View Single Post
Old 03-05-2014   #9
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Tacno je da su tri cetiri familije ostale verne stranci ali nisu samo oni zasluzni za ovakav uspeh!Ne stoji ni to da su oni kupljeni sa radnim mestima i da zbog toga podrzavaju stranku!ne verujem da su te porodice bas toliko homogene i da svi glasaju za SDA!

Jedan od razloga ovakom uspehu lezi i uostalom u postenju funkcionera stranke a ako hocete i u postenju tih familija!Osim nekih rekla,kazala prica,nisam cuo da se neki od njih mnogo okoristio i da narod to vidi!

Drugi je sigurno taj sto je SDA prva bosnjacka stranka i da ima dosta njih koji zbog toga glasa,valjda i u politici vazi pravilo da prva ljubav zaborava nema!

Meni licno se svidja sto je SDA izasla iz nacionalistickog odijela iz devedesetih!Ne volim niciji nacionalizam pa ni nas!Korektno se bore za nase nacionalne interese,kao naprimer onaj proslogodisnji problem oko nastave na bosanskom jeziku,gde je samovoljom pojedinih direktora skola nastao problem!Digli su glas,i problem resili!

Sigurno da je uspehu doprineo i sam Ljajic,koji je izasao iz okvira Sandzaka,prosirio sa ne cijelu Srbiju,osnovao novu stranku!Mislim da mu je to bila greska!Sada nije jasno da li je to jedna stranka ili su dvije,ko je predsednik koje stranke i da to dovodi do zabune biraca u Sandzaku!i meni nije jasno!
joku is offline   Reply With Quote