View Single Post
Old 20-10-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Tači: Stisli smo ruke

Premijer Kosova Hašim Tači izjavio je sinoć da su on i premijer Srbije Ivica Dačić na početku susreta u Briselu prema evropskom protokolu stisli ruke.

"Kako je uobičajeno evropskim protokolom, mi smo stisli ruke. To nije bio prvi put da su predstavnici Kosova i Srbije stisli ruke. To se dogodilo 1998-1999, to se dogodilo u Beču (tokom razgovora o statusu), to se dogodilo i danas", kazao je Tači za prištinsku televiziju Kohavision (KTV).

Upitan kako se osećao tokom susreta, rekao je da se lideri moraju uzdići iznad ličnih osećaja i za njih u prvom planu treba da bude interes države, u konkretnom slućaju, interesi Kosova.

On je potvrdio da je na opasku premijera Dačića da mu pripada Kosovo koliko i njemu, rekao da Dačić, pošto je rođen u Prizrenu, ima pravo na dvojno državljanstvo i da će mu to sa zadovoljstvom omogućiti.

Kosovo pripada građanima Kosova, i ni Srbija ni Kosovo nisu vlasništvo Dačića ili Tačija, već pripadaju njenim građanima Kosova, kazao je kosovski premijer.

On je na kraju direktnog uključenja u program KTV rekao da će na kraju razgovora strukture Srbije na severu Kosova biti rasformirane.

"U to sam siguran, i na tome ćemo mi, kao i međunarodni posrednici, odlučno insistirati", kazao je premijer Kosova.

Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara Filip Riker pozdravio je najavu visoke predstavnice Evropske unije Ketrin Ešton o nastavku dijaloga Prištine i Beograda.

Riker je rekao novinarima u Vašingtonu da SAD vrlo podržavaju nastavak dijaloga, prenela je američka ambasada u Prištini video link Rikerove izjave u Stejt departmentu.

"Mislim da je jedan od glavnih izazova, svi znamo, odnos Srbije i Kosova. Stoga smo danas veoma zadovoljni najavama iz Brisela visoke predstavnice Evropske unije Ketrin Ešton o nastavku dijaloga Srbije i Kosova pod pokroviteljstvom EU", rekao je Riker.

Američki zvaničnik je istakao da državna sekretarka SAD Hilari Klinton i Ketrin Ešton blisko sarađuju po ovom pitanju.

"Snažno podržavamo nastavak dijaloga ka normalizaciji odnosa i prevazilaženju razlika koji će omogućiti i Republici Kosovu i Republici Srbiji da nastave svoj evropski put", rekao je Riker.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote