View Single Post
Old 24-10-2006   #28
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Nije po zadatku. Iskreno, zanimao me samo razlog dubokog našeg ne-samopoštovanja. Osim toga, što ne bismo govorili o temi, Tahirovće?! Po meni, nije baš kulturno skretati temu jer je neko napisao neku oredjenu temu baš da bi o njoj pričao! (kada se to čini namjerno to je onda i neuljudno). Ako se na takav način onemućava tema (ne mislim samo na ovu temu, već uopće), onda je nemoguće ramijeniti stavove o bilo kojoj oblasti. Čemu onda forum? Da gubimo vrijeme svadjajući se, bez da se od toga ne okoristimo uprkos našim različitim uvjernjima?





Ja sam za to da, kada je tema npr. ustav da ne skrećemo na medjusobne prepirke i nabacivanje krivice. Ako je tema FESS 2006 onda treba o tome i pričati, a ne koliko je koji političar dobio da proda svoj narod prije pet godina.



Za mene jeste poražavajuće to što su na FESS 2006 zvali jednog Mladićevog jataka, i nije baš uputno sad pljuvati po Ljaiću, Suljeviću, Muftiji u cilju skretanja teme. Pričamo o džfestivalu, zar ne?



Pošto ja jesam kompetentan, mogu ti reći da Djokić nije stručnjak za sevdalinku, već za šumadijsku muziku. A sve i da je stručnjak, sa obzirom da je hapšen zbog jatakovanja R. Mladića, mislim da je ispod časti ovog naroda, koji Mladića pamti po jednoj Srebrenici, da ga ovdje dovlače. Zar u BiH nema dovoljno stručnjaka pa da njih zovu? Šta fali recimo Omeru Pobriću? Pa makar da su zvali nekog normalnom muzičara iz Beograda, srbina, ok, NIKO IM TO NE BI ZAMJERIO... jer mi smo civiliziran narod. ali Mladićevog jataka?!



poz.
__________________
''Tudju zemlju nećemo, svoje zemlje ne damo, Sand�ak ucijelo hoćemo!
Mi smo narod i bićemo i na drugo pristat nećemo''
(Sulejman Tabaković)
Talino is offline   Reply With Quote