View Single Post
Old 01-02-2010   #5
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Veliki Brat VIP 2010: Siromah sam, ali volim da živim

Ove stihove pevao je Bora Drljača u ćumezu u kojem se našao zajedno sa grupom sapatnika koje je odabrao njegov prijatelj Era Ojdanić.



Počele su podele u Kući, jer je tako želeo Veliki Brat. Već posle prvog dana ukućani su podeljene u dve grupe - bogati i siromašni.

Era Ojdanić i Sarajlija Alden imali su zadatak da provedu više od 24 časa u odvojenoj prostoriji (za koju će se kasnije ispostaviti da će biti dom pojedinih ukućana), a potom da se odluče koje ukućane će "napraviti" bogatim a koje siromašnim.

Pritom, Era je osvojio priliku da bude u bogatijem delu kuće, jer je izronio pravi ključ, ali je odlučio da pobedu pokloni svom novom velikom prijatelju Aldenu sa kojim se zbližio tokom boravka u više nego skromnom delu kuće.

Era je za siromahe izabrao: Lepu Lukić, Boru Drljaču, Anabelu, Švabu, Bokija "Trinaesku" i Crnogorku Sanju, čija tetovaža nije mogla da bude neprimećena u Erinim očima.

"Bogataši" su: Alden, snagator Ervin, maneken Mladen, Divna Karleuša, Ena Popov, manekenka Tamara.

Kako izgleda dom siromaha? Izgleda tako da su se Boki "Trinaeska" i Anabela baš dobrano smorili. Njihov deo kuće izgleda kao sklonište za vreme bombardovanja (pu, pu, daleko bilo!), ima tu ormana iz "praistorije", kauča napravljenih u vreme "hladnog rata" između SAD i SSSR, neizbežnih goblena na zidovima, dasaka na krevetima...

Boki "Trinaeska", naviknut na "svilu i kadifu", demonstrativno je odlučio da ne raspakuje svoja tri kofera (a taman ih je, mukica, sve fino rasporedio). Ne, siromaštvo nije za njega!

"Mi nismo sirotinja, mi smo puka sirotinja! Ali, dobro, nemam ja ništa protiv sirotinje, svi ti ljudi su mi draži od bogataša", konstatovala je Lepa Lukić, dok je sa Borom Drljačom jela glavicu kupusa (prethodno je 'Drki' izvadio koren i pojeo).

Raspoloženje siromaha se malo popravilo kada su saznali da mogu da komuniciraju sa bogatašima, ali samo preko žice. I ne smeju da razmenjuju stvari, hranu... Ništa.

Anabela je malo došla sebi kada je videla ostatak ekipe. "Nije meni zbog onih uslova tamo, nego što sam se uplašila da više neću da vas vidim! Baš mi nedostaju ljudi", rekla je Anabela, kao da je ostavila najmilije "sa druge strane žice" i kao da se sa "bogatašima" zna ceo život, a ne da ih je upoznala (neke od njih) pre 24 časa.

Mnogima sa bogatije strane žice, nije bilo jasno zašto je Era izabrao i Lepu Lukić i Boru Drljaču u svoju ekipu, gde su uslovi mnogo lošiji.

"Pa, gde vama da ih ostavim!?", šeretski je odgovorio Era.

Za to vreme, Lepa i Bora su malo negodovali. "Nije meni zbog ovoga ovde, da crknemo od gladi nećemo. Nego, što je predao, ako je već osvojio nagradu? Ako je predao sebe, što predade nas?", upitala je glasno Lepa, a potom stavila pasulj da se krčka.

Da li će se okolnosti promeniti? Da li će biti po onoj staroj: "Najgore je da imaš, pa nemaš"?

Veliki Brat je tako nešto najavio Erinom pesmom za buđenje u ponedeljak jutro: "I sve što sam stek'o, potrošiće neko...".
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote