View Single Post
Old 23-10-2007   #97
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Pratim ovu diskusiju i nisam hteo da se ukljucim alli moram. Ovakve rasprave ne vode nicemu. Ja sam ranije rapravljao o istoj temi, a najradije bih da nisam jer niko nikome pamet ne moze da promijeni.



Jedino mogu da kazem je, kao sto i drugi ovde pominju, da svako ima svoje mesto i ulogu u drustvu. Nazalost u nasim krajevima jedan deo (malo)gradjana smatra ljude sa sela losijim i manje vrijednim od sebe a takodje jedan deo ljudi sa sela (i na selu ima malogradjana) gradjanje pogrdno naziva crevarima i smatra ih losijim od sebe, umesto da se gledaju moralne vrijednosti coveka.



Ja zivim i radim u Svedskoj i ovde su seljaci bogatiji i zive bolje od vecine gradjana i ponose se time sto su seljaci.



Ove definicije sto je 36310 izneo su naravno definicije negativnih ljudskih shvatanja (Kako izvještavati o različitostima - pojmovi) i cinjenica je da su ovakva shvatanja realnost. Ja mogu ciste savesti da kazem da najmanje 50% Svedjana ima predrasude prema doseljenicima a najmanje 80% o muslimanima. Isto tako je poznato da se u Americi ne podnose crnci, bijelci i latinoamerikanci zbog rasne pripadnosti, a svi skupa imaju predrasude prema muslimanima. Stavrno bi bilo cudo da kod nas nema ljudi sa predrasudama.



I zato ne mislim da je xineohp rasista vec da je izneo cinjenicno stanje a ako misli ,mada sumnjam u to, da su gradjani bolji od seljaka samo zato sto su iz grada a seljaci sa sela grdno se vara. Jos ovde riki kao i obicno doljeva ulje na vatru svojim provokativnim postovima koji ne vode nicemu. 36310 se nasao uvrijedjenim a STRANAC ga podrzao i eto ti konflikta. Ja sam verovatno veci "crevar" od ovih koji se busaju po forumu i opet kazem: gledajte ljudske vrijednosti a ne porijeklo.



Mi se dijelimo na SDA i SDP, gradjane i seljake, mudzahere i starosedioce, umesto da se ujedinimo i izadjemo iz bijede i zaostavstine. Svake godine kad odem na odmor u Sjenicu pomislim da ce da krene na bolje, jer gore ne moze da bude ali se nazalost svaku put prevarim. Ne bi me iznenadilo da zbog smeca po gradu pocnu i epidemije bolesti koje su odavno istrijebljene u normalnom svijetú.



Mislim da je krajnje vrijeme da prekinemo sa glupostima i da pocnemo da vodimo zdrave diskusije i da nikome nije neugodno na ovome forumu.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote