View Single Post
Old 17-05-2011   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default


Nakon izjave Safeta Softića, novoizabranog predsjednika Sabora IZ BiH datoj Federalnom Radiju u kojoj je kazao da je rano za novog reisa i da javnost ne treba nasjedati na špekulacije o tome kako će sandžački muftija Muamer Zukorlić zamijeniti Mustafu Cerića, oglasio se i član Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz reda Bošnjaka, sin prvog predsjednika Bosne i Hercegovine Alije Izetbegovića i lider bosanskih Bošnjaka Bakir Izetbegović koji je u intervjuu sarajevskom "Oslobođenju" otvoreno priznao da je do nedavno podržavao Muamera Zukorlića ali da je u tome pogriješio.

Softić je rekao da Muamera Zukorlića ne poznaje dovoljno i da Zukorlić ima dovoljno posla u Sandžaku, da radi na stanju muslimana i IZ-e i rješavanju tamošnjih problema. Priče o njegovoj kandidaturi za novog reisa su neosnovane, više su u sferi plasiranja medijske vijesti. Na pitanje kako komentariše Zukorlićevo direktno miješanje u politiku, Softić je odgovorio da Zukorlićevo pojavljivanje na izborima za nacionalno vijeće Srbije jeste na neki način ulazak u politiku.
"Ja uistinu vjerujem da IZ ne treba da se bavi dnevnom politikom koja koristi metode koje nisu primjerene vjerskoj zajednici", istakao je Softić.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote