View Single Post
Old 14-03-2011   #51
Jabuka Divljaka
Registrovan
Početnik
 
Jabuka Divljaka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vocnjak Reflection's,...dijaspora
Godine: 54
Posts: 688
Default

MA' GDJE JE NESTAO TAJ MALI DIVNI POSHTENI CHOVJEK (pardon INSAN)

plemenitost i dobrochinstvo su mi glavne karakterne crte,. i spiritualne,. matematichki uvijek misaono izrachun promishljam, josh malo dobrog napravim, i bit che i meni jednog dana dobro,.. to "jednog dana" mislim na prvu noch, a bome i ostale sve uredno propisane boravke u kabur i Berzah... Bozhe Dragi, kako ja volim kad se netko sjeti da uchini dobro djelo.. npr. kad se prisjeti kako su mi slozhili prichu,. upoznaju me putem neke sandzachke web stranice.. ili nekog chata. pa umisle " evo dobre prilike, sad chu je zeznut za lovu",. i stvarno tu moju starinsku liniju merhameta i dobrochinstva neka ili neki peshterac ili peshterka uredno u tisuchicama eura unovchi.. nekome dijete bolesno na operaciju, nekome se umire, a nekoga tjera Njemachka iz drzave, ako ne podmiri neke kazne.. Ja se uvijek nadjem u prvoj liniji plemenitosti i dobrochinstva takvim lihvarima.. Potrchim odmah na western i doniram.. Oni to na posudbu, ko'kanam. A lazhu,. ko shto samo chuvena pojedina prezimena s peshterske visoravni umiju slagat.. a lagali su im i ochevi, i djedovi, i pradjedov. Istrazhila ja to sve.. preko moje ekipe,., no cifra koju mi duguju moji vrli dobri zemljaci., ni manje ni vishe vech je premashila davno preko 80 000 EU,..
DO dana danashnjeg nitko mi nije ni jedan euro vratio.. a kako che vratit, kad nemaju plemenitost i dobrochinstvo, a nemaju ni "stari sandzachki merhametli dzann" pa nemaju ni "krlju", da bi se doveli pameti,.. da uchine i povratno dobrochinstvo..
Potom ja skontam. kako tu ima Molisora, Klimenta, Kucha,. Bosonaca, Serba, Roma, pa mixanog, pa unakrst se.......anog,.. i ispade neki hatabur.. ali bez merhameta, plemenitosti i dobrochinstva.
______________________________
e sad moram crvenom podvuch,.. jedan je obechao da ce ipak vrati.. ako proda livadu..
opet, ja velim.. nemoj prodavat livade,. neka ja ti hallalim to.. nego.. ti taj novac sto si kupio autich sebi.. iskoristi da bolje poslujesh..

eto, jedan poshten chovjek, obrazli..

razmisljam se,.. najvishe volim kad mi chvojek razbije predrasudu i iznenada me iznova uvjeri da u toj masi "sveg-i-svacheg", ipak postoji chovjek (!!!?!!!).

Oduchevljena sam s chovjekom! tim malim vrijednim i vrlo mudrim chovjekom tamo negdje s peshterskih visina.. Znam da nije propao svijet.. U nadi je spas,.


Život Sandzaklije

Sve sto si
mrzio,
u zivotu te,
takvo breme
pogadjalo.
Nijesi li mogao
pozeljeti nesto
ljepse za mrznju?

Jabuka Divljaka
__________________
i am nice,.. simple and excessive,..

etich and legal norms for Intelligence and national Future - my people of The Turkish Otoman Kingdom
Jabuka Divljaka is offline   Reply With Quote