View Single Post
Old 08-05-2011   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Muftija Zukorlic uskoro mozda i Rejs-ul-Ulema

Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić tvrdi da postoje centri moći, među kojima je i Beograd, koji se pribojavaju da on bude izabran za reis ul ulemu Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.



"Beograd se zapetljao, jer su svi koncepti protiv Islamske zajednice u Srbiji propali, pa sada nisu sigurni šta je za njih bolje da li da im olakšam i odem iz Srbije, dok je s druge strane, biti na čelu Islamske zajednice velika pozicija… biti reis ul ulema je najčasnija i najvrednija pozocija koju jedan musliman ili jedan Bošnjak može da ima", rekao je Zukorlić gostujući sinoć u centralnom dnevniku sarajevske TV1.

Zukorlić je uveren da će, ako se kandiduje, dobiti podršku u BiH, Sandžaku, od, kako je rekao, autoritteta Islamske zajednice i pre svega aktuelnog vrhovnog poglavara muslimana Mustafe Cerića.

On je rekao da njegov koncept islama ne nudi isključiva rešenja i nikada samo za dobro muslimana na račun nemuslimana.

"Svi koncepti koje nudim su za dobro muslimana i za dobro nemuslimanima, jer je islam poslat kao milost svetovima. Islam nije pretnja nikome, Islamska zajednica nije pretnja nikome, a to znači da ni muftija u bilo kom izdanju ne može biti pretnja nikome", kazao je Zukorlić.

"Centri moći koji se pribojavaju da budem na čelu Islamske zajednice u BiH očito su izračunali da bi bilo dobro za njih da me rano isteraju iz rova i nateraju na trku račujnajući da ću sprintati i da ne mogu izdržati do kraja", naveo je muftija poručivši da su se se očito prevarili neznajući da je on, kako je rekao, maratonac.



"Zapravo su me samo preferirali time dajući mi istovremeno mnogo više medijskog prostora nego što je bilo za očekivati", naveo je on.

Zukorlić je ponovio da je prerano za definitivnu odluku o tome da li će on biti kandidat na izborima za budućeg reisa Islamske zajednice u BiH, ali tvrdi da je njegova prednost to što nema nimalo grča ni od "da" ni od "ne".

Nedavno, prilikom obeležavanja 20 godina od osnivanju Udruženja sandžaklija u Sarajevu, Cerić je poručio da je muftija Zukorlić njegov predvodnik u "Borbi Bošnjaka u Sandžaku", jer on svojim nastupima i svojim delima "svedoči da priča o Sandžaku nikada neće isčeznuti".

"Alija je pišući "Islamsku deklaraciju" želeo islamizirati muslimane, tako sada muftija bošnjazira Bošnjake2, rekao je Cerić i muftiji poklonio komplet Izetbegovićevih knjiga.

(Tanjug)
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links