View Single Post
Old 26-09-2006   #95
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Sto se tice vremena provedenog u gimnaziji zasigurno je da predstavlja najlepsi period u dosadasnjih mojih 20god.Tu sam doziveo mnogo lepih trenutaka,Sala,ANEGDOTA prijateljstava i sl.Sad bih se vratio i promenio 10dana studenskog zivota za jedan srednjeskolski.Dok covek ne izidje iz gimnazije ne moze da sagleda od cega lepog se je odvojio.



Na drugoj strani sto se tice profesora i celokupnog nastavnog kadra gimnazija JE BILA POZNATA PO TOME tj po jakom kadru i velikom potencijalu.Na zalost to vreme prolazi.Gde je ostao jos po neki prof staroga kova tu ima nekih rezultata gde dolaze ovi novi mladji rezultati su sve slabiji i slabiji.

Koliki je problem u profesorima toliki je i u ovim novim generacijama.

Cinjenicno stanje govori o tome da gimnazija mora da upise svake godine 120 djaka jer ce u protivnom krenuti ka gasenju.Postavlja se pitanje da li ona upise 120KVALTETNIH djaka?

Ja mogu da kazem a i ljudi iz moje generacije ce potvrditi da od nas120 koliko nas je zavrsilo polovina nije zasluzila tu da se nadje.

ZASTO PITACE SE MNOGI? svesni smo i sami razloga zasto.

Ove nove generacije upisuju gimnaziju samo da bi se culo"DA JE TATIN SIN DJAK GIMNAZIJE" pristupaju svojim obavezama bez imalo postovanja i obzira prema skoli koja ucelom svetu spada u red CENJENIJIH I KOJA ZAHTEVA PRAVLJENJE PLANOVA 4GOD U NAPRED.



Sjenicka gimnazija je jedna od malobrojnih u kojoj se ne ponavlja?

ZASTO PITACE TE OPET?

zato sto svak svakog poznaje svak je svakom rod deda ujak midzo prijatelj.Niste valjda pomislili da su tu sve sami talenti.Daleko od toga.



Ne bih da budem skeptican ali......

tacno je da je Sjenica dala veliki broj kadrova po celoj bivsoj SFRJ ali tu je samo rec o uspesnim pojedincima koji su otisli iz Sjenice znajuci sta hoce i mal te ne vise se nikad ili retko vracaju u nju a generacije prolaze uspesnih je sve manje jos da nije univerziteta poput PAZARSKOG ,MITROVICKOG,LEPOSAVICKOG I SL videli bi koje gomile sjenickih gimnazijalaca CIJEPAJU PATIKE PO ASFLALTU SJENICKOM.



ne zaboravite ja ovo pisem hladne glave jer sam i ja zavrsio tu istu gimnaziju.
keiselbach is offline   Reply With Quote