View Single Post
Old 26-10-2007   #120
xineohp
Gost
 
Posts: n/a
Default

Selam i tebi

mozda si u pravu da smo stranac i ja seljaci, ali nisam mu se divila sa te "seljacke" strane,no vidjoh PAMET kod tog coveka..

seljak biti je lako:radis na svoje,smrdis na baljagu,prevoz su ti konji ,nosis opanke...sto zaradis tvoje je zaradjeno i samo zaradjeno,a i nemas istoriju...no sta li je sa AGAMA..kako li oni dodjose do agaluka i pasaluka i to na asvaltu....kako sve to oni zaradise???????[/quote]



Ja stavih tacku na ovu temu. Ali me vucete za jezik, pa samo kratko.Ja nigde nisam u ranijim postovima napisao da su seljaci oni koji smrde na baljagu,prevoze se konjima, i nose opanke.Isto tako nisam napisao da su svi gradani oni koji hode Sjenickim asfaltom.Nemoj te mi to pripisivati.Seljaka kao i gradana ima sto bi nas narod rekao " od hiljadu ruku ".Asto se tice kako su AGE dosle do svojih imanja i kako su ostali bez njih je kasno tebi objasnjavati vec si iz skole davno izasla.Zapitaj se ciji su cairi i imanja bili od RADISICA BRDA pa do BORICA.Cija je imovina oduzimana za vrijeme komunista. Gde su zavrsili prvi Sjenicki automobili 1945 godine i od koga su oduzeti.Ti AGE i BEGOVI nisu dobijali te titule iz tadasnje SRBIJE nego iz TURSKE raspitaj se malo od koga su oduzete knjige da bi se osnovala tadasnja i sadasnja BIBLIOTEKA. Koliko je Sjenicaka bilo pismeno tada koliko hi je bilo sa visim skolama i fakultetima.Kako to da se za te AGE za koje ti sumljas znalo i u ISTAMBOLU, itd,itd.Vidim koliko znas o Sjenici.Isto kao da je ona nastala 1945 od kako ste poceli SILAZIT. I zadnje ja moga komsiju STRANCA ( ENSARA) nisam nazvao seljakom, znam ga od kad je bio mali a znam mu i familiju sa kojom je moja porodica vrlo bliska, i nikada ponavljam nikada ih nisam smatrao za drugo vec dobim i cestitim ljudima.
  Reply With Quote