Thread: Crna Hronika
View Single Post
Old 01-02-2009   #16
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Starac mučen i zaklan nožem

Autor: V. Pešić | Foto:V. Pešić | 01.02.2009. - 00:01
Starac Blagoje Jovanović je ubijen u svom
stanu u centru Vranja Policija pokušava da uđe u trag ubici koji je 29. januara uveče udarcem nožem u vrat usmrtio Blagoja Jovanovića Krdžaliju (90), u njegovom stanu u Ulici 29. novembra u centru Vranja.

O zločinu je policiju obavestila Jovanovićeva kućna pomoćnica, a kada su istražni organi i Jovanovićev rođak Gradimir Jovanović ušli u stan, zatekli su stravičnu sliku. U velikoj lokvi krvi u trpezariji, ležalo je nepomično telo penzionera koji je živeo sam. Njegov sin Stanko živi u Trebinju, a ćerka Slavka Filipović u Kragujevcu.
Gradimir Jovanović kaže za „Blic nedelje“ da je ujaka zatekao mrtvog u kuhinji pored radijatora.
– U stanu je bio veliki nered. Ćebad i druge stvari bili su razbacani po patosu. Uvek sam mu govorio da nikoga noću ne pušta u stan. Da je ubica zvonio , ne verujem da bi ga ujak pustio unutra. Možda ga je pozvao telefonom i ušao u stan na prevaru. Nije isključeno da je ujak poznavao ubicu i da ga je bez problema pustio. Verovatno je glavni motiv ubistva novac. Pretpostavljam da je ujak, možda, nekome pozajmio veću sumu novca i da ga je ovaj ubio da ne bi vratio pozajmicu. Zanimljivo je da je zbog novca u ujakov otac Stanko ubijen davne 1944. godine. Ujak je bio dobar čovek i pozajmljivao je ljudima pare – kaže Gradimir Jovanović.
Ni Jovanovićeva ćerka Slavka Filipović, koja živi u Kragujevcu, ne isključuje mogućnost da je zločinac potegao nož zbog para.
– Možda je motiv ubistva novac, jer je moj otac imao pristojnu penziju. U ovom trenutku ne mogu ni na koga da posumnjam, ali ne mogu da shvatim da ga je neko na ovako svirep način ubio. Na pojedinim delovima tela videla sam tragove nasilja, što navodi na zaključak da je pre ubistva satima mučen u prebijan – priča skrhana od bola Slavka Filipović.
I Jovanovićeva komšinica Borka Kostova, koja je penzioneru donosila novine i povremeno pomagala u kući, veruje da je Blagoje ubijen zbog novca.
– Mislim da ga je ubio neko ko ga je dobro poznavao i da je ubistvo dobro organizovano i isplanirano. Blagoje je najverovatnije ubijen zbog novca, jer je primao dobru penziju, invalidninu i nadoknadu za tuđu negu – kaže Kostova.
Ispred kapele na Šapranačkom grublju, gde je juče Jovanović sahranjen, njegovoj ćerki je prišao jedan mladić i rekao da je od Blagoja pozajmio 15.000 evra. Još je kazao da je došao da vrati pare čim je saznao za zločin i da je rok za povraćaj duga istekao 31. januara. Zbog toga neki pretpostavljaju da je Jovanović pare pozajmljivao uz kamatu i smatraju da ubicu treba tražiti i među njegovim dužnicima.
U Vranju može da se čuje i priča da je neko od komšija 29. januara oko 20.30 časova primetio kako u Jovanovićev stan ulaze muškarac i žena. Pošto je starac na telu imao ogrebotine, povrede i druge tragove nasilja, pretpostavlja se da su ga napadači najpre mučili i tukli i dokrajčili udarcem noža u vrat. Priča se i da je jedna komšinica oko 23.30 sati sa terase primetila kako nepoznati muškarac i žena trčećim korakom napuštaju zgradu u kojoj je živeo Jovanović.
Blagoje Jovanović je, inače, godinama preko oglasa pokušavao da se oženi, da bi imao ko da ga čuva i brine o njemu. U poslednjem broju nedeljnika „Vranjske“, Jovanović je u oglasu naveo da mu je potrebna supruga od 50 do 55 godina. Uslov je bio da njegova izabranica bude zdrava, da je nepušač i da je bez obaveza i dugova. Jovanović je naveo u oglasu i to da bi supruga posle njegove smrti nasledila porodičnu penziju od 26.500 dinara.
U Vranju je juče sahranjen Blagoje Jovanović Krdžalija (90), koji je u noći 29. januara ubijen u svom stanu u Ulici 29. novembra u centru grada.
__________________
halilce is offline   Reply With Quote