View Single Post
Old 23-05-2012   #22
hurmasica
Registrovan
Dobar
 
hurmasica's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,831
Default

Quote:
Originally Posted by cobanica View Post
Lako je tebi Stranac sa zapada praviti poređenje BMW I Juga....ajde probaj uporediti Jugo i šinska kola...
Jugo je brate naš autu,kakav god da je hranio je jedan grad....a i dalje se poistovećuje sa propašću...ma znam da si se zezao ,al eto došlo mi...isto kao što se reč-imenica SELJAK koristi kao zamenica za nepismenost,nerazum,nekulturu i ostalo..
Gledala sam tu sprdnju od reči i jednog i drugog...I KAO GRAĐANIN SRBIJE KOJI ŽIVI I RADI U NJOJ,ŠKOLUJE SVOJU DECU,LEČI SE,sa punim pravom mogu reći da ni u jednoj reči bilo koga od njih dvojice nisam prepoznala boljitak za sebe kao običnog građanina Srbije...
E da ,koga još u Srbije briga ko je veći ili manji Srbin od njih dvojice...ne bih rekla da se ijedan bori za svoj narod,a da se bore za SVOJU zemlju tu se apsolutno slažem......i još da dodam,nikad veći napor nije trebao biti ulošen nego sad da bi jedna prosečna porodica Srbije opstala...ljudi su na izmaku snage...ja lično ni u jednoj reči ,opet ću reći ni jednog od učesnika,nisam prepoznala izlaz ili ublažavanje ove situacije ....TAKVO RAZVIJANJE EKONOMIJE MOŽE USKORO DOVESTI SAMO DO GRAĐANSKOG RATA...
Ucinilo mi se da imam vakta za kratku repliku.Hajde da probam u par rijecenica da "opravdam"sebe,mada kada sam pisala svoj komentar nisam ni jedne dakike pomislila da cu trebati objasnjavati o tome koliko respektiram insane koji zive i rade na selu,suvisno je pisati o tome u kom kontekstu je koriscena imenica Seljak. Moje etiketiranje Nikolica kao Seljaka odnosi se na njegov intelekt,verbalnoj komunikaciji,plan i program koji je ponudio(nigdje ga ne cuh i ne razumjeh)kontra argumente koje je ponudio u TV Duelu su vise nego "kafanska politika",onaj rekla-kazala mentalitet ,etc.etc
Ne bih se slozila da nije vazno ko je veci "srbin" jer je konacan izbor pokazao da Srbija ima vise"seljaka" nego "gradjanina".Da razjasnim vise onih koji ne vide nista dalje od onih "medja " sela a manje onih koji gledaju u dunjaluk i dunjalucka zbivanja.
Ni na zapadu u zemljama u kojim zivimo ne cvjeta raskos svakom,veliki dio zive kao podstanari i izdvajaju skoro pa polovicu ako ne i vise jedne place za stanarine a onda dodju i ostali porezi ,pa kad sve saberes sta god zaradis na koncu potrosis ili ti sistem izvuce iz dzepa.Sto je dobro i funkcionira za sve nas je pravni i socijalni sistem. Nije nastao preko noci ,vec je stotinjak godina unazad zapoceo i jos uvjek se razvija i trazi bolje resenje za probleme svih gradjana neovisno od toga ko su odakle su i koje su vjeroispovjesti.
A jedna Mala balkanska zemlja koja pati za tim da postane velika,hoce da ratuje,pa kad rat zavrsi da postane bogata,da zivi u izobilju za samo desetak godina.Sto je mnogo mnogo je i za "nebeski narod" od kog je kako mi se cini i sami Bog digao ruke.
Ne postoji narod na svijetu koji je sam po sebi destruktivan kao sto je to srbijanski.Nikolic ce odvesti Srbiju u jos vecu ekonomsku krizu koja ce donijeti nemire i nahraniti tlo na kome ce aveti cetnicke sijati sjeme mrznje naspram svega sto nije srpsko.Pouceni iz bliske proslosti znamo gdje nas vode ti drumovi naime do potpunog kolapsa bas u svakom smislu.
Ne likujem jer dobro znam sta je zlo kod komsije moze bit zlo i po meni.
__________________
Love Means Never Having to Say You're Sorry
hurmasica is offline   Reply With Quote