View Single Post
Old 10-10-2009   #157
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

.................


Nisam pravnik i stvarno ne znam da li ovo sto zelim da kazem ima pravnu osnovu ali u meni vec duze vrijeme tinja jedna ideja a radi se o tome da bi,po meni, trebao neko iz naseg grada,bilo da je to opstina ili neko udruzenje ili mozda neki strucan pojedinac da pokrene proces rehabilitacije ovih ljudi koji su na tako herojski i mudar nacin stali u odbranu svoga grada i svih njenih gradjana bez obzira na versku i nacionalnu pripadnost.

Naravno pitanje njihove rehabilitacije u nasem narodu je jasno,ali sam misljenja da u eri rehabilitacije svega i svacega i ovi ljudi zasluzuju jednu pravnu rehabilitaciju od strane ove drzave jer se ocigledno radi kako o antifasistima tako i o antikomunistima dakle o dva najavangardnija pokreta danasnjice (koje su,ocigledno je,zastupali nasi pretci).



U nekom konacnom procesu bilo bi potpuno legalno da nasa Sjenica zatrazi otstetu od drzave Srbije(kao pravnog i administrativnog naslednika bivse nam domovine) za svih tih 30 godina izolacije i neulaganja u njen razvoj i napredak.
  Reply With Quote