View Single Post
Old 16-06-2006   #6
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 54
Posts: 391
Default

Za narodnu muziku treba da ima mesta ali za Turbo-folk ne!!!Posto se ova dva pojma cesto mesaju ja bih prvo da ih razdvojimo.

Narodna muzika je ustvari etno muzika.I kao takva je predmet izucavanja nauke,koja se zove etnologija.

Dok je turbo-folk simbol kica,sunda,silikona,nepismenosti...



Misljenja sam da je drzava imala uticaja na to,da pojam turbo-folka zazivi i prosiri na siroke narodne mase,konstantnim borbardovanjem preko malih ekrana.U tome prednjaci Pink sa svojom kicericom zvanom Grand show mada bi primereniji naziv bio Grand shit.



Glavni problem je sto se sa tom vrstom muzike omladini ispira mozak i sto ti glupavi stihovi postaju moto danasnje omladine.

Kako se treba boriti?



Jednom sam slusao izjavu Sergeja Trifunovica koji je na isto postavljeno pitanje ovako od prilike odgovorio:Ja cu svoje dete od druge godine da "bombardujem"sa Mocartom,Sopenom a od pete sa dzezom.Sto se mene licno tice kod mene se nikada u kuci nije ni slusao-niti ce se slusati turbo folk pa mi ni djeca nemaju kontakta sa takvom muzikom.



Licno bih se smatrao odgovornim,kada bi mi se djeca "palila" na Cecu,Jelenu,Seku,Saka,Aca Lukasa...
joku is offline   Reply With Quote