View Single Post
Old 05-11-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation UCENICI IZ CRVSKOG 20 DANA NISU ISLI U SKOLU

U znak protesta što, kako kažu, direktor O.Š. ''Sveti Sava'' u Barama, nenamenski koristi Ladu Nivu, obezbeđenu za prevoz đaka, učenici izdvojenog odeljenja ove škole u Crvskom, dvadeset dana nisu išli u školu. Pred jesenji raspust, u sredu, okupljeni u zgradi opštine, zajedno sa svojim roditeljima i uz parole: ''HOćemo i mi u školu'', i ''Vratite nam vozilo direktore'', oni su od opštinskih vlasti u Sjenici tražili da se reši njihov problem.
''Činjenica je da je Niva kupljena i registrovana kao osnovno sredstvo škole, i tačno je da direktor raspolaže tim vozilom, ali on je zaobišao odluke Opštinskog veća i naloge predsednika. Verovatno će od opštine tražiti i sredstva za plaćenje goriva, utrošenog u nenamenske svrhe'', rekao je u izjavi za medije Veroslav Karličić, član Opštinskog veća Sjenice, inicijator i pokretač akcije za nabavku ovog vozila.
Direktor O.Š. ''Sveti Sava'' u Barama, Miro Vasojević je međutim, negirao tvrdnje o nenamenskom korišćenju vozila, ali ne i činjenicu da ''neki đaci dvadeset dana nisu išli u školu''. On je takođe izjavio da su se, ovim vozilom, ''neki đaci prevozili do škole''.
Na sastanku predstavnika vlasti, održanom tim povodom u Sjenici, u prisustvu načelnika Školske uprave u Užicu i republičkog inspektora za prosvetu, dogovoreno je da se formira komisija koja će odrediti plan putne mreže prevoza đaka, kao i da se za te namene angažuje vozač, kako bi se deci omogućio redovan odlazak i povratak iz škole.


__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links