View Single Post
Old 26-12-2008   #45
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

U Novu godinu uz filmove i serije

Televizije sa nacionalnom pokrivenošću u Srbiji za doček Nove godine 31. decembra gledaocima uglavnom nude filmski i serijski program, uz skromnu ponudu specijalnih novogodišnjih emisija.

Nacionalna kuća Radiotelevizije Srbije (RTS) u sredu uveče daje na Prvom programu od 20.05 novu epizodu ljubavne serije "Ranjeni orao", a zatim od 21.00 i humorističke "Selo gori, a baba se češlja".
U 22.00 kreće "Novogodišnji bingo" i muzički program, a posle ponoći, 2009. godinu RTS počinje s filmovima - "Taksi", "Uhvati ritam 2" i "Idi mi, dođi mi".
Na Drugom programu RTS-a od 20.00 biće prikazani filmovi "Vatrene kočije", "Divan život", "Meš" i "Kleopatra".
Pink nudi od 18.00 "Novogodišnje popodne sa Leom Kiš" uz gostovanje pevačica folk muzike Usnije Redžepove, Cakane, Vesne Zmijanac, Lepe Lukić, Hanke Paldum i drugih.
Glavne uzdanice Pinka u novogodišnjoj noći su od 20.00 osporavan ali i izuzetno popularan komičarski serijal "Kursadžije", i od 21.00 turbo-folkersko "Grandovo narodno veselje", sa kojim će gledaoci ući u 2009. godinu. Od 1.00 na Pinku ide film "Bez ljutnje, molim".
Konkurentska komercijalna televizije B92 takođe od 21.00 nudi narodnu muziku, ali u vidu snimke koncerta tamburaške legende Zvonka Bogdana. Od 22.00 kreće novo izdanje regionalnog muzičkog rijaliti šoua "Operacija trijumf", koji traje do 15 minuta posle ponoći.
Glavna uzdanica B92 tokom novogodišnjih praznika je nastavak njihove serije "Vratiće se rode" u vidu dvoepizodnog specijala "Rode u magli" koji ide 1. i 2. januara od 21.00.
Foks 31. decembra od 21.00 nudi niz filmova - "Letopisi Narnije: Lav, veštica i orman", "Vatrene ulice" i "Ostrvo". Od 3.00 ide novogodišnje izdanje rijaliti šoua "Survajver - bez cenzure".
Osim kratke ponoćne čestitike, Avala tokom novogodišnje večeri prikazuje samo filmove - od 20.30 idu "Šoutajm", "Američka pita na Haroldov i Kumarov način" i "Havana bluz". Košava prikazuje emisije "Novogodišnji koktel" i "Novogodišnji dobrovoljci".
Najkonkretniji program imaće ipak gradski Studio B koji će direktno prenositi od 21.30 novogodišnji koncert ispred Doma Narodne skupštine Srbije. Nastupaju pop pevačica Ana Stanić, etno pop grupa "Vrelo", Goran Bregović i njegov "Orkestar za svadbe i sahrane", a posle ponoći i evrovizijska pobednica Marija Šerifović.
__________________
Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

sanna72 is offline   Reply With Quote