View Single Post
Old 23-10-2007   #90
xineohp
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by 36310
Quote:
Originally Posted by xineohp
Da nije bilo Tita i ovih predsednika posle Mehmedage Cesovica nama bi sada bilo puno bolje.Jer se je znalo kome je gde mesto.


Stara prica,podela na gospodu i na nas seljake.

Ljudi puni nekakve visine i kvazi-gradjanstva a u sustini provincijalci i malogradjani zbog kojih uglavnom Sjenica tapka u jednom mestu i nikako da se orijentise u prostoru.

S'ozirom da zivis u Americi valjda si u prilici da neposredno posmatras gradjane i gradjansko drustvo.Cudi me da nista nisi naucio.


Mladicu moj te podele ce biti uvijek.Otome nesudimo ja i ti nego je to rezultat svega onoga sto nas okruzuje i nasa kultura. I rodena se braca odvajaju kada za to dode vrijeme koje nosi zivot.Braca od jednoga baba i majke pa nemogu biti isti.A ova tvoja tvrdnja da kvazi gradani i provincijalci su krivi sto Sjenica tapka u mesto ti nije namestu.Nemoze se od vas braco nista. Videli ste da vam je bolje biti u carsiji i na internetu prosipati pamet, nego po njivama i pasnjacima se potucat po cijeli dan.A to sto sam naucio u Americi ti upravo i pokusavam obijasniti.Da svako ima svoje mesto u drustvu.Crnci, latinoamerikanci,indijanci ce uvijek ostati ono sto jesu, ma koliko se emancipovali i asimilirali u to kako ti kazes gradansko drustvo.Amerika i jeste jaka zato sto sve dobro i zdravo za njeno drustvo dolazi sa useljenicima.Istim onim useljenicima u koje i ja spadam.Ali se pitam kako ti stoji ova kravata sa avatara.
  Reply With Quote