View Single Post
Old 18-11-2006   #14
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Dr. Adnan Silajdžić, jedan od najpoznatijih naših islamskih mislilaca. redovan profesor na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu, gdje predaje akaid i uporedne religije, kaže: „Pluralizam i sloboda tumačenja su Božji milosni dar, svako drugačije gledište nema nikakvog uporišta u tekstu Kur’ana, niti Poslanikovog suneta. Ocjena da naši muslimani žive krivovjerni islam je drska, bezobrazna i krajnje iritantna. Izrekao ju je, mediji to više puta ponavljaju, Abu Hamza, jedan od utemeljitelja vehabijske zajednice u Bosni i Hercegovini. On je rekao da muslimani u Bosni i Hercegovini ne žive autentični islam, da su autentični islam upoznali tek njihovim dolaskom, da mi muslimani živimo jedan komunistički, udbaški, redukovani islam itd. Moram reći da me ta njegova izjava strašno pogodila i osjetio sam da na taj način ugrožava moje elementarno pravo kao muslimana koji već baštini višestoljetnu islamsku tradiciju i prepoznatljive forme njenoga izražavanja u Bosni i Hercegovini Dakle, vehabije, kao manja skupina, ugrožavaju elementarna prava bosanskohercegovačkih muslimana koji su institucionalno sabrani u Islamskoj zajednici. Takva vrsta ponašanja se mora sankcionirati!“

(Oslobođenje, 11.11.2006.)
fraer is offline   Reply With Quote