Thread: Nemacki trio
View Single Post
Old 12-04-2009   #8
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Meni nije jasno kako neki mogu da pricaju o sportskoj voznji a voze chadjavog dizelasa. U sportsku voznju ulazi i zvuk motora. Kad se turira Audi dizel isti je zvuk kao kad se turira traktor. A iza njih crna bugija. Stvarno sportski nema sta.
nadam se da neces zamerit ako ti ja malo objasnim...



Audi je i zvanično predstavio novi LMP1 prototip, ponevši titulu prvog proizvođača, koji je predstavio drugu generaciju dizel trkačkog vozila.


Ovogodišnji cilj Audija jeste potvrditi dominaciju na legendarnoj trci 24 časa Le Mans-a. Njegov prethodnik R10 TDI bio je takođe primarno konstruisan za ovu trku, pa su nakanadno uloženi ogromni napori za prilagođavanje uskim i neravnim gradskim stazama američkog ALMS šampionata.



Ove godine Audi neće učetvovati u ALMS-u, ali će debitovati na najpoznatijoj trci izdržljivosti, 12 časova Sebringa. Ova trka će 21. marta, u skladu sa tradicijom, otvoriti novu sezonu ALMS-a, što će biti i prilika da prvi put vidimo Audi R15 TDI u akciji.
Direktor Audi Motosport odeljenja Dr. Wolfgang Ullrich najavljuje R15 TDI kao prototip sa brojem tehničkih rešenja, koji nije viđen nikada pre na jednom sportskom prototipu.



Srce LMP1 prototipa je novi V10 TDI motor, koji isporučuje preko 600 KS i 1050 Nm maksimalnog obrtnog momenta. Motor je kompaktniji i lakši od V12 prethodnika, koji je korišćen u R10 TDI. Posledica smanjenja broja cilindara je manja potrošnja goriva i emisija CO2. Inovacije na polju turbo punjenja i ubrizgavanja goriva omogućiće bolji odziv motora, koji je opremljen i sa novom, još lakšom, generacijom filtera čestica.
Aerodinamika vozila, tako bitna za trku 24 časa Le Mansa optimizovana je kao i u slučaju DTM vozila pomoću CFD (Computational Fluid Dynamics). Električni sistem vozila je potpuno nov i obuhvata prvi put korišćenu lithium ion bateriju, koja se može naći u i u pojedinim hibridnim vozilima. Ona je lakša od konvencionalne baterije i obezbeđuje veći napon.



Brojne inovacije kriju se u sklopu šasije i ogibljenja. Zbog novog aerodinamičkog koncepta ogibljenje vozila je nešto više nego kod prethodnika. Zahvaljujući optimizovanoj težini i dužem međuosovinskom rastojanju R15 TDI je najavljen kao mnogo agilniji od prethodnika.
Audi R15 TDI će nastupiti sa tri prototipa na trci 24 časa Le Mans-a pod okriljem tima Audi Sport Team Joest. Pre toga naravno treba pogledati debi prototipa na Floridi, na trci 12 časova Sebringa, koja se održava 21. marta.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote