View Single Post
Old 05-03-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Post Plan Za BuduĆnost

ODRŽANA PRVA PARTNERSKA SKUPŠTINA KOORDINACIONOG TIMA ZA IZRADU STRATEGIJE ODRŽIVOG RAZVOJA

Sjenica je jedna od dvadeset odabranih opština i gradova u Srbiji, koje u okviru projekta Exchange 2, dobijaju pomoć u procesu izrade i implemenacije Strategije održivog razvoja. Ovaj program podrške jačanju kapaciteta lokalnih zajednica u skladu sa evropskim standardima, finansira EU, a njime rukovodi Evropska agencija za rekonstrukciju. Prva partnerska Skupština koordinacionog tima Sjenice, održana je protekle nedelje. Prioriteti održivog razvoja i predloženi članovi akcionih grupa u različitim oblastima, na osnovu popunjenih anketnih listića, biće preciznije definisani na narednoj sednici Skupštine, a Strategija održivog razvoja ove opštine, trebalo bi da bude usvojena do juna.
Pored članova koordinacionog tima, predstavnika vlasti, nevladinog sektora, privrednika i građana, Prvoj partnerskoj Skupštini prisustvovali su tim lider projekta Exchange 2 Mark Beret i savetnik za strateško planiranje na ovom projektu Senad Hopić, koji će sjeničkom timu pružati stručnu pomoć u daljem procesu izrade ovog važnog dokumenta. Ističući važnost participativnog pristupa u izradi Strategije, Mark Beret je u Sjenici rekao: ''Osnovni uslov svake lokalne zajednice za korišćenje međunarodnih fondova jeste jaka i odbranjiva Strategija održivog razvoja. Mi ćemo vam pružiti tehničku pomoć u njenoj izradi, ali sve ipak zavisi od vas samih jer, vaš plan je vaša budućnost!''
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by Tahirovce; 05-03-2009 at 18:38..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links