View Single Post
Old 24-10-2007   #109
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Cile,Svako ima svoje mesto u jednoj zajednici i to je fakat,ali ne na nacin koji ti zelis da nam predstavis.Podela je bilo i uvijek ce ih biti ali treba da znas da je uvijek bilo i onih koji su se borili za jednakost i ravnopravnost medju ljudima.Novija istorija Amerike je rezultat jedne takve borbe.

Sto se mene licno tice jedinu podelu koju priznajem je ona po kojoj nas Uzviseni Bog dijeli a to je da "najbolje mesto kod njega zauzimaju ljudi koji ga se najvise boje(gde je strah pretvoren u najvisi oblik postovanja).

Po principu "iskljucivosti" najgore mesto pripada onima koji nemaju respekta prema Bozijem bicu.

Medjutim kako nama,obicnim smrtnicima,nije dostupan uvid u ove Bozije tajne,ja jedinu podelu medju ljudima vidim (i priznajem) na UMNE i na one koji to nisu.Sve ostale podele medju ljudima,koje vidimo,sa kojima se susrecemo i protiv kojih se borimo(ili ih podrzavamo) su rezultat ovih gore navedenih.

Sto se tice mog seljackog porijekla ono predstavlja fundamentalni deo mene kao coveka,a rezultira ga ponos na rodno mesto mojih predaka i svega onoga cime su me oni zaduzili,bilo kroz genetiku ili kroz vaspitanje koje sam od njih naslijedio.Otuda moja neiskompleksiranost u odnosu na ljude iz carsije koji su se cesto pozivali na svoje Gospotstvo svaki put kada bi ih neki "seljak" zatekao sa svojim stavovima ili nacinom razmisljanja.

Selam i tebi.
  Reply With Quote