pa odosmo u caffé.



I tako uz kahvu pocesmo da pricamo, o cemu bi drugo pricali u ovakvoj situaciji nego o autima. I tako jedan mladji prodavac auta poce da hvali Audi, te Audi onakav te Audi ovakav ...



Ja ga slusah jedan vakat pa mu postavih jedno pitanje. Ako se uporedi Audi A6 sa motorom od 2,4 litra sa Volvom S80 sa motorom od 2,4 litra, znaci dva auta iste velicine sa otprilike istim paketom opreme Audi je skuplji za oko 7 - 8.000 Eura. Kako je to moguce?



Ovoga kao da sunce ozari. Sa osmehom na licu poce nasiroko da objasnjava kako je on Svedjanin a Volvo svedski auto, i da on voli Volva zbog toga ali da mora da bude objektivan. Volvo je dobar i siguran auto ali je Audi dalje otisao u razvoju automobila i da ima bolja tehnicka resenja od Volva. Zatim nastavi kako je Audi kvalitetniji i bolji od Volva i zbog toga je razlika u cijeni.



E sad posto mi je dao odgovor kakav sam ocekivao postavih sledece pitanje. Kako je moguce da je BMW skuplji za 8 - 9.000 Eura od Audija priblizne velicine i opreme. Ovome nestade osmeh sa lica i za stolom zavlada tajac.



Tajac prekide sef glasno se nasmejavsi i rece da ce uskoro stici Audi prema kome niko ne ostaje ravnodusan.

I bogomi dok mi poskrasmo kahvu stigose 6 Audija a medju njima i Audi R8:



__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote