View Single Post
Old 20-11-2012   #11
Vanjapanic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 10
Default

Ne, isao sam od Arilja do Sjenice, pa odatle da se ne bih vracao do Prijepolja, cuo sam da postoji precica prema Crnoj Gori. Isao sam tim putem preko Trijebina i jos jednog sela, dalje puta nije ni bilo, ipak sam nekako prosao, jedva. Kada sam stigao do carinika, pitao sam ga jel ide neko ovim putem? Niko, samo ti i sverceri. Put je bio neprohodan, bujica ga je odnela malo pre toga, strasno sam se namucio. Ali isplatilo se.
Ja zivim u Smederevu, a dedovina mi je pod Rudnikom, u centru Sumadije. Tamo imam kucu gde provodim svaki slobodan trenutak, tako da mi prirodne lepote ne manjkaju. Ali kada sam video te predele, shvatio sam da i od Sumadije postoji nesto lepse.
Kako imam kucu u Crnoj Gori, cesto sam isao tamo ali sam resio da ne idem preko Zlatibora kao uvek, vec da prodjem kroz Sjenicu, pa dalje i peske ako treba. Svake godine kada sam isao na more, znao sam da je Sjenica tako blizu, i uvek sam hteo da svratim, ali uvek covek negde zuri...
Moji su se oko 1700 - 1750. godine doselili od Sjenice, - Bijelog polja, (po mom saznanju iz mesta koje se zove slicno kao Mackat na Zlatiboru) tako da sam oduvek hteo da vidim te krajeve. I kada sam na kraju video, znam da su se naselili u Sumadiju u predeo slican onome odakle su dosli.
Kada sam stigao na more, gde je bio moj otac, danima sam mu pricao da sam video nesto najlepse na svetu. Hteo sam da kuim plac tu, godinama se secam i vuce me taj kraj. Doci cu uskoro...
Izvinjavam se ako sam Vam oduzeo vreme, ali eto, raspisao sam se
__________________
www.kotraza.rs
Vanjapanic is offline   Reply With Quote