Thread: FILM
View Single Post
Old 01-03-2014   #947
hurmasica
Registrovan
Dobar
 
hurmasica's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,831
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post


Kakva filmcina majko mila. Kakav triler. Ko ima dobre zivce, neka gleda. Nije horor samo da napomenem!

Trejler


Ja sam gledao verziju sa sajta piratebay: 720p - 1280*688 - 450MB - YIFY

Titl sam koristio sa titlovi com koji je u attachmentu.
Od samog pocetka pa do kraja filma i nakon toga radnja drzi gledatelje u takvoj napetosti da nije bas preporucljiv insanu sa nestabilnim psiholoskim kostimom.Insan je ocean u kome se moze samo do odredjenih dubina "zaroniti" ostaju one tamne i nedokucive dubine u kojima se zapravo nalazi srz njegove psihe.Mozda je i bolje sto se nedaju dokuciti jer sam misljenja da bi se insan sam sebe i svog samodestruktivnog potencijala sa kojim se rodi uplasio.Koliko smo jaki toliko ako ne i vishe smo slabi.Nista nas ne moze slomiti ili ojacati kao sto je emocija ljubav.Kada se nadjemo u corsokaku njene moci,ne vidimo je ili osjecamo u sebi i onima koje volimo, postajemo nama samima suvisni ili smo spremni i ono najdragocenije sto imamo zivot pokloniti za one zbog cije ljubavi i egzistiramo.Nije tajna da smo onda kada nam je stalo do voljenih krhki i salomljivi.
Koliko je volja jaka sve do onog trena kada nas neistomisljenici suoce sa nasom "slaboscu"govori i film koji uistinu trazi kompletnu koncetraciju da bi se shvatila poruka koju nosi.
Samuel L.Jackson u jednoj od mozda najboljih svojih uloga je doslovce docarao cime se moze "slomiti" dusha insana,Poruka koju nosi film je ozbiljna tema za razmisljanje o gobalnim politichkim dogadjajima koji ne gube na svoju aktuelnost od postanka dunjaluka.Vjecita borba za prevlast i dominacijom i po cijeni gubitaka ljudskih zivota,jer mi smo bili i ostali samo brojevi onima cija je vjera i idol novac.
__________________
Love Means Never Having to Say You're Sorry
hurmasica is offline   Reply With Quote