View Single Post
Old 23-05-2012   #23
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default

Seljak. Moje etiketiranje Nikolica kao Seljaka odnosi se na njegov intelekt,verbalnoj komunikaciji,plan i program koji je ponudio(nigdje ga ne cuh i ne razumjeh)kontra argumente koje je ponudio u TV Duelu su vise nego "kafanska politika",onaj rekla-kazala mentalitet ,etc.etc
Ne bih se slozila da nije vazno ko je veci "srbin" jer je konacan izbor pokazao da Srbija ima vise"seljaka" nego "gradjanina".Da razjasnim vise onih koji ne vide nista dalje od onih "medja " sela a manje onih koji gledaju u dunjaluk i dunjalucka zbivanja.


Nevidim razlog zasto u pogrdnom smislu etiketitrati, nekoga pa i deo gradjana ,i nazivati ,,seljakom,,ako drugacije misle!!!!
Ako su Srbi,zbog prava da drugacije misle ,,Seljaci,,sta je sa Grcima,Spancima,Francuzima,,,cini mi se da su i oni pokazali nezadovoljstvo po pitanju politike i ekonomije koju vode njihovi politicari.....ali kad oni javno kazu da su za promene oni su ,,gospoda,,

A jedna Mala balkanska zemlja koja pati za tim da postane velika,hoce da ratuje,pa kad rat zavrsi da postane bogata,da zivi u izobilju za samo desetak godina.Sto je mnogo mnogo je i za "nebeski narod" od kog je kako mi se cini i sami Bog digao ruke.

Ko od gradjana Male balkanske zemlje Srbije govori o ratu?????

Nikolic ce odvesti Srbiju u jos vecu ekonomsku krizu koja ce donijeti nemire i nahraniti tlo na kome ce aveti cetnicke sijati sjeme mrznje naspram svega sto nije srpsko.Pouceni iz bliske proslosti znamo gdje nas vode ti drumovi naime do potpunog kolapsa bas u svakom smislu.

Mogu se desiti socijalni nemiri...kao svugde u svetu....a mi besmo ovce pa da ce nas Nikolic vodati gde on hoce...

Ja nisam srbijanka ili ti srpkinja i ne osecam se ugrozenom u zemlji SRBIJI a zivim u visenacionalnoj sredini (23 nacije po popisu stanovnistva)...Ne zivim DOBRO ne zato sto je u ovoj zemlji neko veci ili manji srbin ,vec sto mi je neko za ovih poslednjih 20 godina ukinuo mnoga prava smanjujuci mi svojom neefikasnom politikom i osecajem za privredni razvoj,pravo na rad,na lecenje,na skolovanje,pravo da zivim od svog rada,jer su rasprodali i unistili sve ,ali sve sto je funkcionisalo.Obecavali su otvaranje novih radnih mesta,a otpustali radnike,obecavali nekakve akcije ,pa javno iznosili da je to bio marketinski predizborni trik,sprovodili neodrzive reforme u skolstvu,zdravstvu, pravosudju.....nesto sto da ste dali ,,seljaku,,da uradi ne bi uradio jer bi mu bilo jasno da ne mozete sijati na nepripremljeno zemljiste....Gradjani srbije su glasali za PROMENU....a ne za povampirivanje cetnickih aspiracija...Evidentno je da zivimo na minimumu osnovne zivotne egzistencije,ali boze moj,zar ta Kriza o kojoj se govori u Srbiji nije i opsta ,,globalna kriza....Ni u okruzenju se ne zivi dobro..u ostalom pravo na izbor je neotudjivo pravo svakog coveka pa makar sta ili koga on birao...

Ne mislim da je u pogrdnom smislu reci,,Sljak,,bilo ko ako drugacije misli.
__________________






Bože, ja te ne molim
da me oslobodiš
od životnih patnji,
nego te molim
da me u patnjama ne napustiš.


R. Tagore
misis is offline   Reply With Quote