View Single Post
Old 31-05-2011   #25
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Jutros nisam nashla sebi za shodno vremena do odgovorim na ”podignutu prashinu" onako kako sam zelela,,,@hurmo mogu da potpishem tvoju konstataciju,,,,ali bih navela i obrazlozila zashto se podigla ovolika tenzija, svi mi smo manje ili vishe osetili sve ovo na sopstvenoj kozi shto kaze enko nechemo detaljisati oko toga,,, medjutim neki su kao shto @hurma kaze ulagali sve u svoju voljenu osobu , a zauzvrat nisu dobijali nishta, interes je obostrani to su chinjenice, nije samo materijalno uzvratiti, nechu da raspravlajm o tome, jezim se od toga nego ljubavlju, razumevanjem,paznjom, poshtovanjem, ukazanim vremenom , saslushati i pomochi insanu kako god u lijepim i u teshkim trenucima, uteshiti ga i ohrabriti,,tako se neguje i gaji zdrava i normalna veza da ne kazem brak kao institucija, znamo svi shta to znachi,,,nije samo stvar u potpisivanju papira i zavrsio-la sam svoje obaveze prema supruzniku-i,,,brak ili veza se grade tokom celog trajanja tj, neguju i dopunjiju, meni je chast ”dati sebe” za meni dragu osobu, kao shto je Enko rekao ”kvalitetnog mushkarca”, malo ih je danas takvih , ,,,kvalitetan podrazumevam prvo vaspitan, inteligentan, dzentlmen, emencipovan choveka, koji te respektuje,poshtuje, podrzava u gradjenju tvoje karijere, a naravno na kraju kao i sve zene shto vole tako i ja ”slag na tortu” ZGODAN , SHARMANTAN ,,,a sada kada se desi pasivnost sa jedne strane, kao shto hurma kaze "uspava se", ucauri i misli resio-la je sve time, i moze da uziva u blagodetima a da ”ne daje sebe” e tada se podigne prashina i nastane netrpeljivost, mimoilazenje misljenja i zajednichkih ciljeva ”revolucija”, raskonchava se nazalost na onaj krajnji i najgori nachin razvodom , raskidom veze,, (posebno ako se imaju deca, jer ona ni kriva ni duzna najvishe stradaju i ispashtaju. Nekada je to neminovno i da ne kazem i najbolji nachin za one koji ne vide zajednichki izlaz, reshenje tj.ZAJEDNICHKI INTERES iz ove nezgodne i vrlo teshke situacije,,,
Sve je ovo individualno, htela sam samo malo da pojasnim ovu ” podignutu prashinu” jer znam iz lichnog iskustva”koga su zmije pecale i gushtera se plashe” tako i mi koji smo iskusili na sopstvenoj kozi reagujemo malo burno, fashistichki, feministichki ,,,
Moj zakljuchak je da uvek treba pokushati ponovo , pronachi sebi srodnu dushu,,, priznajem sada javno po prvi put u mom zivotu osecham se srecnom, jer sam pronashla osobu CHOVEKA sa kojim delim i imam zajednichki ”interes” u svakom pogledu,,,chast mi je troshiti kako ceo svoj zivot, tako i milione i milione na njega i chiniti ga srechnim, jer je obostrano,,,zajednickim trudom uzivamo u tome i rezultati su vidni,,,opet podvlachim da nishta i niko nije idealan, pa draz i smisao zivota zivota je u tome,,,BORITI SE , POMAGATI, osechati sebe ”iskoriscenim” i uzgred "iskoristiti sve" do zajednichkog cilja,,,
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote